Секцио - наложи ли се да заплатите някаква сума?

  • 1 235
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 526
И аз раждах в Лозенец,бившата Правителствена.Пари никой не ми е искал,от благодарност оставих скромна сума да се почерпят всички .Там се плащат единствено изследванията,за което ти се дава касова бележка.

Същото. Аз имах предпоставки, но решиха да опитат първо нормално. Не стана и ме срязаха.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 434
Аз плащах за секциото, но лекаря беше по мой избор, 200 лв. дадох, но раждах в провинцията, а и това беше преди 4 години, за София съм чувала цени от 800-1000 лв. Разпитай мамите от твоя град, те ще ти ориентират най-добре.

# 17
  • Мнения: 7 640
До края на бремеността таза се разширява, особенно последните дни.

Писах в клубовете на Дир-а, че това е най-често даваната медицинска причина за секцио. Дори на жени, които нямат проблеми с таза. И на мен ми казаха "тесен таз и секцио", но аз се опънах.
Все пак таза ми в 9 месец бе 19 см и си родих вагинално.
............
Основната причина /коментирана и от друг познат лекар и миришеща на печалбарство, та чак вони/ - Здравната каса плаща на болницата повече пари за секцио, отколкото за естествено раждане! Плюс това някой лекари си искат пари за секцио. ЕСТЕСТВЕНО си зависи от лекаря де.

Може да поспорим за разширението на таза Mr. Green, на това не бива да се разчита.
При външен р-р 19 и неголямо бебе, може да си родиш нормално съвсем спокойно.
А това, че е начин да се искат пари- съгласна.

ПРинципно, ако секциото е по мед. показания и нямаш претенции за екипа, не би следвало да плащаш нищо.

# 18
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз раждах със секцио. Наблюдаващия ме гинеколог до последно си казваше, че ще родя нормално, въпреки че имам проблем с очите /не ми е висок диоптъра, ама нося очила/. Когато постъпих в болницата, моя гинеколог беше отпуска /въпреки че си ходих при него през цялата бременност и то на частно/ и там ме пое друг лекар, който когато видя изследването от очния специалист, веднага отсече "Секцио!". И така родих секцио, но не съм платила нито стотинка, дори не са ми искали /както на други между другото/ сухо мляко за новородените, нито кремчета разни и др. Единственото, което си купих беше течен аналгин и памперси за бебето. Това е!

# 19
  • Мнения: 5 103
Аз исках секцио по мое желание, но и докторитв препоръчаха заради тесен таз.
Досега не се разширил и сантиметър, така че може и да не се разшири.
Ще плащам за операцията.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 241
На мен ми се наложи секцио, тъй като не започна родилна дейност, въпреки системите. Никой нищо не ми е искал и не съм плащала.
Ако е с уговорка май задължително трябва да си платиш.

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Не заплатих нищо за секцото, което беше по спешност. Докторът, който следи цялата ми бремнност присъства на раждането ми от самото начало и когато се разбра, че има проблем, взе решение за секцио.  За да дойде лекарят на раждането ми, също не съм плащала нищо.
  Но съзнавам, че моят случай е по - скоро изключение...

# 22
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
аз имах уговорка с лекарката,при която ходих на консултация платих и както се бяхме уговорили предварително.-250 лв.,но мисля,че за всеки град и болница е различно.

# 23
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Аз раждах също секцио. Уговорих се с моя лекар и от самото начло знаех,че ще платя и то немалка сума,но ИЗОБЩО не съжалявам. Платих 800 лв. като тази сума не беше само за лекаря ми,а и за целия екип / сестри,анестезиолог и др./ Много бях доволна от отношението и обслужването. Отделно си взех и ВИП стая и се чувствах като на хотел. Така не усетих така тежко престоя си в болницата и ако трябва да раждам отново /дай Боже/ пак би било по този начин.

# 24
  • Мнения: 99
И аз съм раждала и двата пъти сас секцио, не съжелявам. Разбира се и двата пъти си плащах.Първият път раждах в Правителствена болница, това беше преди 6 фодини и платих не малкат сума от 700лв, това бе сумата поискана от доктора, а секцото се наложи защото преносвах и въпреки, че четири дни ме мъчиха на системи ниамаше разкритие и родова деиност, но  все пак пари искаха, а вторият път раждах в Майчин дом и пак плащах, този път 400лв,въпреки че се налагаше секцио, детето имаше сърдечни проблеми, който слава богу се оправиха Praynig, но пак си дадох пари.
така,че е много относително, зависи от конкретниа случаи,доктор..т.н. Но ако се колебаеш самата ти секциото е наи-доброто за детето, аз съм доволна и не съжелявам.Желая ти успех и безпроблемно раждане.

# 25
  • Мнения: 43
Защо трябва да плащаш? Никой не може да те принуди, но ако искаш някой да дойде в извънработно време, е редно да му се отблагодариш по някакъв начин. Не съм плащала на никого и никой не ми е искал, каквото съм дала съм го дала от благодарност за вниманието и грижите, които положиха за мен в болницата.

Общи условия

Активация на акаунт