Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте! Никол не е качила нито грам 9500, но тя си има запаси, иначе расте на височина 74 см е. От скоро стъпва на крачетата, стои с опора за кратко и прави крачки, рядко я слагам в проходилка, предпочитам аз да я изправям. Има 2 зъбчета отдолу 4 отгоре (1 от тях пробива).
Казаха ни да включа попара в менюто й , дайте предложения какво качествено масло да взема. Продължавам с месно-зеленчукови и зеленчукови пюрета с 1/2 жълтък, каши също. Въвела съм овес, спелта, ечемик, елда сега и пшеница. Домашно приготвени пюрета хапва без проблем без никакви добавки, само зеленчуци. Тези дни се изкуших на пук на атопичния дерматит и сварих и обелих малко домат без семки и го добавих в пюрето й нямаше реакции, по същия начин и домашна чушка.
Кърмя я все още, сега заради зъбките се буди нощем и пак я кърмя.
Режимът ни е следния: около 5-6 ч - кърмене, 8 - кърмене 10:30 - плодово пюре/каша  13:30 - зеленчуково/месно-зеленчуково пюре вече по цял голям буркан, 17- каша/плодово пюре , кърмене 21:30 -кърмене
Предлагам й гърда, тъй като не пие вода , а само се лигави и изплюва.
Попарата ще трябва да я включа предполагам около 10 ч храненето. Вие сухари ли използвате и какви?
Относно килограмите аз отдавна си върнах теглото преди забременяване, а от месеци насам съм 4 кг надолу, т.е. 49 кг-50 поддържам. Незнам дали защото кърмя, но предполагам и това оказва влияние.
Кг на мен не са ми проблем , а ужасния косопад. Използвам скъпа козметика, ампулино ефект няма особен, а и вече е късно.. а и съм наясно, че и хормоните и много фактори оказват влияние.
Чакам мъжа да се върне че 3 месеца минаха и дано хванем хубаво време да заведем малката на море.
Лек ден и много усмивки с малките ви слънчица Simple Smile

# 166
  • Мнения: 51
Деси аз взимам масло на Президент и сирене Тертер.  Flutter

# 167
  • Мнения: 8
Аз ползвам сухари Goldies, а маслото - давам това

# 168
  • Мнения: 42
Аз ползвам сухари на Чичибебе, масло - едно немско - маркенбутер ли, алпенлибе ли..., обаче сега не мога да е сетя за името, а сирене взимаме от един фирмен магазин до нас.
Иначе се изправя вече без проблем в кошарата, пълзи активно. Махнахме всякакви обиколници вече понеже се качваше върху тях и ни е страх да не прескочи оградата  Laughing

# 169
  • Мнения: 441
 Dessy1988, Още ли ти пада косата? При мен изби новата- 2-3 см. Не се вижда, но се напипва. Според фризьорката ми е напълно нормално. Козметика няма да ти помогне за опадване на коса след бременност.

И ние сме 74 см, 9.2 кг.

При нас обиколниците са използване за опаковане на радиатора и кошарата от вън за да не си удари главата в някой ръб. Малко сме като в лудницата с меки стени, но това е положението.

Относно кабелите - като ми дъвче маркуча на помпата няма проблем, но не искам да ме разбере грешно, че дъвкане на кабел е добра идея. Затова се опитваме да ги прибираме и покриваме, обаче той най-невъзмутимо си пълзи към всяко ново място на което ги приберем. Не се прилъгва лесно на мама умника  Heart Eyes.

Ние още не сме въвели пшеницата а може би е време. Вчера на обяд се опита да си отхапе от моята пица. Първо искаше да я пипне - дадох му и в резултат събра всички бекончета отгоре, после не искаше да пусне, накрая пусна и лепна мазна ръчичка на деколтето ми, та сменях дрехи да имам приличен вид в офиса. За капак, когато хапвах - протичи врат към пицата и отвори уста  Joy. А пицата в пълната и хубост беше с пълнозърнесто брашно, сметана, 3 вида френски миризливи сирена (1 синьо, 2 с мухъл отвън ) и ситни парченца бекон със сланинката. Абсолютно нито една съставка подходяща за бебе  hahaha hahaha

Плачат ли бебетата ви когато излизате от стаята? Моето плаче, понякога имам усещането, че ако спра и му обясня къде отивам малко се кротва. Като се върна след 1 минута от кухнята, все едно не е плакал, но като се върна след работа и веднага протяга ръце към мен.

# 170
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Благодаря за поздравите!  Hug

Казаха ни да включа попара в менюто й , дайте предложения какво качествено масло да взема.
.......
Кг на мен не са ми проблем , а ужасния косопад. Използвам скъпа козметика, ампулино ефект няма особен, а и вече е късно.. а и съм наясно, че и хормоните и много фактори оказват влияние.

Аз използвам Президент  Peace За мен това е най-доброто масло на пазара.

Колкото до косопада, нормално е. Хормоните се уравновесяват след хормоналната супа по време на бременността.  Laughing
Имай предвид, че космите, които в момента ти падат, отдавна са били мъртви или са били започнали да умират. Сега просто се чистят от главата ти. Ампулите няма да ги спрат да окапят, но ще подпомогнат растежа на новите косми на мястото на старите и ще засилят тези, които към момента са си на главата ти. Какви ампули ползваш? Комбинираш ли ги с шампоан и някакви таблетки за пиене?


Сами се изрина от тези сухари:

Не се изненадвам предвид състава им  Tired Но все се надявах да му понесат. Сега съм в търсене на други. Но май накрая ще опека един хляб в машината, ще го нарежа на филийки и ще ги засуша на фурна. То се е видяло, че качествена храна трудно се намира  Tired

# 171
  • Мнения: 441
А защо ползвате сухари, а не печени филийки за попара?
На ме винаги са ми правили попарата с печени филийки (+масло, сирене, захар и липов чай).
Не че има кой знае каква разлика в съдържанието, но ...

# 172
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Аз не за попара, че Сами хич не я хареса (от мен го е наследил - винаги съм я мразела  Sick), но му стривах по 1 сухар с плодовете преди обяд - нещо като плодова "попара". Печените филийки са с мека среда (поне отчасти) и не могат да се стрият на прах.
Ще си направя домашни сухари, както казах. Ще са чисти без соев лецитин и други прелести.

# 173
  • Мнения: 441
Уф,соя,бляк..

# 174
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Да ме пита човек за какво ги взех тия сухари. Все едн не знам колко са хубави  ooooh!

# 175
  • Варна
  • Мнения: 256
Зимна роза тъкмо навреме публикуваш поста си, точно този вид сухари ми предложиха в бебешкия магазин когато попитах и съответно взех, то всичко е боклук незнам и аз вече за това все и тук там питам. Все още я тествам с каши , с които има пшеница и тогава да започвам попарата. Колко често трябва да се дава и в какво количество от сухара, ходя на консултация, ама толкова я и слушам педито... подбирам си информацията и се водя по бебето.
Относно косопада надеждата ми , че има избила коса като бебешка отпред повече от 2 см. Шампоан ползвам на Rene Furterer Forticea, а от ампулите Complex 5,от скоро започнах 1 път седмично казаха да се укрепи косъма, а тогава тези за косопад мога да приложа. Ефект не мога да кажа да ли има, тъй като от скоро използвам. От Revalid нямам впечатление, защото от мостра само използвах, но се задържах на Forticea-Тa. Като попитах за таблетки като цяло да си укрепя организма ми предложиха капсули Spirulina 2x2 били много полезни и действали на клетъчно ниво. Изразих се , че козметиката е скъпа, но има и по-скъпа и това пак не е критерий за качество и ефекта, който се търси.
Благодаря ви за мненията!
Скоро направих първата фотосесия на Никол. Като за първи път се получиха много хубави снимки, е не можаха да й изкарат усмивката в пълен блясък, но пак си е сладка.

# 176
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Каква е основната активна съставка на тези ампули? Защото на Виши, Керастаз и Лореал професионел е аминексил. Ползвала съм на Виши, в момента ползвам на Лореал професионел плюс шампоана. Доволна съм.
Чувала съм добри отзиви за тези добавки , но не съм ги пробвала. Пила съм Ревалид (капсули). Доволна бях, но ги пих 3 месеца без прекъсване, за да има ефект. Както казах, каквото е мъртво, ще окапе. Гледай да се погрижиш за здравата си коса, за да не погинат още косми  Peace

Пък за снимките - на Сами са над 1000 сигурно. Говоря само за тези, които накрая след преглеждане съм оставила. Размазаните и повтарящите се съм трила. Иначе да съм напълнила харддиска на компютъра отдавна, защото на едно снимане от 15-тина минути изщраквам около триста пози (от които си оставям 20-30)  Crazy  Crazy
Сортирала съм си ги в папки по месеци.

# 177
  • Мнения: 42
Аз специално за сухарите направих една миниобиколка на магазините до нас, защото бях прочела, че майките дават голджис. Като прочетох, че имат палмово масло в тях обаче реших, че това не са сухарите за моето бебе. Затова купих и Чичибебе, ясно че всички са блъскани с боклуци, ама поне тези са специално за бебета. Попарата я правя със сухар понеже препечената филийка не може да се стрива, както е посочила Зимна роза. Но полека лека започвам да и давам по едри парченца, така че скоро и  аз мисля да мина на препечен хляб. Моята сладурка направо обожава попарка. И тя на майка си се е метнала  Wink

# 178
  • гр. София
  • Мнения: 2 522
Да, имат и палмово масло. Красота!

# 179
  • Мнения: 0
Здравейте,
ние водихме бебка на море, купихме й надуваемо поясче и я вкарахме в морето. Беше супер доволна!
Аз вече въведох млечна каша "Лека нощ" на HIPP и я давам вечер, за да спи по-дълго, има ефект, а и много и харесва. Въведох и домат към пюрето, става много вкусно. Малката денем яде на големи интервали - 4 часа. Аз се опитвам да премахна поне нощното хранене в 1ч.
Мария от 6 месец наддава най-много по 100гр. Дълга е 68см. От 3 дни имаме и две горни зъбчета Simple Smile
Тази нощ ни се появиха за първи път сополи и запушен нос, слагам физиологичен разтвор. Нещо друго да препоръчате?

Общи условия

Активация на акаунт