Анален сърбеж - съвет

  • 28 211
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, на 20 години съм и в момента ме измъчва отвратителния проблем - анален сърбеж. Нямям хемороиди, водя активен живот (спортувах състезателно, сега също тичам), нямам болки, нито кръв. Полов живот водя отскоро и бях на гинеколог, каза, че всичко ми е наред, макар че ме беше срам и за сърбежа не съм споменавала. Сърбежът се появи още като бях по-малка, но отшумяваше много бързо, от около 5 месеца обаче не изчезва. Спира само, когато съм в цикъл. По принцип не се появява през деня освен ако не го предизвикам с бърсане. През нощта съм се будила рядко. Спазвам висока лична хигиена. Изпробвала съм смрадлика, долопрокт, клотримазол, но ефект няма. Моля Ви дайте ми някакъв съвет, защото постоянното притеснение ме изнервя. Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 344
Направи си микробиология,ние как да гадаем?
Всичко може да е,и хемороиди може да са,и гъбички някакви може да са.....

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Може да са острици, за тях е характерен сърбежът в тази област.

http://www.puls.bg/illnes/issue_421/part_1.html

# 3
  • Мнения: 385
Смени си тоалетната хартия,не ползвай ароматизирани.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 210
Смени си тоалетната хартия,не ползвай ароматизирани.
Peace Смени също интимния си гел,ползвай само бебешка козметика,бельото нека бъде памучно,без прашки. Подрязвай ниско ноктите,за да не се чешеш и разраниш.

# 5
  • Мнения: 0
Благодаря! В момента съм в сесия, но свърша ли- отивам дирекнто за направление за гинеколог. Използвам само памучно бельо и интимен гел "Лактацид" с млечна киселина. Сега си взех бебешки крем "Бочко" уж с екстрат от смрадлика, въпреки, че съм правила и бани със смрадлика, но нямаше ефект.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
Може да са глисти или други чревни паразити.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Смени тоалетната хартия с такава без цвят и без мирис.

# 8
  • Мнения: 1 129
Благодаря! В момента съм в сесия, но свърша ли- отивам дирекнто за направление за гинеколог. Използвам само памучно бельо и интимен гел "Лактацид" с млечна киселина. Сега си взех бебешки крем "Бочко" уж с екстрат от смрадлика, въпреки, че съм правила и бани със смрадлика, но нямаше ефект.

Може да си алергична от интимния гел. Аз използвах същия, но го спрях по свое усмотрение, защото ми се появила бяло течение. Възможно е той да те дразни, а както са ти казали и тоалетната хартия също може да причинява някакви алергии по тялото. Освен това начинът на обезкосмяване. Няма от какво да се срамуваш, а сподели това на лекаря си, за да ти даде най-адекватния съвет и да се направят необходимите изследвания.

ПП: Ако носиш прашки - било то и памучни, задължително премини на бикини.

# 9
  • Мнения: 5
За прашките и аз подкрепям останалите момичета. От скоро и аз спрях да ги нося, тъй като доктора направо ми се скара за прашките Grinning Преди това и мен си ме сърбеше доста, но от както съм с бикини нямам никакво дразнене. От друга страна когато приятелят ми страдаше от хемороиди доктора му каза да избягва използването на тоалетна хартия. При възможност (примерно когато си е вкъщи) да се измива директно,а не да се бърше.

Общи условия

Активация на акаунт