ОКТОМВРИЙКИ - Тема 14

  • 24 408
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 261
Момичета, ще препоръчате ли добра медицинска козметика за бебета. Още не съм се ориентирала в тази област. Знам, че не искам да и българска, да няма парабени и аромати и да не е безумно скъпа.
Ако някой знае - да каже.  Heart Eyes

# 706
  • Мнения: 56
Момичета, ще препоръчате ли добра медицинска козметика за бебета. Още не съм се ориентирала в тази област. Знам, че не искам да и българска, да няма парабени и аромати и да не е безумно скъпа.
Ако някой знае - да каже.  Heart Eyes
препоръчвам био козметика,освен,че е от естественИ съставки, цените са като за мед.козметика,която е пълна с какво ли не..аз се насочвам към веледа. ..много майки са доволни..

# 707
  • Мнения: 0
bebedj, Weleda е много добра козметика и изключително изчистена, не е безумно скъпа, но е малко по-скъпа от тази в дрогериите. Аз ползвам на Хип сензитив от ДМ шампоан за коса и тяло, както и кремчето за тяло, и досега не е имало проблеми (обаче в БГ са сложили някаква луда цена  #Crazy, тук е 3 евро, а там 13 лв.). Веледа вземам обаче през зимата. Изборът е огромен...

# 708
  • Мнения: 0
 Laughing, явно всяка тема предизвиква бурни обсъждания.
Не бях влизала няколко дни, току - що ви изчетох.  
На кратко относно обсъжданите теми

Дрешки - 0-3 м. наистина ми трябваха 6-7 комплекта поне от ежедневните дрешки. Както повечето мами с деца са посочили - постоянно има някаква авария и често се налага цялостно преобличане поне 1-2 пъти през деня. Моите деца родих 2,600 и 3,300 кг. и въпреки, че в магазина дрешките 0-3 ни изглеждат много мънички, на децата са им добре, дори в началото малко големички. За по-късно може да обикаляме с бебчетата да им пазаруваме, съобразявайки се с темповете им на растеж, но точно първият месец е добре да сме се "запасили". При мен и двата пъти, особено първият   Confused, настроението никак не ми беше приповдигнато и честно казано никъде не ми се ходеше. Просто бях изтощена от малката, тъй като много се будеше и не успявах да се наспя.
Блузките тип "прегърни ме" и тези със задно закопчаване, на нас също не ни бяха удобни.

Поне до 6 месечна възраст избягвах да слагам други освен стандартните бебешки дрехи. Дънките, направо ме плашеха  Laughing, бебетата изглеждат толкова нежни и крехки, че самата идея да им сложа толкова груби дрехи... Shocked.  И до ден днешен се чувствам некомфортно, когато видя много малки бебчета с дрехи за възрастни. Лично според мен - дори не им отиват.  Peace . Според мен има достатъчно красиви бебешки такива, които съответно са и удобни за детето.   bouquet  


Въпреки, че имаше доста противници на дрехите от органичен памук, които се предлагат напоследък на пазара, аз лично ще се ориентирам предимно към тях първите месеци. Когато разисквахме темата преди месец-два, реших да пробвам сама и купих такъв вид дрехи на големите ми деца за игра /на бенетон, бяха намалени/. Мога да споделя, че откривам голяма разлика - въпреки многократното пране, те са все още много меки в сравнение с другите им памучни дрехи. Swaddle пелената, пак от органичен памук, която взех от бейби гро, също остана мека, но съм я изпрала само веднъж, така че не смятам че мога да я посоча също за пример. Не ползвам омекотител за пране от поне година, нито прахове с добавен омекотител, от което съответно дрешките са малко по-твърди, но не и тези, които са направени от био памук.  newsm78. Явно начинът на обработка, вкл. и багрилата, има значение. Просто споделям, естествено, без да агитирам. Сега съм решила да взема блузки и ританки от българският старозагорски сайт. Ще ги изпера и ще видя дали и те са така качествени. За сега техните цени ме устройват най-много.

Бебефон не съм ползвала до сега, но този път ще ми се наложи. Ще е без камера, защото не мисля че ще ми е от кой-знае каква полза  newsm78. Спряла съм се на Филипс.

Матрак - Магнифлекс.

Количката - вече знаете, взех я преди месец, АВС.

Кошара, ваничка, шезлонг за баня и т.н. имам от преди. Ще ми се наложи да взимам само скрин. Ще го направя тези дни, за да може да се "отмирише" от фабриката, докато се роди бебо. Решила съм да постои поне един ден разпарчетосан на пряка слънчева светлина  Laughing. Кошарата ще я сваля от тавана, решила съм да я дезинфекцирам с разтвор от таблетки за дезинфекция  Whistling и пак поне един ден на слънце. Надявам се ще е достатъчно  като процедура Thinking .

Последна редакция: пт, 16 авг 2013, 12:56 от Mariabel

# 709
  • Мнения: 261
Shushka, защо не ползваш тази Веледа и през лятото, а я заменяш с Хип? Има ли причина?

Аз да ви кажа, не съм търсила специално дрешки от органичен памук. След като купих няколко неща на H&M, видях че са изработени от такъв. Останалите неща, които съм взела са на Chicco и Mayoral и пише само 100% памук - да ви кажа, не откривам някаква кой знае каква разлика в мекотата.  Peace

Mariabel, в Б-я от аптеки или магазини за козметика я купуваш тази серия? Тя вклчва всичко: шампоани, мазилки, белилки..., така ли?

# 710
  • Мнения: 740
Момичета, ще препоръчате ли добра медицинска козметика за бебета. Още не съм се ориентирала в тази област. Знам, че не искам да и българска, да няма парабени и аромати и да не е безумно скъпа.
Ако някой знае - да каже.  Heart Eyes

Всичко на Бочко  Peace  Още я ползвам за синчето и не съм имала проблеми. Наскоро гледах, че са пуснали и мокри кърпички и мисля да купувам от тях. От опит знам, че чуждуземните марки са прехвалени и вероятно има защо, но не и на българсия пазар, тук си пласират боклуците.

# 711
  • Мнения: 0
Бебе-дж, ако питаш за латвийската био козметика от облепиха, която постнах преди няколко страници - аз поръчвам от сайта на вносителите им в БГ. .

# 712
  • Мнения: 3
Здравейте тумбачета,  preggo , съжалявам,че не съм се включвала, но у дома минахме по ред на номерата през лек летен вирус. Изчетох ви с голям интерес , обсъдили сте и сте помислили за всичко. Плаша се,когато разбирам,че повечето от вас вече са готови с покупките за бебчо,защото лично аз съм на никъде ( можеби ,защото разчитам на това,че имам голям запас от каката,отделно се сдобих и с още куп дрешки от моя близка) , иначе списъка ми е готов,отидох до бебешката борса,набелязох всичко, сега остана само да отида и да ги купя Simple Smile
Относно процедурата за раждане,конкретно за избор на лекари и екипи... Предния път ,когато бях на ЖК и питам докито... каква е процедурата сега, необходимо ли е примерно по-рано да отида до съответната болница,в която тя изражда,за да уведомя някого си ,затова,че желая именно тя да води раждането ,дали трябва нещо предварително да се плаща и т.н. А тя ми отговори  странно - уклончиво - нищо не трябва да правиш,просто ми се обаждаш като тръгнеш да раждаш,аз идвам, раждаме и после се оправят другите неща. Беше ми неудобно да попитам точно какво означава "оправят се"... но щом е рекла... така да е Simple Smile Инетересно ми беше,когато посетих АГ  болницата и Окръжна болница-родилното ,за да видя какви са условията,ценоразписите и т.н. - съответно в АГ- избор на лекар - 250 лв,избор на екип - 430 лв. В Окръжна болница - избор на лекар - 400 лв,избор на екип - 500 лв  newsm09 . Чудя се защо има такава разлика в цените,при условие ,че и двете болници са държавни, явно имат някакви допълнителни бонуси ,например да ти пееят и попиват потта от челото ти през процеса на раждане Simple Smile Какво ще кажете за услугата "избор на екип"? Необходимо ли е да плащам за целия екип,при условие,че ще имам избран лекар?
И се извинявам за дългия пост Simple Smile

# 713
  • Мнения: 740
Предполагам, че има опция "избор на екип"  и " избор на лекар", защото при естественото раждане доктора почти нищо не прави, появява се за "раждането" на плацентата, всичко останало - следене на тонове, разкритие, пукане на  ципата, поставяне на система с окситоцин /ако се наложи/, разрез и шев го прави акушерката. Да са живи и здрави акушерките! За съжаление много недооценини! За секциото, нищо не мога да кажа... нямам опит, нямам и мнение. Други мами ще споделят.

# 714
  • Мнения: 38
И аз съм поредната, която не може да се сдържи днес, редовно следя, понякога се включвам,  но някои наистина прекаляват с налагане на мнения и отнемане на правото на други да споделят и коментират. То май и затова доста от нас се включват по-рядко и прескачат някои теми, но всичко си има граници. Някой се чудеше защо някои от нас изчезнаха от форума и не пишат, защо ли ???!!! Скоро не се бях вбесявала, но последните страници ме предизвикаха и аз да изкажа "скромно" мнение, надявам се, че имам това право  Stop

Bebe DJ, смятам да ползвам Бочко и биокозметика, може би на Weleda.

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Linka_bubulinka
Коя е АГ болницата?
Поздрави от морето

# 716
  • Мнения: 0
Лекарят, при когото раждах аз, правеше почти всичко от изброеното  Thinking. Явно зависи от специалиста. Беше през повечето време при мен, следеше тоновете, увеличаваше ми капките в системата, по време на върхова контракция помагаше няколко пъти да се увеличи разкритието, но забравих точно как се нарича терминологично това действие   Embarassed. Напътстваше ме по време на изгонването ..., само разрез не ми е правил, защото не се наложи.


# 717
  • Мнения: 258
Не съм най-големият застъпник на ползването на козметика при бебета, но за Дара бях взела този измиващ гел: http://www.eau-thermale-avene.fr/bebe/hygiene-de-bebe/gel-lavant. Върху останалите продукти на марката нямам наблюдения, но от този съм доволна. Сега съм се преориентирала към биокозметиката на Lavera и, евентуално, може да взема от нея нещо за миене.

Linka_bubulinka, ако раждането ти ще е физиологично, по-добре си избери акушерка! Относно избора на екип, първото ми раждане беше планово секцио, с избор на екип. Имах си лекар, който ми следеше бременността и ме оперира, но той си работи с определен екип, така че си платих за екип (а и разликата е минимална - мисля, че беше от порядъка на 100 лв). На мен лично това ми действа успокояващо, защото знам, че лекарят се е сработил отдавна с тези свои колеги и работата им ще премине по най-добрия начин.

# 718
  • Мнения: 740
Мирабел, попаднала си на чудесен лекар  Peace Приятно съм изненадана, че е участвал толкова активно в раждането. Аз бих родила отново при него  Peace

# 719
  • Мнения: 3
Когато раждах през 2009-та, ме изражда същата лекарка,истината е,че когато и се обадих през нощта,че съм с контракции, милата спеше.... но въпреки всичко пристигна преди мен в болницата, през целия процес на раждане.... виждах между краката си,основно нейната главица Simple Smile т.е. беше неотлъчно до мен,след разкъсването,тя ме заши,а не акушерката.. Но тогава по това време нямаше подобна опция"избор на екип", нито в болницата са ми искали пари,естествено бяхме предупредени деликатно,че след като мине всичко ,като отида на преглед при нея... бих могла да "поднеса благодарствено пликче", както и направихме разбира се Simple Smile Наистина можеби зависи от самия лекар.
mannuella - - АГ болница е СБАГАЛ „ПРОФ. Д-Р ДИМИТЪР СТАМАТОВ – ВАРНА” ЕООД
специализирана болница по акушерство и гинекология за активно лечение , единствената специализирана във Варна, намира се на бул. "Цар Освободител". Иначе моето доки практикува в Окръжна Болница.

Общи условия

Активация на акаунт