Лечение с протеолитични системни ензими (5-та тема)

  • 181 117
  • 791
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 151
Има ли някой, на когото ензимите да са повлияли добре при проблеми с очите (чести възпаления,глождене,светлобоязън) ?

# 451
  • Мнения: 3 158
Мислите ли,че серапептазата ще свърши работа при болки и скованост във врата и гърба?Имам разместен прешлен на врата и се чудя дали ще се повлияе от физиотерапия или от ензими?

# 452
  • Мнения: 160
Здравейте,
Искам да започна да приемам ензими, но докато чакам да пристигнат от iherb не ми се иска да губя време. Мога ли да започна с тази серапептаза:
http://shop.lechitel.bg/index.php?route=product/product&product_id=240
и колко капсули от нея се развняват на силната от iherb? Понеже са с различни мерни единици, не мога да преценя разликата между 100 000 U и 120 000 SPUs newsm78
Дано някой се включи с мнение  Praynig Благодаря!

# 453
  • София
  • Мнения: 2 092
Разликата е, на прост език казано, все едно да ти кажат: тази бутилка съдържа 100 хапчета витамин С например. Ама какво количество витамин С има в едно хапче - въпрос на свободна трактовка. Тоест, тук става въпрос за количество, не за качество.

# 454
  • София
  • Мнения: 736
Здравейте,
Искам да започна да приемам ензими, но докато чакам да пристигнат от iherb не ми се иска да губя време. Мога ли да започна с тази серапептаза:
http://shop.lechitel.bg/index.php?route=product/product&product_id=240
и колко капсули от нея се развняват на силната от iherb? Понеже са с различни мерни единици, не мога да преценя разликата между 100 000 U и 120 000 SPUs newsm78
Дано някой се включи с мнение  Praynig Благодаря!
Масленка, влез в първата тема и погледни Бодифлекс в какви дозировки се вземаше. И аз някога го вземах, но спряха вноса и минах на Айхърб. Изобщо не си спомням по колко се вземаше. Май беше преди 5 години. (Мисля,че са сменили името му на Серафлекс, ако измерните им едииници съвпадат.)

# 455
  • Мнения: X
............. Понеже са с различни мерни единици, не мога да преценя разликата между 100 000 U и 120 000 SPUs .............

120 000 SPUs означава пак същата мерна единица, но са добавили  "SP"=SerratioРeptidase (Units Per Veggie Cap).
Серапептазата на Doctor's Best доколкото знам я извличат от копринени пашкули. А тази финландската се извлича от гъби. Нямам идея кое е по-добро.
Пишеш - "докато пристигнат, да не губя време". Нещо ново ли има с доставките на айхерб? Аз скоро пусках поръчка, но малка. А на такава (висока) стойност -серап-зата е 28$- поръчките нали е задължително да пътуват с ДХЛ, пристигат веднага - до 2 дни на митница, ако се организираш за един ден се освобождават и готово. За по-бърза доставка не можеш и да мечтаеш.

# 456
  • Мнения: 160
Благодаря на всички за отговорите  Hug Вече си взех Серазима от Лечител и започнах с него.

Нещо ново ли има с доставките на айхерб? Аз скоро пусках поръчка, но малка. А на такава (висока) стойност -серап-зата е 28$- поръчките нали е задължително да пътуват с ДХЛ, пристигат веднага - до 2 дни на митница.
Нямах идея, че при висока стойност е задължително да пътуват с ДХЛ...  newsm78 До сега съм пускала все малки поръчки (до 30-тина лева)
Всъщност сега добавих в кошницата три серапептази по 28 долара и ми позволява да ги пусна с евтината доставка. При 4 броя и над 100 долара вече не ми е активна...

# 457
  • София
  • Мнения: 13
Има си евтина доставка за поръчка между $40 и $80, ако не надвишава определено тегло. Доставката е $4-5, а от време на време я пускат и безплатна. До миналата година поръчките пристигаха след 2-3 седмици на митницата гише поща и се освобождаваха лесно като се плати ДДС 20%. Последните ми 5-6 поръчки пристигат директно в пощата и не плащам ДДС.

# 458
  • Мнения: X
Здравейте,
И аз реших да се опитам да подобря здравословното си състояние с протеолитични ензими. До тук разбрах, че пакетът при всички заболявания е един и същ и е на 1 стр. от темата, права съм, нали?
Искам да попитам за дозировка за жена на 40 г. около 65 кг. Колко пъти на ден, по колко преди и колко след хранене? Има ли и други добавки, подходящи за лечение на висок холестерол, леко завишен пулс, евентуално някакъв преддиабет и леко омазняване на черния дроб?
Предварително благодаря на отзовалите се! Знам, че сигурно има подобна информация, но нямам възможност да прочета предходните теми.

# 459
  • Berlin
  • Мнения: 11 319
Здравейте! Аз директно си накупих каквото беше препоръчано в една друга тема за моята болежка Laughing, но проблемът е, че не разбирам как се пият добавките. Blush
Eто това пише:
"-Now Foods, Bromelain 2400 GDU, 415 mg, 180 Tablets  - 1 бр.
-Doctor's Best, Best High Potency Serrapeptase, 120,000 SPU … ggie Caps - 2 бр.
-Doctor's Best, Best Nattokinase, 2,000 FUs, 90 Veggie Caps  - 2 бр.
Това е максимално-оптималният вариант, разчетен за три приема дневно за два месеца. "

Та тези бройки таблетки на един прием ли са от съответения ензим? newsm78 Т.е. общо 5бр х 3 пъти на ден или нещо друго? Става въпрос за ставни заболявания, от темата за дискова херния го взимам.

Последна редакция: вт, 27 окт 2015, 18:13 от abs

# 460
  • Мнения: 5 229
Абс, моята схема е друга Simple Smile

На ден ти се падат по 6 капсули Bromelain, 3 капсули Serrapeptase и 3 капсули Nattokinase.

Пакетът стига за 1 месец и ден-два.
Трябва да ги взимаш 3 пъти дневно на гладно. Ензимите се приемат 1 час преди или 2 часа след хранене.

Ето схемата:
1 ден - сутрин 1 капсула Bromelain, 1 капсула Serrapeptase и 1 капсула Nattokinase.
2 ден - сутринта като ден 1 + следобед
3 ден - сутринта като ден 1 + следобед +вечеря
4 ден - увеличаваш Bromelain да са по 2 капсули на прием, т.е. 6 за деня и спазваш схемата 6-3-3

# 461
  • Berlin
  • Мнения: 11 319
Благодаря, аз днес започнах от следобед, но значи няма да пия вечерта.
Бройките предполагам, че зависят от концентрираността на препарата може би, защото твоите са наобратно почти. newsm78 Иначе имам точно тези, които са написани в горния ми пост.
Ще трябва да потърся дали пише нещо друго, защото не съм чела темите, признавам си.  Blush

# 462
  • Мнения: 5 229
Може би от темата от която си ги взела някой е бил на по-ниска доза или е правил опити някакви.  Simple Smile
Инфото за бройките съм го записала от някой пост на PinkPanther (той е авторът на темите).
По 6 капсули Bromelain, 3 капсули Serrapeptase и 3 капсули Nattokinase на ден.
Пакетът е на 1ва страница, но май няма разлика в потенциите с дадените от теб.

# 463
  • Berlin
  • Мнения: 11 319
Мда, странно, защото точно преди малко го прочетох в негов пост. Simple Smile Сега пак ще ходя да го търся, че затоврих темата, може по-късно да има повече уточнения.

# 464
  • Мнения: 5 229
От някой негов пост съм ги записала, но нямам идея от кой точно, защото не съм запаметила страницата.

Иначе ето един друг пост, в който казва какво пие жена му. Там на ден са 3 капсули Bromelain, 3 капсули Serrapeptase и 3 капсули Nattokinase.


bgroza - пие три пъти дневно по: (120 000 HUT серрапептаза + 500 мг бромелаин (3 000 GDU) + 2 000 FU наттокиназа + таблетка лумброкиназа + 2 таблетки панкреатин).

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт