Как хората определят на кого приличат децата?

  • 5 891
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 326
2pac, дъщеря ти сякаш има твоите линии, но е оцветена с цветовете на майка си.Не знам всъщност дали са на майка и, но не са твоите  Laughing Но носа и устичката и много приличат на твоите.
Аз съм забелязала, че децата някак едновременно приличат и на двамата.Ако застане до майката-одрала и е кожата, ако застане до бащата-същото.
Моето дете е също с моите черти-бузи, нос, физиономия.Но е оцветена с цветовете на баща си-тъмна коса, мургавка е леко и сякаш очите и ще бъдат като неговите.Но пък тъмната и коса леко червенее като моята.Всички казват, че ми е одрала кожата, но аз виждам и много от баща и в нея.
За племенницата ми стават големи спорове  Joy По принцип всички твърдят, че прилича на баща си, сякаш е негово малко копие.Тя наистина прилича много на него, даже на момченце прилича, защото е с едър кокал-на година и 3 месеца е на вид колкото 2-3 годишно. Огромна е, висока,  момчешка физиономия. Ако вземем негова бебешка снимка е 1:1. Но пък..същевременно има носа на сестра ми, нейната уста, нейните учи.Като се нацупи или реве-сякаш виждаш сестра ми или мен. зетят само надува главите колко приличала на него и нито грам на майка си, но почти всеки така тайничко от него(щото после много мрънка) казват"Ама е одрала кожата на майка си, хич не го слушайте".
 
А за осиновените- наистина приемат чертите на осиновителите си. Чела съм го в някои книги, а и преподаватели са ни казвали, че са наблюдавали дори промяна на цвета на очите или косата.Приемане на походката, поява на лунички на места като на осиновителите, гласът в по-голяма възраст прилича на гласът на билогично дете на родителите и може да се бъркат. Децата са страшно адаптивни и целият им организъм се нагажда към новата обстановка и семейство.
 
Но това, че като бебе едно дете прилича на някой, не значи, че като голямо ще е така. Като малка бях копие на майка ми, но с годините заприличвам на баща си.По характер съм същата като него.Сестра ми прилича на леля ми(сестра на баща ми) и на нейните деца.По характер е като майка ми. Мъжът ми, например, едновременно прилича и на свеки и на свекъра. До който и да застане ще е негово копие, а те двамата всъщност не си приличат хич.

# 31
  • Мнения: 1 793

Печели най-богатият, разбира се. Laughing

# 32
# 33
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Дъщеря ми като беше на годинка-две и една леля се изцепи: "Ауууууу, колко прилича на пра баба си Мими, направо й е одрала кожата!"

Помолих я да ми обясни как едно малко дете може да прилича на баба, още повече на пра баба.  Crazy

# 34
  • Мнения: 2 011
Дъщеря ми като беше на годинка-две и една леля се изцепи: "Ауууууу, колко прилича на пра баба си Мими, направо й е одрала кожата!"

Помолих я да ми обясни как едно малко дете може да прилича на баба, още повече на пра баба.  Crazy
Аз не се учудвам на това. Моята щерка носи чертите на прабаба си.  Просто съпоставих снимки на баба като много млада ... има доста нейни черти! Но преди това не се бях замисляла за това!  newsm78

 

# 35
  • Мнения: 2 011

Печели най-богатият, разбира се. Laughing
Хммм, кои дядовци трябва да гледам ? И тримата ли ? Joy Joy

# 36
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
......
Аз съм забелязала, че децата някак едновременно приличат и на двамата.Ако застане до майката-одрала и е кожата, ако застане до бащата-същото.
......
И моите наблюдения са същите. Постоянно чувам как едното или другото ни дете е "одрало кожата" на мен или баща си в зависимост от това с кой от нас са в комплект.... Wink
2pac, факт е, че много си приличате!  Peace

# 37
  • Мнения: 3 736
Че то няма нужда да са разделени родителите за да има такива коментари.  Grinning Ако питаш мъжа ми, всичко кофти дъщеря ми е взела от мен.

Ако питаш мен, моята е взела всичко лошо от мен.  Crossing Arms Но пък външно е на баща си, досега само едно различно мнение се е чуло по въпроса. hahaha

# 38
  • София
  • Мнения: 38 823

Печели най-богатият, разбира се. Laughing
Хммм, кои дядовци трябва да гледам ? И тримата ли ? Joy Joy

Смей се ти, смей се. По едно време бяха четирима.
Единият е брат на едната баба.

# 39
  • София
  • Мнения: 23 120
2pac, по мое скромно мнение, дъщеря ти ти е одрала кожата.  Peace
Моята дъщеря също много прилича на татко си.

Веднъж едни баби заглеждаха детето ми и едната изтърси: "Яяяя, какво хубаво детенце. Сигурно прилича на баща си."  Joy Чак като се захилих, бабката се усети и допълни "Ама, не че Вие не сте хубава, но просто изобщо не прилича на Вас."  Grinning

# 40
  • Мнения: 2 011

Печели най-богатият, разбира се. Laughing
Хммм, кои дядовци трябва да гледам ? И тримата ли ? Joy Joy

Смей се ти, смей се. По едно време бяха четирима.
Единият е брат на едната баба.
Да ама така представени нещата означава , че всички имат роднинска връзка. Възможно е да прилича на всички по нещо. Аз залагам на този дядо по средата!  Peace

# 41
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Дъщеря ми като беше на годинка-две и една леля се изцепи: "Ауууууу, колко прилича на пра баба си Мими, направо й е одрала кожата!"

Помолих я да ми обясни как едно малко дете може да прилича на баба, още повече на пра баба.  Crazy

Аз приличам много на моята прабаба. Не съм я познавала, но не един роднина го е споделял.

От очите надолу си е точно на теб - и носа, и устните, и брадичката. Нагоре вероятно е на майка си.
Абсолютно съм съгласна.
Моят бръмбър се променя със всеки ден. Уж повече на мен прилича, а в дадени моменти с някои погледи, жестове, мимики направо копира баща си. Като гледам наши бебешки снимки май е по-красив и от двамата, но поне на съседа не прилича Laughing

# 42
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
2pac, устните й са твоите, както и брадичката. Очите й са по-големи от твоите, явно са на мама или на нея си  Simple Smile

# 43
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Аналогична случка на тонкабонка - брат ми си люлее детето и една бабка му казала "как прилича на баща си, а каква е красавица".
Моето дете всеки го оприличава на един от двамата, зависи кой от коя рода е. Ако са от моята - прилича на мен, на брат ми, на баща ми и т.н. От родата на мъжа ми - детето му е одрало кожата.
2pac, хубаво детенце! Има нещо на теб Simple Smile

# 44
  • Мнения: 326
Аз също приличам на баба си(майката на баща ми). Аз също не я познавам, починала е, когато той е бил на 8, затова малко хора я помнят. А и няма снимки, само една леко в профил надалеч.
Но казват, че много си приличаме, по носа, по цвета на косата. Леля е по-голяма от баща ми и много често ми го казва, че съм и одрала кожата.
Странно е, защото нали уж приличам на баща си, пък той не прилича на майка си  Laughing 
Имам две първи братовчедки и четирите, заедно с моята сестра, си приличаме като сестри.Чертите ни някак градират-от по-острите черти на едната братовчедка, после другата, после аз, накрая сестра ми е с най-бебешко и закръглено лице.

Общи условия

Активация на акаунт