Бял списък на туристическите агенции

  • 454 462
  • 1 417
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 371
Ние пътувахме пролетта с Емералд до Истанбул и съм много доволна от тях  Peace

Ние пътувахме с тях до Истанбул за Нова година и съм изключително доволна ! Няколко пъти ги хваля !  Wink Мислим и тази година да се възползваме от услугите им !  Peace

# 166
  • Мнения: 3
Някой ползвал ли е услугите на този туроператор: www.tui.bg ? Чух, че предоставят екскурзии и почивки на няколко немски туроператора, включително и за почивка по родното Черноморие. Някакви отзиви за тях?

# 167
  • София
  • Мнения: 4 714
Момичета, някой пътувал с Александър Тур? Интересува ме екскурзия за Куба. Отворена съм към всякакви предложения.  bouquet

# 168
  • Мнения: 3 046
Момичета, някой пътувал с Александър Тур? Интересува ме екскурзия за Куба. Отворена съм към всякакви предложения.  bouquet

Аз лично не съм пътувала, но мои приятели са ги използвали точно за далечни дестинациии и бяха доволни. Вярно е, че беше преди доста години... По принцип са една от старите фирми на пазара.

Друга "стара" фирма с добри отзиви /но отново от преди няколко години/ е "Никона", но не знам дали правят точно Куба.

И друга фирма за екзотични дестинации /мисля, че е коментирана във форума като цяло, но не знам точно къде/ е "Булкарт/д травъл".

Аз все още си обмислям финансово някое екзотично пътуване, но, ако стигна до избор на фирма бих проверила точно тези 3 фирми за оферти.

# 169
  • София
  • Мнения: 4 714
Много, много благодаря, jfjallenbouquet
Aз също гледах, че са стара фирма, а не я познавам. Wink
С Булкард съм обиколила доста... Китай, Индия, Малайзия, Индонезия. Още докато беше Румяна във фирмата. Ще правят Куба, още не са я пуснали.
Никона също беше Ок, не знам сега как е. Най ми харесва предложението на 2 ЕМ КО, но през пролетта нямаха група, а сега не съм проверявала. Те щяха да я правят октомври-ноември. Ще ходя (твърдо) до ОАЕ, а датата още не е уточнена и може да съвпадне по време.

# 170
  • Мнения: 3
Ние се записахме за екскурзия до Доминикана през немския neckermenn. Имат екскурзии и до Куба, ето адрес на страницата:

http://www.neckermann-urlaubswelt.de/search?q=Pauschalreise+Kuba … paign=landingpage

Дълго търсихме агенция в България, която да ни предложи работа с въпросния туроператор, накрая попаднахме на агенцията, за която ви питах по-горе. Оказа се, че са нещо като техен филиал и екскурзията струва точно толкова, колкото е посочена и в немския каталог. Исках някой да сподели впечатления от тази фирма, но явно никой не ги е ползвал, така че заминаваме на риск. Доброто е, че може да си избираш различни дати на тръгване и различен престой, а също така и различен град за начална точка. Цената ни излезе значително по-изгодна от предлаганите в България, дори и след закупуване на самолетен билет за редовен полет до Германия и нискобюджетен хотел за датите преди и след пътуването до дестинацията.

# 171
  • Мнения: 3 046
Някак си съм пропуснала питането за ТУИ - ами те са си немска фирма, т.е. филиал, представителство на оригиналната такава. А, ТУИ за всички в туристическия бранш си е сериозна фирма, от години, така че не се притеснявайте, мисля че всичко ще бъде на ниво.

# 172
  • Мнения: 3
Благодаря, ще споделяме мнения и впечатления след като се върнем.

# 173
  • Мнения: 3 046
Благодаря, ще споделяме мнения и впечатления след като се върнем.

О, да, ще бъде добре, за да се възползваме и ние - особено, ако сте доволни, защото при далечни дестинации, ако организацията е зле... Но, мисля, че всичко ще бъде ОК и ви пожелавам да се насладите на пътуването!

# 174
  • Мнения: 4
Отскоро минавам пътьом край една фирма в Пловдив ДАН травел и съм си харесала една оферта за Франкфурт. Имат и сайт: dantravel.bg. Много са любезни, но са от около година на пазара. Казват, че всички имат стаж над 10 години в сферата на туризма. Но някой дали има впечатления, иска ми се да чуя мнение на някой, който е ползвал услугите им Simple Smile

# 175
  • Мнения: 642
На първо място слагам Сърнела (офисът в Пловдив), с които тази година запазихме круиз на MSC - организираха ни полета, както и трансферите летище-хотел и хотел-пристанище и всичко беше точно (на летището ни посрещнаха с табелка и чакаме едва 15 минути, което за италианските стандарти е нищо  Simple Smile, таксито беше супер, а на следващия ден от хотела ни взе микробус, с който пътувахме много бързо и удобно до пристанището и ни оставиха буквално пред кораба). Агенцията ни беше резервирала стая в страхотен малък семеен хотел в центъра на Рим на доста прилична цена (60 евро на човек през май, на Виа дел Корсо в непосредствена близост до Вила Бургезе) и изобщо цялата организация беше перфектна - другата година отново смятаме да запазим круиз от тях.

На второ място отново за круиз на MSC е Usit Colors, с които бяхме запазили полети и хотел в Генуа през 2012 и отново бяхме много доволни от услугите.

# 176
  • София
  • Мнения: 4 714
Пътувала съм със "Сърнела". Хасковска фирма. Точно си изпълняват програмата, даже прекалено Wink. Особено ако водача си има бърза работа Laughing. Имат и филиали. Не съм чула оплаквания от тях. Peace

# 177
  • Мнения: 1
Емералд Травел слагам в белият списък по мои данни от 2012, предстои ми сега пък пътуване с тях след около 15 дни и ще опресня инфото  Mr. Green
Според мнения на мои познати слагам тук и Ориент 99
Само да вметна, че Емералт Травел пък са в моя черен списък. За справка - вижте им Общите условия на договорите и ще се убедите сами дали при определена ситуация имате права по тези договори. Това, че може и да не се случи не ме топли особено. Обичам да си изпипвам нещата предварително юридически, за всеки случай.
Да видях мнението ви в другата тема. Чела съм ги /общите условия/, не пътуваме за първи път с Емералд. Другите ТА имат други условия ли  newsm78 Според мен винаги съществува известен риск, никого не защитавам, споделям опит просто. Имам 1 наум, разбира се, като в рекламите е.....една стока докато се наложи има качество и то много добро, после всичко се разваля...за съжаление.
Отговарям на въпроса ви - да, всяка ТА има собствени Общи условия, които са доста различни впрочем. Но нищо че се наричат Общи условия, ако някой клиент възрази, те подлежат на предоговаряне. На мен ми отказаха да променят нещо в тях и аз се отказах да съм им клиент. Това, че повечето агенции не са коректни в договорите си не значи, че безпрекословно трябва да се приема това, което те предлагат, нали? Иначе нещата само в наша вреда ще се променят.

И аз да кажа, че Емералд са повече от коректни. Когато имат възможност променят условия и предоговарят цели почивки които струват достатъчно много. Ще обясня частен случай за направена резервация за 29.08.2014 - почивка в Турция - Фетие. Датата на заминаване беше фиксирана преди 2 месеца за 29.08.2014! Случи се трагичен инцидент в семейството ми на самия 29.08 и естествено бях възпрепятствана да се кача на самолета, трябваше да се простя с почивката. Ами едва ли ще повярвате, но от Емералд изместиха резервацията с една седмица като единственото което трябваше да платим самолетните  билети за връщане. Има една служителка Деси Банишка - питайте, тя ще потвърди.Резервацията беше за Hillside  и Hilton Dalaman. Това което не зависи от туристическата агенция е стаята на настаняване.Ако не ви удовлетворява можете да си я смените на място, стига да поназнайвате някой друг  език, освен български. С това дори не занимаваме представителя на ТА. И най-важното е, за да сте доволни трябва да си платите адекватно.

# 178
  • Другата България
  • Мнения: 37 710
Не знам тук ли е мястото да попитам, но бих помолила за препоръка за агенция, на която бих могла да се доверя за екскурзия в Европа- 10-11 дни със задължително посещение на Париж.
Та ако има някой, ходил на такава екскурзия, или чул от приятел, да ми препоръча агенция? Интересуват ме обичайните неща - надеждни  и удобни автобуси, добри екскурзоводи и програма на място и съответно добри хотели.

П.П. Намерих една агенция - 2М-КО ТУРС newsm78, някой да е пътувал с нея?
И евентуално само за Париж, ако някой е ходил, също приемам отзиви.

Последна редакция: сб, 08 ное 2014, 17:45 от Merri_An

# 179
  • София
  • Мнения: 4 714
Merri_An, аз съм доволна от Бохемия, Мондел, Руал. Пътувала съм с тях, за мен са ок.
Има различни екскурзии включващи Париж, така че сама трябва да си избереш.
http://rual-travel.com/%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%8 … D0%BE%D0%B2%D0%B5

http://www.mondel-travel.com/

http://www.bohemia.bg/exc_main.html?P2=3

Аз с 2 ЕМ КО не съм пътувала. Познавам хора, които пътуват с тази агенция и са доволни. И на мен ми се иска да чуя допълнителни мнения за нея.

Ако е само Париж, аз бих си взела самолета и бих пътувала без организирана екскурзия. Има и такива предложения в линковете, които съм дала. Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт