Искам да събера дрешки за един дом в София!И не само!

  • 10 833
  • 201
  •   1
Отговори
# 150
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
супер
питайте Роси евентуално дали и как може да се помогне - тя е спец в организирането
радвам се за вас, жалко че ние с Дани не успяхме

# 151
  • sofia
  • Мнения: 7 477
супер
питайте Роси евентуално дали и как може да се помогне - тя е спец в организирането
радвам се за вас, жалко че ние с Дани не успяхме

спец newsm78 Party
ако говориш за мен  Winkне сме търсили такива специалисти ,но не пречи да питаме.Сего много нови хора се обаждат в темата ни.Аз пътувам утре за 10 дни ,но другите са тук и на линия.Съвета ми е без да се бъркам в организацията ви -ако имате трудности да пишете в нашата тема.Надявам се някой да помогне.

радвам се,че сте изкарали добре и децата са били радостни
  bouquet

# 152
  • София
  • Мнения: 2 262
Роси аз пък от еуфория въобще не се сетих, че  при вашата тема влизат повече хора и е по-известна организацията и работата ви, така че въобще не ни се бъркаш, но може би е много добре и при вас да се обсъждат тези въпроси! Това си е добра идея!

# 153
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз съм за да го обсъждаме като част от Движението на майките,  имам предложение да се направи отделен подфорум за Движението, защото в темата "Движение на българските майки" се обсъждат няколко неща и е трудна за четене. И понеже се работи по поне 5-6 проекта, а и още ще изникнат, мисля че ще е по-лесно за ориентиране.
Поздрави

# 154
  • Мнения: 2 543
Момичета, моля ви, разкажете малко повече за срещата! Вчера мислено бях с вас и се вълнувах и много ми се иска да видя и снимчици!  Heart Eyes

# 155
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси аз пък от еуфория въобще не се сетих, че  при вашата тема влизат повече хора и е по-известна организацията и работата ви, така че въобще не ни се бъркаш, но може би е много добре и при вас да се обсъждат тези въпроси! Това си е добра идея!

  bouquet
знаеш,че Hug
говорих с мамма и ще ви прикачи темата като линк в нашата.Отворихме нова ,в която ще съберем всички подобни от всички форуми.Както и на няколко града Simple Smile

дано имаме полза едни от други,идеята е една-усилията на всички ни Heart Eyes

# 156
  • Мнения: 4 414
момичета, tigonew даде добра идея - да си има форум отделен - какво ще кажете, а?!
иначе и аз искам разкази и снимкииииииииииииииииииииииииииии
ние, с извинениете отсъствия, да не сме за изхвърляне Crossing Arms

# 157
  • София
  • Мнения: 4 412
Включвам се със снимките
http://foto.bg/showgallery.php?cat=1618&catp=
(Малко офф 2 часа се боря с безплатния хостинг на хит.бг и се регистрирах в този сайт, но вече ми се схвана врата от чакане и гледане). Директорката помоли да няма снимки в близък план на децата, иначе каза, че тържеството и интериора може да снимате, така че мисля, че тези са добре.

Беше нещо като посещение в детска градина, седнахме децата ни изпяха песнички и танци, после си хапнаха торта и започна дискотека, а ние си тръгнахме. Както казахме дома е много добре уреден, за мен там са преминали първа стъпка и не видях никаква мизерия или други страшни работи. Децата бяха много нагласени, може би като за гости. Направи ми впечатление, че всички с хранеха много чисто и въобще не се омазаха, т.е научени са на ред.
Аз видях едно кривогледо детенце и докато бях там се чудех как да помогнем, имаше и други деца с нужди от шини, логопед ит.н. Имаше едно сладко момиче Даун, но го бяха накиприли с корделка и рокличка и дори то си изяде тортата с лъжичка без произшествия. От това си правя извода, че се занимават с децата.
Та последната група майки се разговорихме с директорката за нуждата от работа с логопед и психолог, при някои деца трябва не много и ще имат голям напредък. Защото иначе какъв е смисъла от хубавата обстановка в дома, ако детето остане кривогледо и не му сложат шини, какво реализация го чака... За кривогледството каза, че 2 дарителки са поели ангажимент за операцията.
Директорката беше много запозната с проблемите на децата и беше мислила и работила в тази насока, и искаше да продължава, но няма средства. И тогава изникна предложението, ако решим да продължим с тази дейност,  дали не е по-добре всеки да спонсорира 1-2 занятия с логопед, дефектолог или друг специалист. Те имат база за арт терапия, но нямат щат. И трябва добре да се обмисли, защото заниманията са продължителни, това не е еднократен акт.
Много въпроси имам  - В болницата по ДЦП или клинична пътека, защо тези деца не се възползват. Ако няма кой да ги води в тази връзка да се организираме.
Повечето от вас имат представа какви са цените на тези занимания и сега си мисля, дали няма да е по-добре да спонсорираме специалист да работи на заплата там или да им помогнем за кандидатстване по проект.

# 158
  • Мнения: 2 249
а дали не може да се вербуват студенти последна година в тези специалности-да работят с децата безплатно newsm78
според мен ще има желаещи-това им е стаж

# 159
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мер, по принцип - да, но аз лично не бих се доверила за моето дете на студент или току що завършил логопед- за това си трябва сериозна практика. Предполагам с лошо "Р" могат да се справят, но това са деца с доста по- сериозни проблеми. Много от утвърдените логопеди нямат нищо против да работят доброволно с тези деца, защото там се срещат с тежки случаи и добиват повече опит.

# 160
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
много са хубави децата! аз даже си пожелах едно от момичнцата ... толкова хубаво и сладко - само да имаше как!

# 161
  • Мнения: 1 710
И аз си мислех, ако се съберем 20 майки и да даваме по 15лв. на месец например - ще може да се помага един логопед да ходи до там и да работи, но това ще е за едно дете, защото горе-долу в момента това са цените. Или наистина, ако се организираме децата да се водят до болницата - при логопедите??

# 162
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз първоначално си мислех да събираме такива суми, но както и на вас ми беше много кофти, че само на 1 дете може да се помогне.
И си мисля, ако успеем да осигурим месечно 400 лв. /300 лв + 100 лв, за заплата и осигуровки/, дали няма да се намери логопед /с поне 2-3 години стаж/, който да работи на трудов договор  1 година там. Струва ми се, че подобни са заплатите в държавните учреждения. Може  да работи по 5-6 часа на ден и ще успее да помогне на поне 5-6 деца и ще има представа от състоянието на другите.
За мен идеята за студентите е спомагателна, т.е. добре е да идват и да помагат, но ако само те се занимават няма да има смъсъл. Директорката каза, че имат нужда от дефектолог, което е изглежда е различно от логопед, не познавам в детайли и трябва да питаме в темата на логопедите.
Струва ми се много важно да работят с логопед или дефекторог, защото при някои деца проблемите са от стреса /в дома са дошли след преживени трагедии/, при други може да се постигне голям напредък с работата. Ако не се помогне, те ще имат затруднения в училище и ще останат с лошо образование. И сеге са във възрастта, в която е най-ефективна помощта.
В болницата по ДЦП сега видях, че пътеките са предимно за двигателни нарушения и по всяка вероятност няма да имат безплатно логопед. Споменаха, че имат нужда и от  кинезитерапията и тя може да е в болницата по ДЦП.

Последна редакция: пт, 03 мар 2006, 18:28 от tigonew

# 163
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Значи аз също си мислех за болницата по ДЦП. Може да говорим с д-р Чавдаров да прегледа децата и които са подходящи за болницата, за нас да остане само ангажимента с транспорта до болницата. Децата са здравно осигурени, така че мисля може да си получат това което им се полага. Трябва да се направи връзката между д-р Чавдаров и Директорката на дома, защо най- вероятно тя е настойник на децата. Мисля, че същото можем да направим и за децата от св. София, които се нуждаят от рехабилитация.
Друго: Доктор чавдаров обучава рехабилитатори по Войта. При добра воля на болницата по ДЦП може да се обучи някой от медицинския персонал на дома, който да рехабилитира децата на място и да не се налага разнасянето има напред назад при положение и двата дома имат някакви условие за извършването на рехалитация.
За останалите деца, които не са подходящи за болницата и имат нужда от логопед също имам много конструктивна идея, но тя ще отнеме време.  Има организации и специалисти които могат да дадат на някой начинаещ ценен опит и да се обучат групи от млади специалисти за работа с децата от домовете. Има и някои организации, които могат да поемат работа с някои от децата. Но нека ми се избистри ситуацията и ще пиша пак.

# 164
  • София
  • Мнения: 2 262
Ето и моите снимки от събитието на 1 март, понадписах ги отдолу, дано няма никой обиден...
Още веднъж много ви благодаря момичета за отзивчивостта!
Вале нямахме ли някаква тема в която си събирахме снимките от разни срещи, нещо такова ми се върти че имаше и исках да сложа там тези от купона на нашия си форум!

Общи условия

Активация на акаунт