Искам да събера дрешки за един дом в София!И не само!

  • 10 841
  • 201
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 414
Иги, теб пък за какво те е страм! да не би ти да вземаш от децата?! хайде успокой се - много лично приемаш всичко  bouquet  bouquet Heart Eyes
ще съберем дрешки и други неща и ще ги занесем! все ще остане за децата...ако не занесем нищо, за да не даваме на мошеници, и за мъниците няма да има...навсякъде е така - отбират "по-хубавките неща"...не знам как имат сърце да крадат от най-беззащитните и лишените, но е факт. все пак не мисля, че това трябва да ни спира!

# 91
  • София
  • Мнения: 2 262
Ти ме отрезви направо, аз наистина приемам всичко много лично, но нали ако не бях ви приканила, нямаше и да имаме това разочарование, мисля си ако бях отишла сама в началото дали щях да разбера че са такива нещата, надали!!!

# 92
  • София
  • Мнения: 4 887
Мамо Иги, не бива да се самообвиняваш за каквото и да било..Ти просто искаш твоята благородна кауза да бъде разбрана. Това,че няма кой да я разбере, е масово явление в България.
Самата аз съм донякъде скептично настроена, защото майката на бившо гадже на сестра ми е лелка в такъв дом, и гардероба у тях е препълнен с чисто нови дънки, долно бельо всякакви размери, шампоани, че даже и лепенки за порязани пръстчета.  Да не говорим колко топа чаршафи, хавлиени кърпи, сапуни има.
И като си представите, че това го има в дома на една лелка, какво остава за учителките и директорката, а и другите от персонала...
Наистина е тъжна тая действителност, но се възхищавам на благородството на всички мами, които са толкова безкористни..

# 93
  • Мнения: 2 249
Иги,я се успокой Hugмила  bouquet-ти май си решила да оправиш всички злини на тоя свят-поспри се-това ,което правиш е страхотно и повярвай ми ще бъде оценено Hug
от собствен опит знам ,че такива злоупотреби винаги има в голяма или малка степен-не могат да се избегнат за съжаление-и по-големите в Доганово ме предупредиха когато нося нещо да го давамлино на децата-и аз така правя,но там е по-лесно-там са големи и разбират-не можеш да ги излъжеш лесно Crazy-
така че не се притеснявай-просто с останалите парички купете повече лакомства и повече занимателни нещица за самите деца-неща които да им ги дадете лично-настоявайте за това а не да се оставят на домакинката тя да ги разпределя-така мъниците повече ще се зарадват а и ти ще си спокойна Hug

# 94
  • София
  • Мнения: 4 412
Иги, спокойно, повечето от нас знаят за тези дребни кражби, виж и скандала с БЧК, но значи ли това, че не трябва да помагаме?
Ще бъдем ли по-доволни, ако отидем в един дом с по-големи деца и им дадем обувки втора употреба и те си ги сграбчат и ползват лично?
Децата в Драгалевци няма да останат голи, боси и ненахранени.  Няма да са по-щастливи, ако са в последни модни дрешки.
Ако можем да им дадем положителни емоции и преживявания, ще съм най-доволна. Понеже говорихме и за бъдещи действия си мислех да ги заведем на детски театър или на сладкарница, в зооградина, заедно с хората от дома, но да сме достътъчно майки, за да може една майка да е с 2-3 деца, да отговаряме на въпросите им. Това не може да се даде с 2 чувала дрехи, а и не може да се открадне.

# 95
  • sofia
  • Мнения: 7 477
много сме го обсъждали тоя проблем и всички сме на мнение,че от 100 занесени 90 да стигнат до децата пак е добре.В смисъл,че е по-добре 90 от нищо.Уж гледаме и персонала да не подминаваме -мартеницки,почерпка по Коледа......За да не крадът от децата......Но никога няма 100% гаранция,тове е действителността за съжаление.

Иги,ние 2 год. боледуваме от такива мисли ,опитваме се  да следим нещата,трудно е,но човек не бива да се отказва заради 2 парцала и 5 бонбона,има по-важни неща Wink

# 96
  • София
  • Мнения: 938
Мамо Иги, я прати на лична телефон и адрес. Аз пак не съм разбрала, че ги събираш нещата, мислех, че трябва да ги носим в дома направо на 1 март  Embarassed Иначе на 1-ви ще дойда и аз с мъжо в дома. Ако им купим кроасани пакетирани, пак ли трябва сертификат  newsm78

# 97
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
mkp, не мога да се ваздържа да не отбележа, че детенцето ти днес става на 1 година, 1 месец, 1 седмица и 1 ден Grinning Снимай я днес:)
А кроасаните- мисля, че за пакетираните храни в срок на годност не би трябвало да се иска сертификат. А мисля че няма смисъл да носиш нещата до Иги след като ще ходите, но Иги да каже де- аз къде се бъркам. Grinning

# 98
  • София
  • Мнения: 4 412
Как смятате да пътуваме до там? Имам възможност да организирам маршрутно такси, то ще ни закара и ще ни чака там да свършим. Трябва да си определим 1 или 2 сборни пункта. Но ако повечето предвиждат да са с коли, не знам как ще е удобно.
И също може би да заковем темата до 1 март.

# 99
  • Мнения: 4 414
в колко часа ще ходим? аз също бих искала да дойда, но 1 март ще е първия ден на Ния на ясла и малко се притеснявам да не закъснея или пък да не ме викнат спешно да си я прибирам newsm78 

# 100
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Агнешка,
аз също щях да давам Мими на първи март, но е много объркана седмицата- 1 - ви март е сряда, после пък 3- ти в петък и е почивен и реших от следващата. А и при нас от яслата държат да взимаме първите дни децата на обяд, така, че следобед ще мога и с Мими и с Коко да дойда. Друго си мисля- а с деца дали ще ни пуснат вътре?

# 101
  • София
  • Мнения: 938
Ние сме с кола, още някой можем да вземем с нас, особено пък ако знае къде отиваме. И аз искам да помоля за упътване и точен адрес, за да потърся по картата къде е мястото. За колко часа иде реч? Мамо Иги, актуализирай пак списъка с нещата, аз още нищо не съм купила, чакам да видя какво ще остане. Засега съм взела само кашонче с кроасани.

# 102
  • Мнения: 498
а за колко големи де4ица става въпрос...
питам защото може би от мойта дъщеричка ще са твърде малки, но аз самата съм доста дребна и някои мои дрехи може пък да станат...

# 103
  • Мнения: 4 414
за блейките като мен, разрових назад и казвам:
мероприятието е от 16 часа на 1 март
децата са 42 на брой, от които25 момиченца
възраст 3 до 7 години
  bouquet  bouquet  bouquet

# 104
  • Мнения: 3 248
за блейките като мен, разрових назад и казвам:
мероприятието е от 16 часа на 1 март
децата са 42 на брой, от които25 момиченца
възраст 3 до 7 години
  bouquet  bouquet  bouquet

Ако се върнем от Доганово, Перник и т.н. преди този час и аз бих дошла, но направо там...домът е на съседната ми улица! Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт