Пране на бебешки дрехи.

  • 23 011
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Прегледах за подобна тема , но всички бяха архивирани. Предстои ми раждане на дете. Първите няколко пъти ще му изпера дрехите на ръка. Въпроса ми е колко пъти се изплакват дрехите и след ако ползвам омекотител евентуално, след него дрехите изплакват ли се отново?

# 1
  • Мнения: 198
Защо трябва да переш на ръка при наличие на пералня? Ако те притеснява, пусни една  празна пералня на 90 градуса, след това си изпери бебешките дрешки. Аз омекотител за бебешки дрехи не бих ползвала.

# 2
  • Мнения: 2 052
От самото начало пера дрехите на най-кратката програма за 40мин., на 30 градуса, без допълнително изплакване и т.н. Омекотител не ползвам.
Няма нужда да переш на ръка.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 995
Изобщо не знам защо се замисляш дори да переш на ръка. Използвай пералня.
Слагам омекотител, само защото водата е безобразно твърда и дрехите след изсъхване стоят като колосани, ако са без него. Използвай препарати, подходящи за детско пране.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Аз перях на ръка-сори за боди и ританки 2 на брой не бих пуснала пералнята.Перях с бебешки сапун и гореща вода,и изплаквах два пъти.Не ми е повръщал много,затова си го позволявах.Не съм и гладила,и изобщо  тази прекалена хигиена не ми харесва.Все пак бебето трябва да свиква че няма да е стерилно около него цял живот.

# 5
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Защо нападнахте веднага жената? Може просто да й е повредена пералнята  Grinning

Когато съм на гости на село пера на ръка. Бях си купила Тео бебе за ръчно пране, но нещо все не мога да го изплакна като хората  newsm78
Пробвай като tani80s с бебешки сапун и пропусни омекотителя  Peace

# 6
  • Мнения: 2 216
Перях на бебето нещата в пералня, но без омекотител

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Слагам омекотител, само защото водата е безобразно твърда и дрехите след изсъхване стоят като колосани, ако са без него.

слагай сода в отделението при праха.
омекотителят може да предизвика алергии, а содата не оставя по дрехите.

# 8
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074

слагай сода в отделението при праха.

Не знаех, че може да се сложи при праха!
Аз си ръгам содата в отделението за омекотителя и се чудя защо си остава там  Joy

# 9
  • Мнения: 25
Аз ползвам ТЕО бебе и бебшки омекотител в пералнята , но понякога пера и на ръка .Първо ги изпирам 2 пъти с праха после слагам омекотитела и ги изплаквам .  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 180
Не обичам да пера на ръка и не бих прала, ако наистина не се налага.
Иначе за бебешките на над 60 градуса програма и с по-малко отколкото е необходимо прах. Това ми го е казвала нашата педиатърка и ми се струва разумно, за това така съм прала и го пиша тук.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 995

Слагам омекотител, само защото водата е безобразно твърда и дрехите след изсъхване стоят като колосани, ако са без него.

слагай сода в отделението при праха.
омекотителят може да предизвика алергии, а содата не оставя по дрехите.

Обикновена сода за хляб ли? Не го знаех, изключително ти благодаря! Ще пробвам още на следващото пране.   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 484
Аз също пера в пералня , използвам бебешки прах и бебешки омекотител ( слагам малко). Ако са зацапани( памперса е пропуснал) пера и на ръка , използвам първо прах, после препирам с бебешки сапун и изплаквам без омекотител

# 13
  • София
  • Мнения: 1 182
И аз съм прала само в пералната на 40 градуса. Използвам Тео бебе без омекотител, после гладя. Когато ми се е налагало на ръка, дрешките ги накисвам в малко бебешки прах и после ги изплаквам на чешмата под течаща вода. Поне според мен прането на бебешките дрешки не е по-различно от тези на възрастните, само препарата е различен  Hug

# 14
  • Мнения: 2 216

Слагам омекотител, само защото водата е безобразно твърда и дрехите след изсъхване стоят като колосани, ако са без него.

слагай сода в отделението при праха.
омекотителят може да предизвика алергии, а содата не оставя по дрехите.

Обикновена сода за хляб ли? Не го знаех, изключително ти благодаря! Ще пробвам още на следващото пране.   bouquet
Да, сода за хляб Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 7 995
Благодаря за отговора, ще пробвам със содата. Предполагам, че 1-2 чаени лъжички са достатъчни?

# 16
  • Мнения: 2 216
Аз съм слагала по 2-3 супени лъжици сода за 5кг пране Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 7 995
Ясно, благодаря!   bouquet

# 18
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
За бебешките дрешки ползвам "Бочко", не слагам омекотител, не гладя.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не ми стана ясно защо трябва да се перат на ръка бебешките дрехи. Не мисля, че е нужно.
Омекотители за новородено и малко дете изобщо е добре да се избягват.

Аз събирам бебешките дрешки отделно и ги пускам само тях в пералнята, в момента ползвам Персил Сензитив с Перли Алое Вера. Омекотител не слагам, повечето неща ги гладя.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 658
Абсолютно не е нужно да се перат на ръка  Peace
А и не са едно боди и едни ританки, през няколко дни сменям и чаршафчетата, хавлия за къпане, калъфка (ползвах без възглавница, само калъфка), завивка, комплектите от количката... аз перях с "бебешките" перални и спалното ни бельо, в което неизбежно лежи и бебето, също и моите нощници и блузи за през деня Simple Smile Сериозни количества са си Simple Smile

# 21
  • Мнения: X
Аз пера с пералня на 60 градуса, пускам супер пране, допълнително изплакване и сушилня. Ползвам тео бебе и омекотител сензитив. Вечерта пускам пералнята, на сутринта са готови. Педито каза само първия месец да гладв, ама аз и досега го правя. Смятам да гладя до момента докато не започне да лази. После няма смисъл.

# 22
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
С първото си дете прах дрешките с бебешки прахове, на 30 градуса, без омекотител. Сега чакам второ и ги изпрах с нашия прах, отново на 30 градуса, без омекотител.

# 23
  • Мнения: 22
А защо се слага сода за хляб.Аз си купих бебешки прах Максима,мисля че е израелски.Всичко изпрах с него в пералнята на 30 градуса.Мисля да не ползвам омекотител поне засега.

# 24
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
А защо се слага сода за хляб.
Ползава се вместо омекотител и не само за бебешки дрешки  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 39 785
Когато се роди дъщеря ми прах известно време на ръка, защото пералнята ми се скапа. Тогава една приятелка ми даде пералня на ултразвук, но с нея или без нея...
Перях с бебешки сапун. След като си оправих пералнята... само в нея перях с бебешки прах и омекотител.
Когато се роди сина ми купувах прах за пране и омекотител на Сано.

# 26
  • Мнения: 472
И аз не мога да ги изплакна добре на ръка-предпочитам пералня. Събирам ги и ги пера на кратка програма. Без омекотител.

# 27
  • Мнения: 327
Обикновено събирам дрешките и ги пера в отделна пералня, с чаршафчетата и хавлийките му, с Тео течен, без омекотител, на 60 градуса. Все още гладя, но не толкова за дезинфекция, а по-скоро защото не ми харесва да се разхожда с намачкани дрешки.

# 28
  • Мнения: 355
На мен ми се случва да пера на ръка - не мога да изчакам да се съберат 10 бодита, за да ги пусна в пералня, а така по 1-2 вечер с бебешкия сапун изпирам и на сутринта са сухи.
Иначе да, ако се съберат с чаршафче, калъфка и нашето спално е екстра, защото се пълни пералнята, но за 2-3 дрешки по една педя, не си струва Simple Smile

Аз дори не знаех, че има бебешки омекотител, досега и не съм ползвала. Ползвам течен препарат за бебешки дрешки - Бочко в началото, сега минах на Персил.

Не гладя дрешките, само чаршафите.

# 29
  • Мнения: 329
Мен пък може да ме помислите за селянка, но съм си изпрала дрешките на ръка. И първите пъти мисля така да си процедирам. След това в пералнята. Да, някои хора ми се чудят, но всеки си има своите причини и вярвания. Чаршафите, хавлиите и пеленките ги изпрах в пералнята.Имам бебешки омекотител. Бях чела из нета, че не е необходимо да се изплаква (при ръчно пране), ама аз го плакна. 30градуса е студена вода, 40градуса е топла, но не кой знае колко, все пак нашето тяло около 36градуса и така си сравнявам, не съм мислила после на колко градуса ще ги пускам. Simple Smile Относно гладенето - всичко ми е изгладено. И ако някой ми каже че искам да създам стерилна среда, ще кажа че това няма как да стане. Не го правя само за дезинфекция, а защото мисля че така е редно. Ако някой го интересува, мога да дам пример за ръчното пране, просто сега не искам да ви отегчавам.  bouquet
Това за содата е интересна идея!

# 30
  • Мнения: X
Не го правя само за дезинфекция, а защото мисля че така е редно. Ако някой го интересува, мога да дам пример за ръчното пране, просто сега не искам да ви отегчавам.  bouquet

Какво значи "така е редно", какво нередно има в прането с пералня?

# 31
  • Мнения: 18
Аз лично смятам, че пералнята ще ги изпере и изплакне много по-качествено, отколкото на ръка. Пък и повечето си имат специална програма Baby Care. На ръка пера само това, което е ярко на цвят и ме е страх да не пусне боя. Пускам пералнята на бейби програма през няколко дни, като се насъберат повечко неща, ползвам Тео Бебе и омекотител Семана Сензитив. С тези препарати пера и всичко останало, нашите дрехи, но отделно, разбира се.
На бебчо му гладя всичко, и смятам поне до 5-6 месеца да продължа Thinking

# 32
  • Мнения: 329
Например купувам си бельо или някакъв хубав потник, не искам да ги пускам в пелалнята, защото се разтягат, дори като ползвам плик за пране. Плетените дрехи се смаляват. Няма да казвам шушоните че ги направих мини размер хаха, че и в сушилнята ги пусках . Laughing Просто за мен искам да си запаза бебешките дрешки.Сега имам време и женание, след месец два може би няма да ми се занимава. Освен това в пералнята има мн микроби, които за начало ми се иска да ги спестя на бебо.
Това е лично мнение, с което се надявам да не ме сметнете за луда Crazy

Правя едно леко добавяне към поста - напишеге в гугъл микроби в пералнята.
И друго нещо - работата ми е свързана с хора, а на моите клиенти трябва да дам сигурност от към дезинфекция,  щом идват при мен. Предпочитам да съм по-предпазлива и всичко да ми е стерилизирано и дезинфекцирано, защото повярвайте ми всякви хора има обслужващ персонал( говоря за работа във фризьорски салон). Та....щом за тях го правя, за малкото още повече. Simple Smile)))

Последна редакция: сб, 20 юли 2013, 19:01 от * Сиренце *

# 33
  • София
  • Мнения: 3 710
Не е до лудост, но като се появи бебето и като започнат да се трупат купчинките дрешки /след време и омазани лигавници/ ще ти мине ентусиазма  Grinning Чак пък толкова микроби да има в пералнята...А и нали гладиш след това..
Гладих до към третия месец дрехи, кърпи, чаршафи и пр.

# 34
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Например купувам си бельо или някакъв хубав потник, не искам да ги пускам в пелалнята, защото се разтягат, дори като ползвам плик за пране. Плетените дрехи се смаляват. Няма да казвам шушоните че ги направих мини размер хаха, че и в сушилнята ги пусках .

Ако ти се случват такива неща с дрехите, най-вероятно не използваш правилната програма/температура.

Пък и повечето си имат специална програма Baby Care.
Заинтригува ме  Grinning
Това на някоя определена марка перални ли е, или екстра на по-новите модели като цяло?  Thinking

# 35
  • Мнения: 68
искам да попитам дали някой е ползвал дезинфектант за дрехи-ето това http://apteka.framar.bg/30030082/%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%80%D0%B5% … 250-%D0%BC%D0%BB-
принципно аз го ползвам като пера, но не знам дали за бебето не е агресивно, въпреки, че на него изрично пише, че става за бебешки дрешки

# 36
  • Мнения: 18

Това на някоя определена марка перални ли е, или екстра на по-новите модели като цяло?  Thinking
[/quote]

Ами не знам, моята е на LG, но нито е скъпа, нито чак толкова модерна - най-обикновена е, на 2 години, затова предполагам, че другите ``по-реномирани`` марки също имат такава функция newsm78

Последна редакция: сб, 20 юли 2013, 21:30 от Gerinka_miau

# 37
  • София
  • Мнения: 7 995
В квартирата сме с някаква турска пералня (Vestel) и тя има програма за детско пране.
Дезинфектант не е хубаво да се използва за бебешко пране, може излишно да се алергизира детето.
За мен прането на ръка е излишно усилие от страна на майката, ако има пералня и тя работи. Микроби и пр. има и в легените, и в мивката и във всички други повърхности, с които имат съприкосновение бебешките дрехи. Иначе опасност от свиване имат дрехите от вълна, а бебетата рядко се обличат в такива.

# 38
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Моята пералня явно е прекалено стара, но нищо. За третото...  Joy

# 39
  • Мнения: 5 173
Моята пералня явно е прекалено стара, но нищо. За третото...  Joy
А, и нашата няма, купувахме я през септември м.г.
Всичко пера в пералня и всичко гладя Peace.

# 40
  • Мнения: 3 241
Само в пералнята съм прала.
Не ми е хрумвало изобщо да го правя на ръка Simple Smile
С бебешки препарат за пране и без омекотител.

# 41
  • Мнения: 2
В пералнята с бебешки прах и омекотител.

# 42
  • Мнения: X
Здравейте,
Аз пробвах със содата. Дрешките са супер. Благодаря ви

# 43
  • Мнения: 5 173
Имай предвид, че содата избелва!

# 44
  • Мнения: 2 216
Затова се слага малко сода, колкото да омекоти водата
Интересно как има жени, които никога не перат на ръка. Ако не натъркам със сапун чорапки, с които детето е играло в детски център, примерно?

# 45
  • Мнения: X
Аз толкова много съм прала на ръка, че съм се уморила. Откакто се събрахме с мъж ми, експлоатирам неговата пералня на 100 %

# 46
  • София
  • Мнения: 44 140
Винаги съм прала само в пералня, с прах за пране за бебета, без омекотители, с допълнително плакнене към програмата.

Ако някой се тревожи за микроби в пералнята - има препарат за почистване и дезинфекция на перални(пуска се една дълга програма с препарата, празна)
На ръка прани много повече ми се раздърпват дрехите, отколкото в пералня, на подходяща програма, на ръка не се плакнат така хубаво, както в пералнята. За  пускащи дрехи има цветоулавящи кърпички. За градусите повечето бебешки дрехи по етикет се перат на 30-40 градуса, някои и 60 траят без проблеми, не че намирам нужда чак от такива градуси. И да, пералните дори да нямат специална бейби програма, имат за деликато, за вълна, за ръчно и т.н. пране.

Последна редакция: сб, 27 юли 2013, 11:19 от Angel_Dust

# 47
  • Мнения: X
Винаги съм прала само в пералня, с прах за пране за бебета, без омекотители, с допълнително плакнене към програмата.

Ако някой се тревожи за микроби в пералнята - има препарат за почистване и дезинфекция на перални(пуска се една дълга програма с препарата, празна)
На ръка прани много повече ми се раздърпват дрехите, отколкото в пералня, на подходяща програма, на ръка не се плакнат така хубаво, както в пералнята. За  пускащи дрехи има цветоулавящи кърпички. За градусите повечето бебешки дрехи по етикет се перат на 30-40 градуса, някои и 60 траят без проблеми, не че намирам нужда чак от такива градуси. И да, пералните дори да нямат специална бейби програма, имат за деликато, за вълна, за ръчно и т.н. пране.
Абсотно съм съгласна с теб. Пък и нашата пералня има програма за вълна, за синтетични деликатнии синтетични устойчиви

# 48
  • Мнения: 193
Като казахте бебешка програма да ви разкажа- Моята пералня я избирахме точно преди да родя и аз бях чула за това и много държах да изберем такава пералня. Избрахме я - Daewoo нещо си и я взехме, а аз съм супер щастлива. Прибираме се с пералнята и ще пускам новите бебешки дрешки на "бебешката програма". Гледам аз на дисплея се показва 4Н. Мисля аз какво ли е това нещо, а то какво било- 4 часа!  Shocked Еми повярвайте ми, че никога не съм я ползвала тази програма, включително и тогава я спрях и ги пуснах на обикновенната час и малко  Joy На всичко отгоре бебешката програма е на 60 градуса, а повечето бебешки дрешки са за 40 градусова програма, даже на някои пише 30.
Иначе за прането на ръка и аз мисля, че дрехите се захабяват много повече на ръка. Но пък ако има някое друго петно и аз запирам предварително дрешката. Иначе- пералня на 40 градуса с бебешки Персил или Бочко, без омекотител. А дезифектант ползвам само за пелените, понеже сме с многократни, но дори и там слагам 1 път в месеца примерно. Не гладя . Peace

# 49
  • Мнения: X
А лигавниците и блузите изцапани с пюре с вениш и прах тео бебе на програма от три часа на 60 грАдуса не могат да паднат петмата. Не искам да говоря ако трябваше да ги пера на ръка

# 50
  • Мнения: 13 292
За мен е странно през 2013 год. въобще да се говори за пране на ръка.  Thinking

# 51
  • София
  • Мнения: 7 995
А лигавниците и блузите изцапани с пюре с вениш и прах тео бебе на програма от три часа на 60 грАдуса не могат да паднат петмата. Не искам да говоря ако трябваше да ги пера на ръка

В Икеа продават едни лигавници, които са като детски престилки с ръкави. Използвам такива, защото моето отроче има навика да се освинва до ушите. Много рядко се цапат дрешките, откакто ги използвам.

# 52
  • Мнения: 1 110
От самото начало перях бебешките дрешки в пералня, но на по-деликатна програма. Омекотител използвах след 5 - 6 месец на бебо.  Peace

# 53
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 768
Аз също пера в пералня от самото начало, като използвам бебешки прах и рядко омекотител.

# 54
  • Мнения: 2 216
За мен е странно през 2013 год. въобще да се говори за пране на ръка.  Thinking
Извинявам се за спама, но....Интересно ми е как переш дантеленото си бельо в пералнята и как изглежда след 10 пранета
И нааканите гащи не ги ли препираш първо на ръка, или направо с акото ги хвърляш в пералнята?

# 55
  • Мнения: X
За мен е странно през 2013 год. въобще да се говори за пране на ръка.  Thinking
Извинявам се за спама, но....Интересно ми е как переш дантеленото си бельо в пералнята и как изглежда след 10 пранета
И нааканите гащи не ги ли препираш първо на ръка, или направо с акото ги хвърляш в пералнята?
Дантеленото си белъо го пускам на синтетични деликатни, а наканите гащи първо ги пускам на 15 мин после с другите дрехи на пълна програма обикновено на 60 градуса,като между двете програми пускам празна бърза програма.

# 56
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Пране в пералнята само.
Наакани гащи със сапун предварително третирани.
Не,че не ми се е случвало и да препирам някое боди или чорапки на ръка,но е било рядко.

# 57
  • Мнения: 40
От смото начало пера с Персил сензитив в пералнята.
Гладих до скоро всичко, сега вече не.
От около месец пера с нашия прах.

# 58
  • Мнения: 9
Здравейте имам въпрос Ленор Сензитив белия ли е бебешкия омекотител защото мисля него да ползвам и мнения за него ??

# 59
  • Мнения: 18
Здравейте имам въпрос Ленор Сензитив белия ли е бебешкия омекотител защото мисля него да ползвам и мнения за него ??

Да, гледай да пише 0+. Други марки също имат такива бебешки омекотители - Силан, Семана, Бинго. Всичките са хубави.

# 60
  • София
  • Мнения: 44 140
Мнението ми е, че по-малко химия по-добре. Не бих ползвала омекотители, праховете поне минават няколко плакнения и т.н. максимално да се отмият, но и допълнително омекотител да слагам, който да остава по дрехите - не мерси Simple Smile

# 61
  • Мнения: 9
Здравейте имам въпрос Ленор Сензитив белия ли е бебешкия омекотител защото мисля него да ползвам и мнения за него ??

Да, гледай да пише 0+. Други марки също имат такива бебешки омекотители - Силан, Семана, Бинго. Всичките са хубави.


https://www.google.bg/search?q=lenor+sensitive+bebe6ki&um=1& … .html%3B295%3B245
Ето този взехме но немога да видя 0+ той ли е за бебенца

# 62
  • Мнения: 5 721
Аз изпробвах какви ли не прахове за бебешките дрехи,но ужасно бързо ми избеляват, пера на 30 градуса на програма за финни тъкани и пак нищо, при вас как е?

# 63
  • Мнения: 13 292
Все така.   Grinning Избеляват си. Няма какво да се направи.  Peace

Последна редакция: вт, 20 авг 2013, 17:17 от Delyna

# 64
  • Мнения: 155
И аз забелязах,че надписът на едното й боди взе да изчезва.  Thinking
Купуваме само бели дрешки с цветен надпис или картинка.Иначе пера на 30-40 градуса с много малко прах за бебешки дрешки(тео бебе),без омекотители -колко да е мръсно едно боди носено няколко часа.  Peace

# 65
  • Мнения: 1 110
Избеляват много по-бързо памучките дрешки на детето. През лятото избягвам използването на сушилнята, а когато простирам на сушилника ги слагам от обратната им страна.

# 66
  • Мнения: 167
Първо бяхме с тео бебе в пералня на 40 градуса и допълнително изплакване. Сега сме с бамболино мио - той е без аромати Повече ми харесва. И без омекотител.

# 67
  • Мнения: 1 427
И аз много рядко пера на ръка-писнало ми след толкова години  Wink само ако нещо е много зацапано го кисна и тогава го бухвам в пералнята  Peace И пера вече само с бебешки течен и без омекотители  Peace
А иначе преди да родя се наложи да доизпирам на ръка заради скапаната пералня-получих ужасни контракции Close Затова съветвам авторката да си прави такива експерименти. Даже се бях заинатила, че докато хазяина не я смени, няма да раждам  Naughty Grinning
И точно я смени и след два дни влязох  Peace
 

# 68
  • Мнения: 505
Аз пера с една 3 часова програма, която първо кисне 1 час и после изпира на 40 градуса. Слагам течен бял Персил и дезинфектант с омекотител на всяко пране. Изпира се всичко, не се занимавам с петната предварително. Обаче ми е скъпо така и е голяма врътня, защото Персила си го поръчвам от Германия и вече съм на четвърта опаковка, а дезинфектанта с омекотител свършва много бързо и не се продава навсякъде.
Та знае ли някой докога трябва да се дезинфекцират дрешките на бебето и докога се препоръчва да се перат отделно от нашите дрехи. Моето бебе, а предполагам и вашите  Laughing смуче непрекъснато ръкави и на собствените си, и на моите дрешки, но тук се споменава лазенето - тогава като заближе ръчички с микробите от пода трябва ли да се тревожа непрекъснато?

# 69
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Аз пера с една 3 часова програма, която първо кисне 1 час и после изпира на 40 градуса. Слагам течен бял Персил и дезинфектант с омекотител на всяко пране. Изпира се всичко, не се занимавам с петната предварително. Обаче ми е скъпо така и е голяма врътня, защото Персила си го поръчвам от Германия и вече съм на четвърта опаковка, а дезинфектанта с омекотител свършва много бързо и не се продава навсякъде.
Та знае ли някой докога трябва да се дезинфекцират дрешките на бебето и докога се препоръчва да се перат отделно от нашите дрехи. Моето бебе, а предполагам и вашите  Laughing смуче непрекъснато ръкави и на собствените си, и на моите дрешки, но тук се споменава лазенето - тогава като заближе ръчички с микробите от пода трябва ли да се тревожа непрекъснато?
А защо задължително дезинфекцираш?
Доколкото знам това се прави ако има болен изкарал заразна инфекция/например варицела/ или ако в къщи сте пръскали против някакви буболеци.
Никога не съм го правила.
Дрехите на дъщеря ми все още пера отделно/почти на 4г/и не мисля да спирам.
Така или иначе прането се върти в пералнята достатъчно дълго време дори и при кратка програма и смятам,че това е напълноо достатъчно.
Отделно после ги гладя-още един вид дезинфекция  Grinning

# 70
  • Мнения: 1 110
Дезинфектант ползвам веднъж в месеца като пускам и празна пералня.

# 71
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Дезинфектант ползвам веднъж в месеца като пускам и празна пералня.
Авторката пита за дезинфектант на дрехите ,не за пералнята като този предполагам:
Скрит текст:

# 72
  • Мнения: 1 110
Точно този имах и аз. Става и за дрехи, но бързо се отказах да го използвам. Не мисля, че е толкова необходим. Изключение разбира се прави причините, които сте споменали като инфекция или др.  Peace
А пералнята е не малък развъдника на бактерии, които е ясно после къде отиват. Затова я дезинфектирам  Wink

# 73
  • Мнения: 3 241
Изобщо не е нужно да се дезинфектира.
Правила съм го само от време на време и то по-късно.

# 74
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А пералнята е не малък развъдника на бактерии, които е ясно после къде отиват. Затова я дезинфектирам  Wink
Съгласна съм с теб  Peace
Но за това ползвам отделни препарати само и единствено за пералнята.

# 75
  • Мнения: 6 214
Аз моята много съм я калила.  Grinning Пране в пералня с дрехите на цялото домакинство, освен първите няколко пъти. Тогава беше на ръка.
Ако бебето няма проблеми с кожата, няма какво да се притесняваш според мен.

# 76
  • Мнения: 505
Дезинфекцирам, за да не гладя прането - бебето все реве, като пусна ютията, не знам защо.
Много ме наплашиха в началото с това, че бебето нямало имунитет. Ама сега като си представя, че ще лази по пода и ще ближе всичко, каква ти дезинфекция? Пък и прането отделно просто не го разбирам. Правя го, но не знам защо е необходимо. Нашите дрехи така или иначе също попадат в устата й - по цял ден я носим на ръце най-малкото за да я храним, приспим, успокоим от коликите...

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 179
Какво представлява тази бебешка програма? С допълнително изплакване ли е?

Бебешките дрехи ги пера само в пералнята, на 40 градуса, с Тео бебе. Приемам предложения за някой по-добър  Grinning Не ползвам омекотител. Гладех всичко докато не пропълзя - едно че вече нямах време, а пък и доста се отдалечихме от дезинфекцията и "стерилната" среда. Сега гладя някоя дрешка преди излизане, за да не е измачкана, както и моите дрехи. На ръка пера само нещо, което ме е страх да не пусне.

# 78
  • Мнения: 137
Аз пера в пералня на кратка програма, а понякога и на пълна на 30-40 градуса. Честно казано ден през ден запирам и някое друго боди и кърпа или чорапи. Няма да мога да чакам всичките и дрехи да се изцапат, за да ги сложа в пералня, а да пускам пералня за 3 бодита и 5 чорапа, не виждам смисъл. На ръка пера със сапун тео бебе, а иначе за пране в пералня използвам Сано като не слагам омекотители и дезинфектанти. Мисля, че колкото по-рано изградя имунитет и търпимост към окръжаващата "Действителност", толкова по-добре:)

# 79
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
И през ум не ми е минавало да пера на ръка  Rolling Eyes От самото начало прах бебешките дрехи с тези на каката, на 50 градуса с Персил сензитив. Гладя обаче до ден днешен, но не за дезинфекция, а защото съм луда  Laughing

# 80
  • Мнения: 15 379
От особено значение е при пране на бебешки дрехи да се използва специализиран препарат, който да се дозира правилно предвид теглото на прането и твърдостта на водата и задължително допълнително изплакване. Може и без омекотител, лично аз слагах.
Важно е и машината да е чиста и редовно да се почиства с препарат за целта.

# 81
  • Мнения: 2 850
Мацки, това ли е Персил сенситив за бебета и за цветно пране?
http://www.artista13.com/techni-perilni-preparati/49-persil-sens … e-gel-1-168l.html

# 82
  • Мнения: 505
Това е и на моето бебе му изпира всички петна - като ги накисвам за час. Много съм доволна. Ползвах и мегаперлите на Персил, пак сенситив, пак от немско, но не переше като течния - петната си оставаха.
Отказах се да бързам да смесвам нашето и бебешкото пране. Сетих се, че още по-бързо ще ми свършва немския гел  Laughing
Нашите ги пера с един прах Диксан от Карфур - колкото се изперат, толкова. Петната по дрехите на мъжа ми там си остават  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 15 379
Мацки, това ли е Персил сенситив за бебета и за цветно пране?
http://www.artista13.com/techni-perilni-preparati/49-persil-sens … e-gel-1-168l.html

Универсален гел е - за цветно и бяло пране, което означава, че е за бели и бледи тъкани.

# 84
  • Мнения: 44
От както малкия стана на 9 месеца, не гладя дрехите. Пера ги само с Тео бебе.

Общи условия

Активация на акаунт