Искам да събера дрешки за един дом в София!И не само!

  • 10 826
  • 201
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 262
Извинете ме, нещо ви позарязах, но трябваше спешно да тичам за документи за ТЕЛК-а на Мишо, а и се разболях на всичкото отгоре, за кой ли път вече. Който ще идва на 1 март нека донесе багажа там на място в дома, не се налага да го носите у дома, правилно е казала йосариан. И каквото пожелаете това носете!!!
За децата, аз казах че искам да отида с Мишо да ги видя и нямаше проблеми, ако искате да звънна да попитам?
Адреса е ул. 305 номер 1, кв. Драгалевци
Хайде да решим как ще пътуваме наистина, по принцип нашия татко ми е обещал да дойде с колата и ще вземем още една мама с две дечица!
Кажи Танче за маршрутката, колко ще струва и колко души може да побере, после да преброим кои са желаещите и дали ще има смисъл от такава голяма кола!!!

# 106
  • Мнения: 3 248
От както го прочетох това съобщение за лелите в дома, ходя като полята с вряла вода!!! Незнам какво да ви кажа момичета, апелирах ви да отделите от залъка си и сега ме е срам да ви погледна, незнам дали наистина е така това за дома, но не вярвам това момиче да го напише заради друго, знам ли, аз съм станала недоверчива, но ако занесем неща, които отидат някъде по домовете на персонала, няма и да разберем, нали така? Ужас! Просто незнам какво друго да кажа, освен да спрете да купувате и носите каквото и да е! Поне за сега, колкото сме събрали толкова! Ще видим какво ще правим, може би трябва да се говори все пак с директорката там и да помолим изрично нашите неща да ги използват за децата!
Незнам какво да ви кажа друго, излиза че ви приканих да събираме нещо, а то било за мошеници!!!

Мама Иги, наистина не се впечатлявай толкова много! Не исках да акцентирам толкова много на това, че от дома се изнася, защото се прави навсякъде, а по-скоро да изкажа възмущението си от въпросните лели, както и тяхното безочие да се гордеят, че взимат от децата, при положение, че самите те са финансово добре!!!
В превдишния си постинг бях писала, че не искам да споменавам въпросните им коментари......но може би пък се налага! Готвачката в дома публично, тоест не само пред мен, заяви: "В гащите си го сложа, но пак ще го изнеса"!!!!!!!!!!!!!! Sick Sick Sick Sick Sick Изключително грозно изказване, честно казано се срамувам, защото с тази жена сме къща до къща, а и ми е далечна роднина, но го казвам, защото според мен от тези нейни думи трябва да се съди, че всъщност не е толкова лесно да се изнесе от дома! Thinking
Ако на децата не им се занесе нищо - ще изгубят само те, докато ако им се занесе - ще има и за лелите, но и за малчовците! Peace


Поздрави! Hug

# 107
  • София
  • Мнения: 4 412
Маршрутното такси ще струва 40 лв. и ще бъде около 1/2 ден на наше разположение. Ще ни закара, ще ни чака там и после ще ни върне. Предполагам, че може да побере  15-20 човека. Очакват да кажем окончателно 4-5 дни преди 1-ви март. Мисля, че е оправдано да го ангажираме, ако се съберем поне 10-12 човека за него.

# 108
  • Мнения: 1 710
Таня, а откъде ще ни вземе маршрутката. трябва ли да сме на едно място всички?

# 109
  • София
  • Мнения: 2 262
Така сега да кажа, че малко попрекалих с дните за анкетата но нали ми е за първи път пускането ще ми простите, нещо не преброих както трябва, смятах го до 23, а съм написала друго, значи моля ви да направим по-бързо преброяването за да може да се реагира!

# 110
  • София
  • Мнения: 4 412
Иги, анкетата си е добре, да няма да е лошо до 23 да сме взели решение за начина на пътуване.
Мая, маршрутното такси може да мине откъдето му кажем. Можем да направим няколко спирки.

# 111
  • Мнения: 331
az sym s kola, както ви казах, но имам само едно място, ако взема децата. ако не ги взема - имам 4 места. Ако не сме много хора, а сме примерно  с 5-6 коли, защо да взимаме маршрутка.
аз мога да си оставя дребните вкъщи, те няма много да разберат за какво става дума, а и за да има място за други мами.

Аз засега съм приготвила към 9 момчешки гащета за 3-4 години, абсолютно здрави са, 3 боксерки за по-големите, едно коланче за момче, ново, едни дънки на Бубо, съвсем нови са, но са с цепнати коленца, нали е модерно сега, бубо си ги носеше така,ама му порасна дупето вече...

памперси трябват ли им? на 3 години през нощта не им ли слагат?

# 112
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз ако дойда ще съм с кола
но сега когато съм на едно хранене на ден - нямам сили да правя нищо
така, че нищо не мога да обещая - много съм зле с повръщането, ама много
НО! Ако се оправя - ще дойда, но пак казвам - с мой си превоз. Не каня никой защото нищо не знам за утре - стази бременост....

# 113
  • Мнения: 1 710
Иги, аз гласувах за маршрутката, ама не се притеснявайте ако съм само аз - защото в краен случай нашият тати ще ни вземе и ще ни докара всите. Просто нека видим как върви гласуването - аз ще реагирам накрая.

# 114
  • София
  • Мнения: 4 412
Ако не се съберем и мъжа ще помогне за отиването, а как ще се върнем, може би с такси. Ако е студено, да не ходим 1 км. пеша.

# 115
  • София
  • Мнения: 2 262
Явно маршрутната кола отпада, аз ще докарам двама души и 3 деца, но исках да питам Таня, ще можете ли да ползвате вашата кола за тортите (нали не сте се отказали) или да правим 2 курса с нашата кола?

# 116
  • София
  • Мнения: 4 412
Иги, ще намеря как да дойда с тортите, т.е. мъжа ми отговаря за транспортирането ми до там. За тортите въобще не съм се отказала, даже всеки ден си мисля за тях, и се чудя какъв модел да поръчам, дали да искам Баба Мартенска украса и надпис. Мислех си дали да не е "ЧБМ на децата от дом Драгалевци". Чедех се дали ще имат чинии или да взема за еднократна употреба, заедно с вилички или лъжички newsm78

# 117
  • Мнения: 331
момичета, гледам, че маршрутката отпада. няма да взимам децата, тогава, за да взема и аз "пътници". и торти мога да взема. каквото кажете.  bouquet

# 118
  • Мнения: 4 414
така....докладвам: в Юниливър имали само малки кутийки Дав в момента и аз казах, че не са подходящи за деца.
аз няма да дойда, защото от понеделник Ния тръгва на ясла и ще седя на тръни и в очакване да ме извикат да си я прибера Embarassed обаче искам да оставя разни неща за децата - сапинчета, шампоани... мамо Иги, у вас ли да ги донеса? ако да, пиши ми на лични адрес и ще го доставя в понеделник или когато ти е удобно.

# 119
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз да докладвам за тортата
Ще бъде правоъгълна голяма с 48-50 парчета (това е приблизително 3 торти по 16 парчета). Говорих за бяла с червени цветчета, дано да я направят по като за Баба Марта.
Поръчвам я от сладкарници "Неделя" и те казаха, че в знак на подкрепа ще закарат тортата в Драгалевци и ще ни дадат поздравителни картички за децата.
Говорих за надпис "Честита Баба Марта на децата от дом Драгалевци" какво мислите за него?
Транспортирането - предложих около 14.00-15.00 да я закарат в дома, за да могат да си я подредят. Мамо Иги може ли на лични лице, което да приеме тортата и тел. за контакт, за да ги дам на "Неделя"?
Аз съм без багаж и може би няма да карам мъжа да излиза от работа, за да ме кара. Ако има място, да се уговорим с някой заедно да ходим.

Общи условия

Активация на акаунт