Дискова херния - 8

  • 179 290
  • 781
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 765
joji04, наистина за съжаление, всички които пишем тук сме с такива болки и много по-сложни състояния и ЯМР. За съжаление не знаму какво да те посъветвам, тъй като аз самата вече една година съм се жедневни болки в кръста. Правила съм всичко и ефект никакъв, освем повлияване на крака и болката в тазобедрената става. На първата страница има доста информация, за упражнения,които трябва да се правят всеки ден, за начините на ставане от леглото, клекане, а не навеждане и т.н. На мен дори и прахчетата ибупрофен 600 от испания не ми помагат да затихне болката поне за малко.
Има едни прахчета в Италия-ОКи се казват, оня ден ми донесоха едно-кетопрофен са, но все още не съм ги пробвала тях.
Преди десет дни направих курс от 5 дни инжекции Волтарен, две през ден флостерон и после още десет дни таблетки волтарен, от тях се чувствах малко по-добре, но като ги спрях е същото. Волтарена също е НСПВС. За болкоуспокояващи иначе- нурофен, аулин, течен аналгин, аспирин и т.н. Но и те развалят стомаха. Аз май злоупотребявам с нурофените, но просто нямам голям избор.
Повечето сме ооло 30, малко над и под и всички искаме да работим и водим нормален начин на живот, но всички пишешщи мисля, надявам се да не съм права де, имаме тези постоянни болки и ни пречи това на нормалния живот. На мен тотално ми сринаха живота, но няма да губим кураж.
Пожелавам ти да намериш твоето лекарство за успокояване на болката, ще се равма, ако споделяш, как вървят нещата.

# 766
  • Мнения: 2 483
Брей, че затишие  Mr. Green Надявам се да е поради факта, че всички са се отървали от болката  Peace Hug

Аз продължавам с балнеолечението в Павел баня, имам още 2 дни и като се прибера, ще споделя отзиви.

Много здраве и по-малко (а най-добре никаква) болка  Hug

# 767
  • Мнения: 3 242
В интерес на истина през това време на годината, нямам абсолютно никакви болки и се чуствам напълно здрава,, но стане ли януари и всичко почва да се обажда  Mr. Green

# 768
  • Мнения: 420
Здравейте отново! Вчера ми беше прегледа , след ядреномагнитния резонанс. Това, което ми обясни доктора е,че междупрешленния диск ,първия след опашката е излязъл навън и опира нерва, от там ме боли, също така бил износен. Това дискова херния ли значи? Диагнозата, която ми каза в превод на бг е проблем с междупрешленния диск. Имало лечение ,което се провеждало за 10 дни в болница, като ти слагат някакъв епидурален катетър и от та постепенно ти инжектират някакво липозомно вещество. 5 дни се седяло с този катетър и после още 5 меникаменти и гимнастика. От 90% от пациентите се излекували, при останалите операция. Има ли такова нещо в Бг? Дали е опасно? Смятам да пробвам сега с масажи и акопунктура, защото не мога да влизам сега в болница за 10 дни. Трябва да отложа малко , а ме боли.

# 769
  • Мнения: 5
А какви са минусите при микродискектомията?? И къде я правят? В Токуда и Св. Анна знам, а в болница Св. Ив.Рилски?
Днес си взех резултатите от ядрено-магнитния...херния на L5-S1. големичка  Tired Докторът каза "операция", разбира се.
Досега не бях мислила по въпроса, но това изкривяване на гръбначния стълб ме притеснява - как да го възстановявм, ако там хернията притиска нерва и мускулът си седи стегнат...

joji04, аз не съм чувала за инжектиране на такова липозомно вещество  Thinking Може би в Гер-я са по-напред с лечението.

# 770
  • Мнения: 3 242
Рискове винаги има Simple Smile За себе си реших, че под ножа лягам само, ако нямам друг избор.
За сега държа фронта и дано го задържа, колкото си може по дълго.  Praynig

# 771
  • Мнения: 5
Troy, надявам се и да продължиш в същия дух Simple Smile
Обаче рискове има и ако не се отстрани хернията - притискането на този нерв там, дори и да не ме боли, може да доведе до пареза...И цялото неестествено положение на гръбнака - кой знае какво...

# 772
  • Мнения: 156
И къде я правят? В Токуда и Св. Анна знам, а в болница Св. Ив.Рилски?
Правят и в Рилски, Пирогов и ВМА.

# 773
  • Мнения: 3 242
Troy, надявам се и да продължиш в същия дух Simple Smile
Обаче рискове има и ако не се отстрани хернията - притискането на този нерв там, дори и да не ме боли, може да доведе до пареза...И цялото неестествено положение на гръбнака - кой знае какво...

Говоря за случаите когато имаш избор! Пределно ясно е, че ако положението е много зле и операцията е единствения изход ще я направя! Просто за момента имам избор Wink
Макар че на времето си мислех че ще остана инвалид за цял живот, но ето че в момента се чуствам добре. Добре че тогава не ми предложиха операция...

# 774
  • Мнения: 765
Здравейте, някой беше споменавал, че ходи на буено терапия и има резултати, но не намирам поста.
Исках да Ви питам, понеже ме гази явно някой вирус, но ме боли и много кръста-сутринта пих един упсарин, на обед пих ибупрофен 600, мога ли тази вечер да пия още един упсарин. понеже навсякъде при НСПВС и ибупрофените пише,че не трябва да се сместавт с ацитилсалицилова киселина-упсарин или апсирин. Или просто трябва да има по-голям интервал през приемите на двете-примерно 6 часа.

# 775
  • Мнения: 3 242
Ибупрофена ще ти помогне и за двете, така че можеш да си спестиш Упсарина.

# 776
  • Мнения: 765
За вируса явно ще помогне, но за болката в кръста Cry, лоша работа. Не е ли време за нова тема

# 777
  • Мнения: 3 242
По добре го комбинирай с парацетамол Simple Smile по някакви незнайни пътища, много болкоуспокояващи действат по добре, когато са комбинирани с парацетамол.

# 778
  • Мнения: 14 349
По добре го комбинирай с парацетамол Simple Smile по някакви незнайни пътища, много болкоуспокояващи действат по добре, когато са комбинирани с парацетамол.

 Peace абсолютно съм съгласна с Troy... дълго време си мислех, че си внушавам, обаче парацетамолът ми потушава повечето болежки поне за малко. Не знам защо...

# 779
  • Мнения: 765
Така и направих, пих един парцетамол преди да легна и нощес болките бяха значително по-малко и поспах.

Общи условия

Активация на акаунт