За консервирането...или как да си приготвим зимнина! 4-та Тема

  • 98 977
  • 732
  •   1
Отговори
# 285
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Как си замразявате червени чушки за пълнене , аз ги измивам слагам в пликове и във фризера, но заемат много място.
  bouquet

# 286
  • Мнения: 8 527
Изчистени от семенниците, попарени до смяна на цвета в гореща вода със сол ги обръщам с отвора да се отцедят от водата и да изстинат (ако бързаш може първо да постоят в студена вода и после да отцедиш водата). После чушките са меки и може да се наредят плътно една до друга в пликове - не се чупят.

# 287
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Здравейте,
Как си замразявате червени чушки за пълнене , аз ги измивам слагам в пликове и във фризера, но заемат много място.
  bouquet



И аз така, но имам огромен фризер и не ми е проблем.

Днес наред са ми печеният пипер и лютеницата, а също и замразих зелен боб.

# 288
  • Sofia
  • Мнения: 155
И аз изчиствам и бланширам преди да сложа във фризера чушките за пълнене. В момента съм на вълна сироп от къпини. Замразих си  малко печени червени чушки.

# 289
  • софия
  • Мнения: 1 305
Благодаря ви за отговорите. Hug

# 290
  • Мнения: 30
midkoo, нека уточним, преди да ги правя. Не се стерилизират бурканите? Маринатата ги държи и стават всякакви чушки, не само лютиви и рибки?

# 291
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Да , прочети внимателно! Заливат се с гореща-вряла марината и се обръщат обратно с капачките на долу до като изстинат!
За малки чушлета- рибки и др. става ,но за голям пипер може би иска по сериозна стерилизация. За печен пипер знам друг много лесен и траен начин на стерилизация:
 Пече се пипера и докато е горещ се нарежда в бурканите небелен плътно ,от долу се слага един аспирин и отгоре един и се затварят обърнати на долу с капачките завити в старо одеало . Така съм съхранявал пипер 2-3години

Последна редакция: вт, 27 авг 2013, 15:57 от midkoo

# 292
  • Мнения: 22 867

midkoo,  спретнах половин доза, от маринатата обаче ми остана, пък не съм натъпквала силно чушките. Ще потърся рибки, ако намеря до довечера, ще я използвам. Благодаря за рецептата!  bouquet

Ето ми циганийката-шаренийка! Grinning

Скрит текст:

# 293
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Прекрасни са! smile3534

# 294
  • Мнения: 22 867

Как няма да са?! И аз си ги харесах, изобщо лято в буркан, наживо са по-красотни! Grinning

# 295
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Прекрасни са ! Маринатата по-добре да остане,отколкото да не стигне, нали.
На гости съм ти да ги опитаммм smile3534

# 296
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Хора, хорааа, голям проблем имам- свършиха ми бурканите. Grinning
Има още да правя:
- маринована риба
- риба консерва
- десятката
- зеленчуци по кубански
- заготовка за майонезена салата
- кьопоолу
-печени камби с моркови
 newsm78

Досега ми стигаха, нещо се поолях май тая година.

# 297
  • Мнения: 22 867

На гости съм ти да ги опитаммм smile3534

Чакай първо аз да опитам, че да видим каква съм я свършила! Grinning Ако се ядат, няма проблем! Hug

Джемма, с тоя списък фабрика за буркани ще ти трябва! Grinning  bouquet

# 298
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
В Карфур в Русе продават нови празни буркани омния, затваряй смело! Във Варна има ли Карфур? Ако не, по пазарите сигурно също продават.

# 299
  • Мнения: 8 527
а от малките? едновремешните от детски пюрета - продават ли някъде?

Общи условия

Активация на акаунт