Кърмене и цикъл

  • 8 306
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 402
Момичета, за пръв път от раждането ми дойде миналия месец на 5-ти. Този месец трябваше да ми дойде най-късно вчера, но не идва. Кърмя на поискване много пъти през деня, бебето не пие вода, нощем се кърмим доста пъти. Когато не иска да яде може да изкара само на кърма.  Дали заради това ми закъснява цикъла. Ако някой е имал подобен проблем да пише, че ми е много притеснено.

# 1
  • София
  • Мнения: 169
при мен първите 6 месеца след като за пръв път ми дойде, беше супер нередовен. Или закъсняваше или по-рано, нормално е Hug

# 2
  • Мнения: 1 402
Направих си и тест днес, макар че се пазим с презерватив и вероятността за бременност е много малка, отрицателен е. Дано да е от хормоните... Zzvercheto, мерси.   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 082
И според мен е нормално, особено сега в жегите, когато детето суче повече. При мен се е получавала пауза от четири месеца, точно поради тази причина.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 90
Аз да питам (дано не е много глупав въпрос)  Embarassed  Предвид предстоящото ми раждане, една приятелка наскоро ми каза, че докато кърмя няма да имам цикъл. Мен лично това ме озадачава като истинност, та затова питам: колко е вярно това?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 082
Може да ти дойде след като ти свършат лохиите, а може и да нямаш цикъл докато кърмиш. При всяка жена е различно.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 90
Благодаря, значи остава да видим как ще бъде  Hug

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
По принцип в учебниците по гинекология на мъжа ми пише,че жената след раждане,ако кърми на поискване без добавка на вода,чай,сок- НЯМА цикъл.Той идва когато детето бива захранено,и кърменето разредено.НО всяка жена е различна-на мен ми дойде 2 седмици след като преминаха лохиите.Идваше ми през месец на няколко пъти,и най-накрая започна редовно както беше преди забременяването ми.Така че ще видиш твоя случай какъв е,когато родиш.Също казват че ако кърмиш изключително(без вода,сокове,АМ)само кърма на поискване-това дава около 90 % сигурност,че бременност няма да настъпи,но след като ти идва цикъла това не е така.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 082
Дори и без цикъл, при кърмене на поискване, без даване на вода и т.н. пак може да има овулация и да се забременее  Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 913
Аз лично кърмих на поискване и цикълът ми се появи за сефте, когато малкия беше на 1г.5м. После пък чак след почти 2м. Сега последни 2 пъти е почти навреме.  Laughing Ама и още 1г.5м да не идва, няма да му се разсърдя.  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 2 082
И при мен беше подобна ситуацията. Но това не означава, че не е имало вероятност да забременея през това време, въпреки липсата на цикъл  Wink

# 11
  • Варна
  • Мнения: 913
И при мен беше подобна ситуацията. Но това не означава, че не е имало вероятност да забременея през това време, въпреки липсата на цикъл  Wink
За това спор няма.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 817
На мен си ми дойде на практика веднага - кърмех на поискване. Лохиите не бяха свършили още и вече имах цикъл (но на мен лохиите ми се точеха близо 3 месеца, да уточня). И си ми беше редовен.
Не успях да се спася от това чудо, въпреки надеждите ми.  Laughing

П.С. Не съм давала вода, АМ, сокове или нещо друго. Освен, че кърмех, се и цедях.

П.П.С. tani80s, който е писал този учебник, може най-спокойно да си хвърли дипломата.  Wink

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
 menyanthe-съгласна съм с това  Peace.Той мъжът ми казва,че всяка жена е индивидуална-цикъла при жената не е чел учебника по който учат  Mr. Green.Пишеше още,че такова понятие като цветна бременност НЕ СЪЩЕСТВУВА!Но аз пък знам за много случаи при които жена не знае че е бременна точно поради цикъла,който си и идва съвсем редовно.Според мъжа ми в медицината НИКОГА 2+2 НЕ ПРАВИ 4  Peace

# 14
  • Мнения: 347
tani80s, тоя учебник коя година е издаден?  Mr. Green

lucky mama, нормално е, ще се регулира.

Общи условия

Активация на акаунт