ОКТОМВРИЙКИ - Тема 14

  • 24 411
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 70
Лично аз, тъй като не вниквам в мненията на някои хора, не мога да мисля, и понеже не съм и лекар, аз игнорирам определени мнения от тук нататък. Иначе всеки може да пише каквото си иска, както и другите могат да го разбират и осмислят думите му Peace

# 691
  • Мнения: 261
krasi_alex, срази ме с този трудов договор!  #Crazy Ако идеята им е да видят дали си здравно-осигурена - странно, защото при постъпване в болница се издава здравно-осигурителен статус от базата данни на НОИ. Или пък, най-вероятно, го искат, за да видят точните данни на работодателя ти и длъжността, на която си назначена - за да попълнят болничния лист. Но какъвто и да е доводът им, мисля че нямат никакво законово право да изискват от теб такъв документ. Аз не бих им занесла, това са лични данни.

# 692
  • Мнения: 56
bebe dj и предния път ми искаха копие от трудовия договор и го искат заради точните данни на работодателя, за да ги впишат в болничния. Ако се обърка нещо после става едно връщане на болнични и търсене на лекар за корекции, оттам закъснява и изплащането на болничните.....
 А относно личните данни - искат копие от последния болничен лист, исках личен амбулаторен картон, в един момент и личната ми карта си спомням ми искаха, така че + - един документ. аз и предния път го занесох и сега ще го дам.

# 693
  • Мнения: 669
krasi_alex, срази ме с този трудов договор!  #Crazy

Не съм аз с трудовия договор, ама нищо - Kati_Skarlet ти е отговорила  Hug

Херцогиня фон Дж-то  - да. Може би за недоносени бебчета би било полезно. Като се замисля наистина се сещам като не си е поело въздух, и след малко си поема все едно двойно повече, като прозявка ........
Аз от баткото имах бебефон, който на финала на ползването му се счупи нещо и трябва да си взема нов, но се чудя за бебефон или видеобебефон да си взема? И също като марка - ако е видео гледах тези на Моторола, иначе само за звуков сигнал на Philips - Avent? Взимали ли сте вече, и имате ли наблюдение и впечатление?

# 694
  • Мнения: 169
Добро утро  Hug

Джейн, моето от неделя си е тиква  Mr. Green Благодаря, че каза за този сайт разгледах го, ще гледам пак по магазините и ако няма на толкова добри цени, ще поръчвам.  

При мен багажа за родилното ще е по-олекотен. Избрала съм си да раждам в частна болница при моята лекарка, трябва да си нося само лични вещи и това е, но като се знам ще отида с поне два куфара  Mr. Green .

# 695
  • Мнения: 7 803
аз бебефон няма да взимам засега. като тръгнем за бг обаче ще ми трябва, че нашите живеят в къща. за видеофон си мислех, че дефакто най-обикновенна камера за наблюдение вързаха с компа също върши работа и не е толкова скъпа, но още го мислля.

и тук искат само лични вещи, макар че и нищо да не си нося в болницата дават даже четка за зъби

# 696
  • Мнения: 261
Krasi_alex, sorry!  Hug
Ако диалогът, който водим тук беше вербален, щях да кажа, че е "лапсус лингве".

# 697
  • Мнения: 669
Именно, защото и ние живеем в къща, а и на етажа на който сме ние, също е на две нива и спалните са доста отдалечени от дневната и кухнята и това ми е много необходима вещ. Да не говорим, че си излизам и на вън и на долния етаж. Само се чудя видео връзката дали ми трябва толкова или по-скоро за глезотия, защото като си има хубав звуков сигнал и го чуя няма нужда да го виждам. Но пък докато заспи, и го оставя да си заспи сам например мога да наблюдавам дали е заспал и така ........ за да не влизам в стаята.

# 698
  • Мнения: 758
Е то остава и трудов договор да им нося. Моят не мога да го намеря, търсила съм го няколко пъти..
Между другото и аз не мога да се сдържа - тука има няколко човека, които обичат да слушат само собственият си глас и мненията, които не им харесват са "досадни" или поне трябва да бъдат оспорени. Ами аз прескачам някои мнения и готово, не се чувствам длъжна да докажа правотата си.
Относно това, кой колко хиляди лева е дал за бебето - ами не е много тактично да се споменава, на някои това им е годишната заплата. Аз лично не съм дала 1 лев досега, може би ще се снабдя с необходимото за първите една-две седмици, точно защото знам, че след раждането родата ще ме засипе с подаръци - предимно дрешки и играчки, така че после ще му мисля трябва ли ми още нещо или не. От дъщеря ми останаха купища дрехи, много раздадох, имам и още, някои чисто нови. За какво е нужно да се зарина и след това нещата да отлежават в някой шкаф.

# 699
  • Мнения: 0
Страстите се разгорещиха - раждането наближава  Mr. Green

Аз за дрешките само исках да кажа от личен опит нещо. Като бяхме в Лондон при сестра ми купих от Асда и Мадъркер бодита, ританки и пижамки 0-3 месеца. Искам да кажа, че бяха огромни - на малката краката и стигаха до там, където на тях им започваха крачолите  Naughty А се роди 51см, не е да е била дребна. Оказа се, че имам само 4-5 неща, които и пасват и в деня на изписването тичахме до магазина да накупим 50-56. Та за този път си знам, при все че се очертава бебе със същите размери. На нас ни подариха също дрехи, но повечето бяха доста големи и то месец-два след раждането, та не чакам на хората да ми подарят, че да облека бебето с тях. Всеки от нас има роднини и приятелки, ако не се плануват още деца спокойно може да се подарят дрешките. Тук ги продават де, ама в БГ не е практика, затова не го споменавам като вариант. На малката бебешките дрешки (една част) ги дадохме на снахата. Аз никога не съм броила, от кое колко имам. Тя преди да роди ми се обади да ми каже, че съм и дала 28 бодита и ританки, от 0-6 месеца. Определено всички са ни влезли в употреба, въпреки че малката един път не е повърнала и не се е налагало да я преобличам постоянно. От тук нататък дрехите мисля да ги събирам за две приятелки, които искат скоро дечица.
Кати_Скарлет,  Hug, не знам какво да ти кажа освен честит син щеркел.
Между другото тук в болницата дават един списък за бебето и там пише, че като за начало по 7 бодита и ританки са достатъчни. Обувки например не се препоръчват за такова малко бебе поради опасност от изкривяване на ходилото (всичко е хрущял, костите се образуват доста по-късно), но всеки си знае за себе си  Peace
Херцогиньо, аз съм от тези, които не могат да спят спокойно и стават да си проверяват бебчето. Умирам за сън, но постоянно се будех, за да видя, дали диша и всичко е ок - хормони, какво да прайш  Laughing

# 700
  • Мнения: 7 803
ми инстинкти бих казала Шушка. пазим си децата от каквото можем  Peace точно затова ползвам всички глезотийки, които могат да ми помогнат в това начинание

# 701
  • Мнения: 70
В Англия явно всички дрехи са им по-големи Simple Smile Аз и за себе си бях поръчвала - размер S е поне L Mr. Green Иначе те затова имат преди 0-3 месеца, newborn, tiny baby.Аз много се чудих в началото, но ги погледнах в магазина на Mothercare и разбрах каква им е логиката.

# 702
  • Мнения: 190
Здравейте, днес ми е последен ден преди отпуската  bye септември само за малко ще видя колегите  smile3558 и гледам разгорещено е започнал денят  Wink
Kati_Skarlet, честити сини гащи! Аз си питах преди за моя мъж дали не е станал девойка  Mr. Green ама на нас пишка ни показват и това вече е по-сигурно  Grinning Не се тревожи, то и розовото е модерно и за момчета. За размерите - аз мъъъничко се притеснявам, че сме по-малки, то няма угодия  Laughing
Ще си накупя малко дрешки тези дни, но от БГ, да си ги пипна докато ги избирам, че нещо нямам още никакъв опит, не съм държала дори съвсем малко бебче Blush
С трудовия договор направо ме хвърлихте в шаш Shocked то моят е почти проформа и е от преди 7 години.... дано не ми искат, ако трябва писмо от работодателя, става. Хм, иначе и аз съм в държавна болница.
Ох, ама тези бодита-пижамки са супер сладки Heart Eyes

# 703
  • Мнения: 258
Kati_Skarlet, изненадваща новина! Честит син щъркел! Hug

Slynchitse, лек последен работен ден преди отпуската!

# 704
  • Мнения: 190
  bouquet благодаря, Какао!

Общи условия

Активация на акаунт