ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 30

  • 54 881
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 660
Да, но ще ми трябва бележка от личен лекар, а ние нямаме такъв. Не ми се иска да попаднем на някой вманиачен, който и да ни докладва.

# 721
  • Мнения: 4
Дайте да си остане тайна, че искаме правото на информиран избор-току виж като станат незадължителни ваксините, са ни изсипали отгоре морбили хахахахахха, амва и аз съм една конспирация. Като се замисля, със сигурност покритието и в БГ е спаднало, но никой не си признава

# 722
  • Мнения: 384
"Ваксинационно покритие" е само един термин, използван за ТЕОРИЯТА за ваксините. Ваксинираните с МПР си боледуват от морбили редовно.

# 723
  • Стара Загора
  • Мнения: 256
Искам да ви попитам - тези, които сте успели да спасите децата си от ваксини, има ли ваксини, които все пак слагате? Замислих се за ваксината против тетанус, защото като проходят децата и тръгнат да падат и белят колене и лакти, рискът ще е доста голям. Друго, което разбрах наскоро, е че ваксините против бактерии са маалко по-пречистени и безопасни от тези против вируси. Мога да намеря всяка болест от какво се причинява, но каква полза като повечето са комбинирани. Първоначално бях решила да ги слагаме до една година и после тази за заушка и шарки категорично не я искам, но ако само заради една не ни пускат на градина, по-добре да не слагам нито една. И ако успеем да поставим ваксините фиктивно, после в училище как ще се оправяме с тъпите им реимунизации. Ох, не знам, пишете нещо...

# 724
  • Мнения: X
Ваксината против тетанус според мен е най-безсмислена от всички ваксини в календара.

Замисляла съм се за ваксина против полиомиелит, както и против  Hib, но не мога да се реша все още.
Може би бих ваксинирала против шарките, ако имаше моноваксини.

# 725
  • Мнения: 2 660
Имаше много интересни материали по отношение на ваксината за тетанус. Това не е заболяване, причинено от вирус, съответно и не може тялото да бъде подготвено според теорията за ваксините. Съжалявам, че не мога да постна линкове, но това горе долу беше обяснението.

Не слагам никакви ваксини.

Напомням, че и аз търся ЛЛ за София. Ако някой иска да ми прошепне нещо, на лични съм. Simple Smile

# 726
  • Мнения: 384
Eто малко цитати като отговор:

Тетанус се развива в тъкани, в които няма кръвообръщение, гнойни или загинали тъкани. Риска при дълбоките рани е да не могат да се изчистят както трябва и да започнат да се развиват други бактерии, които загнояват раната и предизвикват умиране на тъканите и ако в раната има и тетаничен клостридий, става весело. При добра хирургична обработка с изрязване до здраво опасността е минимална. Единствено огнестрелните рани предоставят условия на тетануса. Факт е, че при 90% от раните ТАП е излишен. Но лекарите просто искат да се презастраховат. За убождания, одрасквания, охлузвания, ухапвания, ако не са по-дълбоки от пръст или зацапани с оборска тор, просто няма опасност. Обаче при ухапванията има друга опасност, от зъбите на животното влиза коктейл от разни бактерии и може да причини местна инфекция, която да доведе до септицемия. Има и един подобен "синдром на котешкото одраскване". Така, че тетануса ни е последна грижа.


За тетанус сме писали много... Основното е, че дори и да попаднат причинителите на тетанус (Clostridium tetani) в раната, то не е задължително да се развие тетанус... Ако раната е кървяща и се изчисти добре, практически опасност няма... Бактериите отделят токсини (причината за специфичната симптоматика) само в анаеробна (безкислородна) среда... Кръвта не е такава среда, т.е. кървящата рана не е подходяща среда за развитие на тетанус...

# 727
  • Стара Загора
  • Мнения: 256
Успокоихте ме малко. Оставам си на мнението, че не искам никакви ваксини, ще се отърва от всички, ако мога, само да ми подскаже някой и на мен личен лекар в СЗ...

# 728
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Прошепнете и на мен за СЗ.  Hug

# 729
  • Мнения: 4
Вече полудявам, моите близки пак ме почнаха с тоя МПР. Пу-пу, ако знаете детето ми как говори и е весело -направо не ми се мисли, ама мъжът ми като ми извадил едни снимки от нета на болни от морбили деца-мамка му, четири месеца си живях спокойно и въобще не се притеснявах, даже и четвъртия Синфлорикс скатах. Да чукна на дърво-около нас повечето ваксинирани са карали поне веднъж стафилококи в носа и -естествено Панцефче 10 дена. Ама сега ми се реве. Пишете ми нещо, успокойте ме, моля ви. Миси Фейт, по-подробно, моля те, за ваксинационното покритие- вече направо си мисля, че ни заразяват с био оръжие.
От друга страна това ,което става с детето на братовчед ми много пме плаши. Въобще не се замислям за тъпото морбили-като че ли аутизмът и другите усложнения ми се струват по-реални.
Малко извън темата- незнам дали сте забелязали, но едно време в детските градини всички хващахме въшки, а сега всички са със сополи-според братовчедка ми това с въшките пак е било биологично оръжие.Поне аз все си бях и мойта група редовно въшлясали. Задължително след къпане ме мажеха с лосион - профилактично.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Не разбрах защо.Детето има стафилококи в носа или ви е страх от морбилито?

За морбилито:не всяко дете го хваща.След това не всяко дете е с усложнения.И така като сметнеш процентно шансът да му се случи нещо лошо е малък.Докато ваксината 100 проценти ти вкарва отрови,вируси и т.н.

# 731
  • Мнения: 4
Морбилито, естествено, скъпа моя Елфита, тия Стафилококи са от киселото му рН на туй нащо познатото дете- тя като беше на кърма и кандидоза хвана-те гъбичките са ацидофилни Hug

# 732
  • Мнения: 4
така ,де ,ама аз ви надух главите с тоя ССПЕ, таман бях забравила и ето сега . Все си викам-стане ли на 2-3 годинки по -леко ще е -казват, че рескът е по-малък от усложнения.Незнам, сега пък на някаква статия попаднах, че Германската педиатрична асоциация излязла със заключение, че 1 на 3000 деца развивали този енцефалит,а не както досега се смятало 1 на 100 000. Де да знам, може и манипулирана инфо да е , ама - то на нищо да няма вяра човек, бе.С тия три германчета дето умират от ССПЕ, направо незнам. А, то е ясно, че няма да я бия тая МПР ваксина.

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добре,но ти знаеш,че ваксината не предпазва на 100 процента /ако изобщо предпазва/.Ваксинирани с МПР също се разболяват от морбили

# 734
  • Мнения: 4
Е, ама го "карали по-леко" ми натякват

Общи условия

Активация на акаунт