С какво ви дразнят снахите

  • 46 121
  • 613
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 16 202
Няма смисъл, за внуците съм те пропуснала.
Да позная ли - който има внуци, да си ги гледа.  Wink
Най ме е яд за времето, когато не съм могла аз да си гледам децатa. Ама аз бабите си ги купувах (разбирай бавачки, аз им викам купени баби).

# 46
  • Мнения: X
Краси, искаш да кажеш, че само защото евентуално бъдещата ти снаха може да не ти допадне по някакъв начин, синът ти няма да е добре дошъл с нея у вас?  Rolling Eyes
Ама, чети бе, жена.....писах назад.     Laughing   Ако ми се случи серт снаха, ще са добре дошли.Няколко пъти в годината, нали има Коледа, Великден, РД..... все ще се изтърпим взамино.    Laughing   Синовете ми са винаги добре дошли. Ама снахите......според зависи.
Възможно е и да съм саможив човек, знам ли...ама хич не си представям да съм първа дружка със снахата, да се виждаме през ден и да се чуваме всеки ден.Аз и със свекърва си се виждам няколко пъти годишно, а имам най-прекрасната свекърва на света, съдейки по четеното тук за свекървите.    Grinning

Да позная ли - който има внуци, да си ги гледа.  Wink
Не.
Който има деца, да си ги гледа.    Grinning
Внуците са за радост на бабите, а не да заместват децата им.
В този ред на мисли, нямам никакво желание да ставам "втора майка" на внуците си (когато ги проимам).Стига ми да им се порадвам отвреме навреме, като баба.Те си имат майка и баща, които да ги гледат и да се грижат за тях.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Тонкабонбонка, защо да преглъща, един живот имаме, защо трябва да търпим някой който ни е неприятен. Аз имам едно дете синът ми, а снахата тя е никоя за мен, и колкото по-рядко я виждам, толкова по-добре, съмнявам се да я харесам. Все ще се питам дали наистина обиЧа детето ми. Тя винаги ще обиЧа повеЧе детето им а  мъжът си не толкова.
Но за сега хоризонтът е Чист  Mr. Green

 ooooh! И защо? Невъзможно ли снаха ти да е едно прекрасно, умно, красиво и възпитано момиче. Невъзможно ли ти е да изпиташ положителни чувства към чужд човек и да се привържеш. Или синът ти не е стока и не можеш да допуснеш, че някоя нормална ще се хване с него  Rolling Eyes
Честно казано и аз смятам, че всеки трябва да си знае къщата и децата като цяло ме изнервят, но да кажа, че не искам да имам общо със семейството на детето си, че не искам да ги виждам, а пък внучетата - бррррррр, че не мога да ги трая, ми звучи като от устата на злобна стара вещица /каквато вярвам, че не си/. Бъди позитивна и положително настроена, ако не искаш да посрещнеш последните си дни на този свят сама  Tired

# 48
  • Мнения: 836
Абе от къде взимате пример за такава предубеденост. Нямате снахи/зетьове, а казвате, че ще сте цербери. За мен пример е майка ми и как тя се държи с двамата си зетя (моя мъж и на сестра ми). Ако случайно се появя без моя мъж първо пита за него, а после аз как съм що съм. Да не говорим, че им звъни и на двамата ако й е нужно нещо, я информация, я помощ. Много си ги обича.
Да не говорим, че една вечер, като й бяхме всички на гости, тях си ги обгрижи все едно ние със сестра ми не съществуваме. За нас дори чаши нямаше на масата  Joy  Но и те си го заслужават, защото батерии да няма за дистанционното, единия зет все се отзовава. Само като каже трябва ми еди какво си и свободния й го доставя
Надявам се моя зет след време да го чувствам долкова близък колкото са майка ми и нейните зетьове.
Нашите мъже се държат по същия начин и с баща ни. Понякога се изумявам къде ги намерихме и двамата.
Но въпросът е, че каквото почукало, такова се обадило. Когато хората са добронамерени и не тръгват с рогата напред, нещата са гладки и приятни.

# 49
  • Мнения: 81
В този ред на мисли, нямам никакво желание да ставам "втора майка" на внуците си (когато ги проимам).Стига ми да им се порадвам отвреме навреме, като баба.Те си имат майка и баща, които да ги гледат и да се грижат за тях.
Това не ме учудва,много рядко някоя свекърва е да си зареже работата и да гледа децата,за да може снахата да се върне на работа и да гради кариера.
Докато, ако е за децата на дъщеря си ще се жертва.

# 50
  • Мнения: 2 199
А по-добре ли е да стискам зъби и да се правя на мила към Човек който де факто ми е никакъв, аз обиЧам спокойствието си. Тя ще ми даде евентуално децата да ги гледам, е ми 1. Не си падам по ревящи, врякащи деца  и 2. Тя ще има изисквания за гледането им (с правото си) и защо аз да си го приЧинявам.
Така, Че, за да има мир и любов два пъти годишно.
Последно, Че ме мързи да пиша, снахата може да е супер добро, хубаво, умно момиЧе, но тя за мен е Чужд Човек, не искам да я харесвам, за да не се разоЧаровам един ден, ако се разделят. Просто не искам да се привързвам. А самотата не ме е плашила или плаши.

Последна редакция: ср, 10 юли 2013, 20:09 от Няма смисъл

# 51
  • Мнения: 836
Чужд човек?! Може би не е от семейството, но като се оженят, няма да е чужд, защото вече ще е от семейството! Може би не е от твоята кръв, но и мъжа ти не е, и той ли е чужд. Или поне някога е бил. Как си го допуснала до себе си?
Какво имаш в предвид под ЧУЖД?! Колкото и да е чужд в началото, все някога спира да е чужд!

# 52
  • Мнения: 2 440
Чета тук и се чудя дали не съм в епохата на Гераците Laughing newsm78 #Crazy
Мили дами година е 2013, в Европа живеем, не в Ориента,   Stop когато да станеш свекърва е означавало да се реализираш в живота. ooooh!
Мога да споделя как аз приемах приятелката на сина си, преди две години, той беше на 16 - приех я като част от семейството ни - аз, мъжа ми, дъщеря ми, сина и ми и приятелката му. Когато синът ми ме помоли да й избера подарък за рождения й ден, който беше месец, след като се запознаха, аз излязох и й купих сребърно бижу. Избрах го, все едно е за дъщеря ми. За Нова година в последния момент дадох на сина ми един мой парфюм - little red dress - да го подари и после пак си поръчах. Подсетих го кога е именния й ден. Бяхме с него миналото лято двамата в чужбина, подсетих го да й избере сувенирче /въпросното така и не стигна по предназначение, разделиха се почти веднага като се върнахме/.
 И всичко това заради тийнеджърска връзка. А какво остава, когато синът ми порасне и си намери партньорка Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 836
Трябва да се подхожда с уважение и доброта, а не с предрасъдъци.

# 54
  • Мнения: 445
Почти съм свекърва,от 8 години синът ми живее на семейни начала.Харесвам връзката им и начинът по който я консумират.
Мили момичета,следя ви в темата за свекървите.Понякога се питам-колко ли годишни са свекървите ви...и възможно ли е в днешно време интригите в семействата ви да са от бабиното ми време.
Аз имам едно дете синът ми, а снахата тя е никоя за мен, и колкото по-рядко я виждам, толкова по-добре, съмнявам се да я харесам. Все ще се питам дали наистина обиЧа детето ми. Тя винаги ще обиЧа повеЧе детето им а  мъжът си не толкова.
Ето това,обаче, ми показа,че дори след 20 години,тези проблеми ще пребъдат.
Обичам много синът ми,но съм наясно,че повече от мен ,той обича нея и нямам нищо против това.Аз съм неговата майка,а тя е неговото бъдеще,жената,която ще роди неговите деца.И щом тази жена е важна в живота на детето ми,за мен тя никога няма да е НИКОЯ.А що се отнася до любовта,която Тя ще изпитва към детето им..ами след като станах майка,не спрях да обичам мъжа си.
tonkabonka,постовете за свекърите ти ме развеселяват,имам идея за манталитета на хората от онзи резерват  Hug

# 55
  • Мнения: 2 199
 Joy Joy Joy Нека не обяснявам как мъжа ми от Чужд стана близък Човек.
И приемете, Че моето мнение за снахата е такова, все пак не ни грози вероятноста да се сродим една с друга  Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 23 098
tonkabonka,постовете за свекърите ти ме развеселяват,имам идея за манталитета на хората от онзи резерват  Hug
Hug
То къде с хумор пиша за тях, къде искрено се възмущавам, но факт е, че болката от отношението им спрямо мен винаги ще си остане. Те естествено мразят неистово и зет си.  Wink

Към бъдещите свекърви: майката на вашето внуче заслужава поне малко уважение. И много ми е странно как една жена, благодарение на която имаш внуци, може да се третира като чужд човек.
Не знам, аз недоумявам от много изказвания в тази тема. Смятам себе си за сърдечен и позитивен човек, дори много бързо се привързвам към хора, затова само се моля детето ми да не попадне на свекърва, подобна на някои от тук присъстващите.  :pray Аз съм добра и мила, но настъпи ли някой детето ми, само да ми падне в ръчичките.  Mr. Green

# 57
  • София
  • Мнения: 4 349
Да видим и другата гледна точка  Mr. Green Mr. Green

# 58
  • Мнения: 2 199
Тони, защото бързо се привързваш към хората, не ти ли е носило разоЧарование. Смътно съм Чела, Че преди си се разбирала със свекърите си. Но ти си млада и позитивна още. Аз веЧе не съм, за това съм решила, Че евентуално ще постъпя така както съм писала.

# 59
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Темата е "С какво ви дразнят снахите ".....но аз искам риторично да попитам.....Тези свекърви, които посрещат снахи сякаш са им врагове.....не се ли сещат, че това момиче е дете също като тяхното момче и е дете също на някоя мама. На някоя мама, която се притеснява за своето си дете. Дали на тази свекърва ще и е хубаво, ако нейното момче бъде посрещнато зле и се държат лошо с него.....Питам се това от доста дълго време.....

Иначе съм бъдеща свекърва.....

Ехееее, а ако на синът ми му се падне момиче като Тонкабонка позитивно и сърдечно, няма да има по щастлива мама от мене Grinning.  Ще знам, че ще му е хубав живота. С такива хора леко се живее и трудностите се преборват без много зор.

Общи условия

Активация на акаунт