Лечение с протеолитични системни ензими (5-та тема)

  • 180 810
  • 791
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 24
Някой може ли да сподели координати на Пинко?

# 421
  • Мнения: 631
Здравейте,
Може ли при скъсана колянна връзка да помогне пиенето на протеолитичния пакет? Заради АРТ процедура досега не можех да пия противовъзпалителни, но се сетих, че имам останали ензими от последната поръчка в и-херб и смятам да подновя вземането им, тъй като отокът ми междувеменно спадна.

# 422
  • София
  • Мнения: 736
Aila, щом сливиците са така увеличени по рождение ензимите може и да не помогнат изобщо. Дали да се оперират е друг въпрос. Шом не боледува детето може и да не искат да ги оперират изобщо. Сега лекарите ги отстраняватт в изключително редки случаи.

# 423
  • Мнения: 107
Имам 1бр. http://www.iherb.com/Enzymedica-SerraGold-High-Activity-Serrapep … -60-Capsules/6869     годност 03/2016     цена 42лв.  ако някой желае 0896078220 или ЛС

Запазено

Последна редакция: пт, 20 мар 2015, 19:47 от yo-yo1

# 424
  • Мнения: 9 193
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Nattokinase-90-Veggie-Caps/33
Моля някой по запознат да ме осветли за Натокиназата  нали е ензим (протеин, който ускорява биохимичната реакция извлечен от варени соеви ферментирали продукти и"разрежда кръвта" може да  предпази от заболявания, причинени от кръвни съсиреци, като например инсулт, инфаркт и др.


Задължително ли е да се приема в к-т за максимален ефект с Панкреати+Папая ензим+Бромеалин +серапептаза тези 4 или може да се пропусне?

# 425
  • Мнения: 107
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Nattokinase-90-Veggie-Caps/33
Моля някой по запознат да ме осветли за Натокиназата  нали е ензим (протеин, който ускорява биохимичната реакция извлечен от варени соеви ферментирали продукти и"разрежда кръвта" може да  предпази от заболявания, причинени от кръвни съсиреци, като например инсулт, инфаркт и др.


Задължително ли е да се приема в к-т за максимален ефект с Панкреати+Папая ензим+Бромеалин +серапептаза тези 4 или може да се пропусне?

Много е малка дозата и зависи какво гониш . По принцип аз съм стигал до 500 000-700 000ед.
Папаята е само за смучене и може да я прескочиш

пп на Enzymedica излизат по-евтино / виж ми 253пост/

Последна редакция: нд, 22 мар 2015, 18:15 от yo-yo1

# 426
  • Мнения: 4
Здравейте!

Отдавна се каня да пиша в темата и най-накрая го правя с цел да обнадеждя хората, пиещи ензимите. Преди 3 години моя приятелка ме накара да изчета всички теми на Пинко във връзка с протелитичните ензими, тъй като ми откриха немалка киста на яйчника, която докторите искаха да оперират. Аз не исках да бързам с операцията и търсих алтернативно лечение. Моята приятелка ми сподели как тези ензими са я отървали от поредната операция на гърдите поради бучки. Та реших да ги пробвам.. Направих може би към 3 курса лечение с ензимите в рамките на една година и с всеки гинекологичен преглед докторът ми казваше, че кистата намалява размерите си. След 1 година от започването на ензимите отидох на поредния преглед и се оказа, че кистата е изчезнала.  След още една година ми откриха друга много малка киста на щитовидната жлеза при  рутинен преглед. Реших да пробвам пак с ензимите и този път само с един курс лечение се премахна! От тогава нататък и аз препоръчвам на приятели и познати, които имат някакъв проблем. За съжаление все още подхождат с недоверие, но аз не спирам горещо да ги препоръчвам не като лечение, но поне като допълнение към дадено лечение...не пречи да се опита, може и пък да помогнат, знае ли човек!

Успех на всички, които се борят с някакъв здравословен проблем!

# 427
  • Мнения: 498
Ензимите ми направиха изследванията на щитовидната жлеза перфектни. Но, вчера реших пак да направя курс и едно повръщане ме хвана, ужас. Установих, че трябва всеки път да ги започвам плавно.

# 428
  • Мнения: 7
Поздрави на всички търсачи на Здравето си !

Отдавна не съм писал тук....пък и където и да е, защото се занимавам повече със сигнали до Прокуратурата (но това е друга тема), та да споделя какво и как се случва при мен.
Значи преди около година и половина направих озонотерапия (дисколиза а НЕ дискозан), при което ефекта бе моментален!
Само за месец се върнах в ритъм и не спрях да се движа (а аз се занимавам с йога и подобни източни техники от малък), до онзи ден. Какво се случи ?
При поредната ни игра (с приятели) по тенис на маса и сравнително добра загрявка, изглежда съм попрекалил с боя по топчето Simple Smile и само до обяда на следващия ден получих болки в кръста. Имах щастието още същия ден да се сдобия с две (според мен) УНИКАЛНИ средства за мазане - ДИКРАСИН и МАГНЕЗИЕВ ГЕЛ, при което веднага започнах масажите. Два пъти до вечерта и още 3 пъти на следващия ден.
И така до днес, когато отидох на ЯМР и познайте - след като занесох и сравнихме снимките от предходния ЯМР (отпреди година и половина), се оказа че пулпозното ядро почти го няма Sad
Интересното е че в момента нищо не е изтекло, фиброзното тяло си е цяло, не е сцепено, но пък е изпюто вляво....отново на ниво L5-S1.
Първата мисъл която ми дойде наум бе: "Да не би след озонотерапията, така да се е запечатал диска, че да не е позволил на протеолитичните ензими да възстановят пулпозното ядро?". Но след това пък се сетих, че именно те, спомогат за пропускливостта ("дишането") на дисковете, т.е. на фиброзната обвивка.

Така че приятели по съдба - кажете ми, тези протеолитични ензими възстановяват ли нещо въобще и ако не (т.е. само изчистват кръвта и т.н.) КАКВО ДА ПИЯ, КАКВО ДА ПРАВЯ ЗА ДА СИ ВЪЗСТАНОВЯ ПУЛПОЗНОТО ЯДРО МЕЖДУ L5-S1 ?

Много моля за сериозен отговор, защото двата прешлена са тръгнали един към друг и ако не открия начин, то следва калциране, а всеки знае какво следва - пръскане на по-горен диск.

Ако отговора се крие дори и в най-невероятните за съзнанието легенди и притчи - давайте го насам да умуваме !
Аз такъв сценарий не съм си представял Sad

Апропо: Изчел сам всички 5 теми за "Протеолитичните ензими" в bg-mamma, отделно от това и много странични статии за ползата от тях, както и трасиране на пътя им oт iherb. до дома ми (и до домовете на много мои приятели). Вече знаем както се казва - точно кой ден, кое да глътнем, колко време се питят, по каква схема... и какви упражнения да правим, само моля да се намери някой да ми(ни) каже - СЛЕД КОЛКО ВРЕМЕ СЕ ВЪЗСТАНОВЯВА (ако въобще се случва това) ИЗГУБЕНОТО КОЛИЧЕСТВО ПУЛПОЗНО ТЯЛО ОТ ЕДИН ДИСК, за да си направя сметка - колко години да НЕ играя тенис, да не се претоварвам с какъвто и да е спорт включващ РЕЗКИ ДВИЖЕНИЯ ?

Защото например ако ми(ни) се каже - "Вижте хора, протеолитичните ензими НЕ възстановяват количества от изгубено пулпозно тяло, НО спомагат за производството му" , то да знаем, да имаме Вярата, че ако сме стриктни и в храненето и движенията си - то един ден диска(овете) ЩЕ БЪДАТ достатъчно реновирани, запълнени с това ядро, и пропускливостта на фиброзното тяло ще е достатъчна, както и еластичността му.

Ако познавате такива хора, дори и ако са билкари, кинезитерапевти или някой от Вас знае къде да питам(е) - моля Ви помогнете !!!


С пожелания за Здраве и Успехи оттук нататък за Всеки Simple Smile

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 00:05 от Pettar

# 429
  • Мнения: 31
Здравейте на всички във темата. Смятам да си поръчам пакета ензими и ще се опитам да преборя фиброзно образувание и липом  в едната гърда. Изчетох доста материал  от всичките теми и в главата ми е пълна каша вече. Искам да попитам как точно да ги почна плавно.С кой ензим да започна ,така че да няма страничните ефекти като повръщане  който се появява при някои? Препоръчайте ми нещо за бактерия  в гърлото. Благодаря предварително. БЪДЕТЕ ЗДРАВИ....

# 430
  • Мнения: 31
Извинявам се но забравих да попитам , взимам Небилет 5 мг. за сърцебиене . Ензимите повлияват ли лекарства за сърцето? Благодаря.....

# 431
  • Мнения: 7
kiki02,

Първо си приключи с "лекарствата" и след това започни ензимите !
Това е едно от основните правила, пише го още в първата тема за "Протеолитичните ензими".
Прочети какво е писано, след това ще знаеш повече и няма да задаваш ОТГОВОРИ Simple Smile
А въпроси ще можеш да зададеш едва след като си изчел(а) всичките теми тук, и не си открила отговорите...
Бъди сигурен(на) обаче, че ако се заемеш да четеш, на мнооого от въпросите си ще получиш отговор още на мига, дори ще получаваш отговори на въпроси за които не си сещал(а) да си зададеш !
Това му е красиво на четенето - знаеш, и ....не задаваш елементарни въпроси от 1-ви клас (образно казано).

Успех !!!
п.п. Започваш ВИНАГИ със Серапептазата (СРП), след това идва Бромеалина (БРМ) и накрая Наттокенезата (НТК).
Плавно разбира се...
Първата седмица СРП, по едно на ден
Втора седмица СРП, по две на ден
Трета седмица СРП, по три на ден
Четвърта седмица СРП (3 бр) + БРМ (1 бр) на ден
Пета седмица СРП (3 бр) + БРМ (2 бр) на ден
Шеста седмица СРП (3 бр.) + БРМ (3 бр) на ден
Седма седмица СРП (3 бр) + БРМ (3 бр) + НТК (1 бр) на ден
Осма седмица СРП (3 бр) + БРМ (3 бр) + НТК (2 бр) на ден
Девета седмица СРП (3 бр) + БРМ (3 бр) + НТК (3 бр) на ден

Общо ще ти трябват - 2 опаковки СРП + 1 опаковка БРМ и 0,5 опаковки НТК

Вярвам че тази стандартна схема ще ти е от полза засега.
След година или поне 6 месеца можеш да я повториш като постепенно увеличаваш седмиците на прием но НЕ и бройката ампули(хапове).
Ок ? Simple Smile

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 00:53 от Pettar

# 432
  • Мнения: 31
Бламгодаря за отговора, но лекарството не мога да си го спра защото  подобен вид лекарства се пият продължително време-с месеци да не кажа години. А колкото до четенето повярваите изчетох всичко и в главата ми е пълна каша.

# 433
  • Мнения: 7
Апропо, ензимите не само че ВЛИЯЯТ, но и директно СПОМАГАТ за движението на всичко в организмите ни! Протеолитичните не правят изключение от правилото. Наттокенезата например РАЗРЕЖДА кръвта ! Как мислиш, дали няма да влияе (меко казано) на процесите, ако преди това Ти си се намесил(а) с някакви "лекарства" ?

Винаги слагам тази ПРОКЛЕТА дума "лекарства" в задължителни скоби !
Винаги и завинаги !  #2gunfire
Защото си нямаш сигурно и на представа - що народ ИЗБИХА именно с тези, уж невинни, уж невздрачни, уж "полезни", хапченца  #Cussing out
Казвал съм го и преди...и съм го писал - наистина има негодници в днешния свят, които обаче напоследък така се изхитриха и с такива пъклени камъни измислиха да замерят хората (каквото в случая е въпросното "творение" ОТРОВНО), че може би няма човек на този свят който да не си е изпатил СУРОВО от тези ОТРОВИ !!!
Ти защо все още ги наричаш "лек", не ми е ясно, но знай следното - човек е съставен от:

"Ензими" (науката е тооолкова боса на тази тема, че едва сега, в 21-ви век били започнали обстойно да ги преброяват !? newsm78 ....и познай - дотук, само за 15-тина години са открили че в човешкото тяло имало над 1 000 000 вида ензими !!! Ти да видиш, а? Някои от тях отговаряли за процеси по кратки от 1/100 000 от секундата ! Интересно нали ?)
"Минерали" (цялата Менделеева таблица Simple Smile
и
"Витамини" (знайни и незнайни)

И ако сред тези трите (ензими, минерали и витамини) ти добавиш КАКВОТО И ДА Е ДРУГО (!), повЕрвай ми - няма начин да не си изпатиш !

Храната какво е ?
А това което наричаш "лекарство", какво е ?

Помисли дваж, преди да ползваш ПРАВИЛНИТЕ определителни...
Защото ако за някаква явна ОТРОВА днес, ти ползваш дума с корен "лек", то с каква ли дума би определил(а) истинския ЛЕК утре ? ...може би просто с някое тривиално-измислено име.... от ТЕРОРИСТИЧНАТА фармацевтика ?

Или си мислиш че ако името на някой от новоизлюпените боклуци не завършва на "стан" или "екс", то няма да помага ?
Я да видим например - "Небилет" ли искаш...или езним който ДЕЙСТВИТЕЛНО да ти помогне за спокойното сърцебиене ? А какво ще кажеш имената им да завършват на "ви", "ти", "ки" .... тоест - моркоВИ, домаТИ, чушКИ....

М?

По-приятно звучат тези имена, нали ? ....а и няма понижаване на степени, както е в случая м/у думите "лекарство" и реалното им име - ОТРОВИ !

Никой от тези лумпени търговци НЯМА да ти каже в рекламите си: "Предлагаме ви най-новата ОТРОВА!" .... но понижавайки степента на сериозност до - "лечебно средство", повечето от податливите се втурват като мухи без глави по аптеките, с едната-едничка дума, кънтяща като камбана в ушите им "Лекарствоооо".... и точно като омагьосани ходят да ХРАНЯТ истинските си палачи  #2gunfire

Съжалявам, но има само 3(три) неща от които е изграден човек и от които се нуждае докато е жив - ензими, минерали и витамини (водата не я броим - тя е пределно ясна, че без нея не би могло въобще да има Живот) !!!

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 21:35 от Pettar

# 434
  • София
  • Мнения: 3 611
Съжалявам, но има само 3(три) неща от които е изграден човек и от които се нуждае докато е жив - ензими, минерали и витамини (водата не я броим - тя е пределно ясна, че без нея не би могло въобще да има Живот) !!!
Добре де, а какво се прави при автоимунните болести, за които не се знае още причината? Аз, например, съм с автоимунен хепатит и без лекарства не мога да оцелея. Тук не става въпрос за нещо, което създава някакъв дискомфорт и могат да се правят експерименти, за да се премахне в някакъв по-продължителен период от време.

Общи условия

Активация на акаунт