КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 29-та тема

  • 38 331
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 527
Doro, най-добре го обсъдете с хомеопата. Не би трябвало да има проблем, ако детето просто си пие по един чай на ден. Въпросът е, ако пие по 3-4-5 чая от едно и също и се получи натрупване от билките и после не може да се познае кое как работи (ХЛ / билки).

Мента, евкалипт - около приема на ХЛ имат ограничения в някои случаи. После - няма причина да има такова.
Например - минали са 10 дена с прием на ХЛ, ограничили сте тогава ментата. На 14-тия ден може си изпиете едно ментово чайче. Освен, в случай когато хомеопатът не е преценил нещо друго, строго индивидуално!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 40 809
Да се запиша и аз...въпреки,че все по-рядко влизам,чета или още по-малко смея да питам нещо...а камоли да коментирам.

# 17
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Ще ми вадят мъдрец, след това добре ли е да пия Арника, или не е добре? Нали е от тези лекарства за първа помощ и човек може сам да си я предписва в такива ситуации?

# 18
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ще ми вадят мъдрец, след това добре ли е да пия Арника, или не е добре? Нали е от тези лекарства за първа помощ и човек може сам да си я предписва в такива ситуации?

Добре е, но СЛЕД изваждането и САМО еднократно. А след това, след това - хомеопата ще каже.

# 19
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Благодаря  Hug Потенцията предполагам е от ниските-5, 9, 15?

Последна редакция: нд, 28 юли 2013, 12:52 от didi24

# 20
  • Мнения: 19 315
А как стои въпросът с мускулната треска? Нали след голямо натоварване се пие аспирин, за да нямаш мускулна треска на следващия ден. Има ли хомеопатично, което може да се пие на следващия ден след като се чувстваш пребит и целия в болки Grinning Питам по принцип.

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Soleil, вземи магнезий, ама не в хомеопатични дози  Mr. Green
може и преди тренировката.
погледни в гугъл за magnesium oil, през кожата се приема по-добре.

# 22
  • Мнения: 19 315
Благодаря! Имам, но не се бях сещала.

# 23
  • Мнения: 3
Ще ми вадят мъдрец, след това добре ли е да пия Арника, или не е добре? Нали е от тези лекарства за първа помощ и човек може сам да си я предписва в такива ситуации?

   Все пак освен арниката, не пренебрегвайте лечението и контролните прегледи дадени от зъболекаря. Той преценява за нуждата и естеството на последните.

# 24
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Е, кой казва, че ще ги пренебрегвам, изцяло съм се доверила на стоматолога си и му имам доверие. Аз питах за хомеопатична помощ в този случай. Защо се чувствате длъжен да напомняте за конвенционалната медицина в тази тема? Разбира се, че хомеопатът не може да извади мъдрец, но може да помогне това да стане възможно по-безболезнено. Wink

# 25
  • Мнения: 3
Защо се чувствате длъжен да напомняте за конвенционалната медицина в тази тема?
За да пазим равновесието. Поради заетост пропускам понякога да го правя , затова е хубаво да имам съдействие в това отношение.

# 26
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Няма нужда от това равновесие, темата е само за хомеопатия.  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 692
Спешно моля за малко повече инфо за Туберкулин 30. Четох из нета, че се предписва понякога, за да неутрализира предходни лекарства и се стреснах. Предписан е 3 гранули /по 1 път на седмица/ за дете, общо 3 приема.

# 28
  • Мнения: 3
Спешно моля за малко повече инфо за Туберкулин 30. Четох из нета, че се предписва понякога, за да неутрализира предходни лекарства и се стреснах. Предписан е 3 гранули /по 1 път на седмица/ за дете, общо 3 приема.

   Няма какво да се стряскате . Ако искате да разберете повече питайте този ,  който ви го е изписал или дал.
Откъслечна информация от тук - от там може само да Ви обърка.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 692
Хомеопатът обикновено ни предписва нещо без да коментира сега ще стане това и това, може да се почувства така или така. Ако аз попитам - да, но не попитах в кабинета и сега ми е неудобно да звъня по телефон.
Детето прави чести хреми, за половин година ни е предписвал 2 основни ХЛ и сега при поредната хрема изписа това.
Но сте прави, би трябвало да питам този, който ни го е предписал.

Последна редакция: вт, 30 юли 2013, 09:44 от Amica

Общи условия

Активация на акаунт