Пране на бебешки дрехи.

  • 23 052
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 229
Мнението ми е, че по-малко химия по-добре. Не бих ползвала омекотители, праховете поне минават няколко плакнения и т.н. максимално да се отмият, но и допълнително омекотител да слагам, който да остава по дрехите - не мерси Simple Smile

# 61
  • Мнения: 9
Здравейте имам въпрос Ленор Сензитив белия ли е бебешкия омекотител защото мисля него да ползвам и мнения за него ??

Да, гледай да пише 0+. Други марки също имат такива бебешки омекотители - Силан, Семана, Бинго. Всичките са хубави.


https://www.google.bg/search?q=lenor+sensitive+bebe6ki&um=1& … .html%3B295%3B245
Ето този взехме но немога да видя 0+ той ли е за бебенца

# 62
  • Мнения: 5 728
Аз изпробвах какви ли не прахове за бебешките дрехи,но ужасно бързо ми избеляват, пера на 30 градуса на програма за финни тъкани и пак нищо, при вас как е?

# 63
  • Мнения: 13 301
Все така.   Grinning Избеляват си. Няма какво да се направи.  Peace

Последна редакция: вт, 20 авг 2013, 17:17 от Delyna

# 64
  • Мнения: 155
И аз забелязах,че надписът на едното й боди взе да изчезва.  Thinking
Купуваме само бели дрешки с цветен надпис или картинка.Иначе пера на 30-40 градуса с много малко прах за бебешки дрешки(тео бебе),без омекотители -колко да е мръсно едно боди носено няколко часа.  Peace

# 65
  • Мнения: 1 110
Избеляват много по-бързо памучките дрешки на детето. През лятото избягвам използването на сушилнята, а когато простирам на сушилника ги слагам от обратната им страна.

# 66
  • Мнения: 167
Първо бяхме с тео бебе в пералня на 40 градуса и допълнително изплакване. Сега сме с бамболино мио - той е без аромати Повече ми харесва. И без омекотител.

# 67
  • Мнения: 1 427
И аз много рядко пера на ръка-писнало ми след толкова години  Wink само ако нещо е много зацапано го кисна и тогава го бухвам в пералнята  Peace И пера вече само с бебешки течен и без омекотители  Peace
А иначе преди да родя се наложи да доизпирам на ръка заради скапаната пералня-получих ужасни контракции Close Затова съветвам авторката да си прави такива експерименти. Даже се бях заинатила, че докато хазяина не я смени, няма да раждам  Naughty Grinning
И точно я смени и след два дни влязох  Peace
 

# 68
  • Мнения: 505
Аз пера с една 3 часова програма, която първо кисне 1 час и после изпира на 40 градуса. Слагам течен бял Персил и дезинфектант с омекотител на всяко пране. Изпира се всичко, не се занимавам с петната предварително. Обаче ми е скъпо така и е голяма врътня, защото Персила си го поръчвам от Германия и вече съм на четвърта опаковка, а дезинфектанта с омекотител свършва много бързо и не се продава навсякъде.
Та знае ли някой докога трябва да се дезинфекцират дрешките на бебето и докога се препоръчва да се перат отделно от нашите дрехи. Моето бебе, а предполагам и вашите  Laughing смуче непрекъснато ръкави и на собствените си, и на моите дрешки, но тук се споменава лазенето - тогава като заближе ръчички с микробите от пода трябва ли да се тревожа непрекъснато?

# 69
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Аз пера с една 3 часова програма, която първо кисне 1 час и после изпира на 40 градуса. Слагам течен бял Персил и дезинфектант с омекотител на всяко пране. Изпира се всичко, не се занимавам с петната предварително. Обаче ми е скъпо така и е голяма врътня, защото Персила си го поръчвам от Германия и вече съм на четвърта опаковка, а дезинфектанта с омекотител свършва много бързо и не се продава навсякъде.
Та знае ли някой докога трябва да се дезинфекцират дрешките на бебето и докога се препоръчва да се перат отделно от нашите дрехи. Моето бебе, а предполагам и вашите  Laughing смуче непрекъснато ръкави и на собствените си, и на моите дрешки, но тук се споменава лазенето - тогава като заближе ръчички с микробите от пода трябва ли да се тревожа непрекъснато?
А защо задължително дезинфекцираш?
Доколкото знам това се прави ако има болен изкарал заразна инфекция/например варицела/ или ако в къщи сте пръскали против някакви буболеци.
Никога не съм го правила.
Дрехите на дъщеря ми все още пера отделно/почти на 4г/и не мисля да спирам.
Така или иначе прането се върти в пералнята достатъчно дълго време дори и при кратка програма и смятам,че това е напълноо достатъчно.
Отделно после ги гладя-още един вид дезинфекция  Grinning

# 70
  • Мнения: 1 110
Дезинфектант ползвам веднъж в месеца като пускам и празна пералня.

# 71
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Дезинфектант ползвам веднъж в месеца като пускам и празна пералня.
Авторката пита за дезинфектант на дрехите ,не за пералнята като този предполагам:
Скрит текст:

# 72
  • Мнения: 1 110
Точно този имах и аз. Става и за дрехи, но бързо се отказах да го използвам. Не мисля, че е толкова необходим. Изключение разбира се прави причините, които сте споменали като инфекция или др.  Peace
А пералнята е не малък развъдника на бактерии, които е ясно после къде отиват. Затова я дезинфектирам  Wink

# 73
  • Мнения: 3 241
Изобщо не е нужно да се дезинфектира.
Правила съм го само от време на време и то по-късно.

# 74
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А пералнята е не малък развъдника на бактерии, които е ясно после къде отиват. Затова я дезинфектирам  Wink
Съгласна съм с теб  Peace
Но за това ползвам отделни препарати само и единствено за пералнята.

Общи условия

Активация на акаунт