Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 40

  • 57 437
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
УСПЕХ!!! Hug Heart Eyes

После да разкажаеш  Hug



Да ти кажа, при мен ако се получават издънки, то е с пресованите сенки, не с прахообразните  Rolling Eyes Особено откакто ползвам базата на Есенс за пигменти, нямам случай нещо да се е разпиляло.
Но днес с тези сенки - ужас просто  ooooh! Ама и аз съм си крива, хем си знам че се ронят много тези /не им помня номерата, но и двете сенки са сини/, трябваше да си сложа салфетката още от началото под очите и толкова...Май и аз ще мина на варинта първо да правя очите и после лицето  Rolling Eyes Лошото е, че първо правя лицето и в зависимост от оставащото време, преценявам дали и как да направя очите...
коя е тази база за пигменти
 

Предполагам, че тази  Blush



И аз я имам, но не съм я ползвала  Blush

Според мен разпрашаването идва от четката и продукта  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 4 428
Да, това е базата  Wink Другият път, като позлвам тези сенки, ще взема да сложа от нея отдолу да видим дали пак ще се ронят така  Grinning
Иначе с четка не става да се махнат. И аз имам една, с която забърсвам нещо излишно, но като са сенки и то тъмни, по-скоро се размазват и от прашинки става цяло рисувателно творение  Crazy
Проблема в случая не е в четката, а в сенките и това, че не се подсигурих, като си ги знам какви са. Четката я ползвам всеки ден и нямам проблеми с нея. Нанесох си сенките с потупващи движения, но въпреки това под окото ми всичко беше синьо  Tired

# 47
  • София
  • Мнения: 70
Алена, гримовете ти стават все по-хубави. Вече не изтегляш толкова окото и на мен лично така ми харесва много повече.

# 48
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
 Hug да, тази корекция е благодарение на добронамерените коментари в темата  bowuu

темата е изключително полезна (за мен  Blush )



Веси сега разбирам, че проблемът е като очертаваш долния клепач - така ли  Rolling Eyes

може би вариант е и с лееееко влажна четка  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 253
Оххх,писах писах и докато публикувам тя сесията ми изтекла Embarassed Embarassed
Та сега официално Simple SmileПривет красавици  HugДокато се наканя да пиша вие сте изписали старата тема и сте започнали новичка PeaceАлен 6+  Peaceмн добра си станала .беше ме попитала в предната тема какъв тип ми е кожа че да ми препоръчаш продукти:
Та: нормална кожа но на моменти ми е суха ,сигурно от ФДТ .
Давайте съвети моля HugПрепоръчайте ми база за ФДТ и пудра която покрива и да стои естествено Embarassed.Трябва да уеднаквя кожата си на лицето и същевременно да изглежда добре. Crossing Arms
Сущо така с какво нанасяте ФДТ,аз в повечето случай ползвам тампон и където се налага с пръст опрявям недостатъците.Едва ли е правилно и затова приемам всякакви сивети и напъствия.
Спирам че се самозабравих Embarassed Embarassed EmbarassedСори


П.П линка с опушения грим е страхотен ,кажете с какви видове сенки се постига тоози резултат,какви четки се ползват и др такива малки подробности Simple Smile

# 50
  • Мнения: 4 428
Веси сега разбирам, че проблемът е като очертаваш долния клепач - така ли  Rolling Eyes

може би вариант е и с лееееко влажна четка  Rolling Eyes

А не, нанасях ги на горния  Mr. Green Не ми харесва как стават пресованите сенки, като се нанасят с мокра четка  Rolling Eyes Поне тези. При други ползвам, но те са малко по-"мазни" и става добре. Ще се пробвам следващият път с базата за пигменти, мисля че с нея ще се бетонират, където им е мястото  Whistling

# 51
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
след 5 поста стоплих  Joy hahaha бях разбрала, че с базата на есенс - всеки път ти се разпиляват  Mr. Green пък то напротив  Blush

# 52
  • Мнения: 2 214
Много пъти съм ви се чудила по повод любовта към Инглот.
Имам 2-3 сенки и да ви кажа няма да повторя.
По лесно приемам непигментирани сенки от колкото това ужасно ронене.

И сега да ви споделя че като си купих поредната четка, просто си задоволявах желанието да притежавам, обаче днес нанесох с нея  кремообразните сенките на есенс които бях отписала, толкова хубаво ми ги разнесе че сега тези сенки имат шанс.
Четката въобще не е нещо особено и се съмнявам че би могла да ми свърши някаква работа, обаче идеална е за тези сенки.

# 53
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
не мога да разбера скосена плоска четка ли е или цилиндрична  newsm78

аз имам над 10 сенки на инглот и ги харесвам, не ми се ронят, някои не са добре пигментирани, но забелязвам, че те са умишлено така,като за лустро - над други сенки

примерно - слагам база, синьо-зелени матови сенки - пигментирани са, и над тях - на избрано място - слагам синьо-зелени сенки с брокатен шимър, който надграждат ефект в избрано място, може и по целия клепач - отдолу се вижда основния цвят на мат сенките

не знам дали го обясних добре  Peace

# 54
  • Мнения: 2 214
Да Алена разбрах те, точно затова мен не ме притесняват непигментираните сенки, ползвам ги по същия начин.
На Инглот имам

Жълтите, зелените и едни черни със лъскотини.
Много рядко ги използвам.
Ето тази е четката
Скрит текст:


Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 13:43 от г-жа Стихийно бедствие

# 55
  • Мнения: 361
тихичко да се запиша, че ви пойзгубих напоследък.

Аз спрях да ходя на работа и сега се гримирам само за излизане. Ако спретна нещо интересно ще кача.

Страхотни неща показвате

# 56
  • Мнения: 4 428
Много пъти съм ви се чудила по повод любовта към Инглот.
Имам 2-3 сенки и да ви кажа няма да повторя.
По лесно приемам непигментирани сенки от колкото това ужасно ронене.

О, аз не съм от особено влюбените в Инглот /нищо, че имам около 30 сенки Grinning/. За това последно време не ги ползвам особено често. Но пък имат хубави цветове и някои от тях не се ронят така.

# 57
  • Мнения: 2 843
Аз пък нямам нищо против Инглот и даже на свой ред се чудя защо ги недолюбвате.

Имам сенки на Диор, Герлен и Кларанс, още куп други... и Инглот не са кой знае колко по-лоши от споменатите други. Разликата не е космическа. Имам 8 цвята на Инглот, на базата на тях правя заключението.

# 58
  • Мнения: 4 428
Аз напоследък минах на прахообразни сенки и те дори ми станаха по-удобни за ползване от някои "капризни", като тези на Инглот  Wink

# 59
  • Мнения: 2 843
Напоследък даже си казвах, че е уместно да спра да купувам по-скъпи сенки: и малко с възпитателен ефект, и, най-вече, защото и Ингот вършат сходна работа. С Инглот съм правила хубави гримове, докато онзи ден с диорската палитра попрекалих с количеството и не че стана грозно, но малко странно.

Разбира се, аз само така си казвам (свръхазът ми проговаря), иначе пак си се заглеждам по разните герлени и диори, дори кутийките там ме запленяват.

Общи условия

Активация на акаунт