Имена за момиче и момче.

  • 3 961
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Калисто като мъжко ли го предлагаш?

# 16
  • Мнения: 1 466

Калисто е женско древногръцко име.  Crazy

# 17
  • UK
  • Мнения: 4 308
Чувала съм Калиста от Калиста Флокхарт, по тази логика нищо чудно да има мъжко Калисто. Щом има мъжко Кристин.  Mr. Green Голяма работа, че някъде си се водило женско, с Калисто същата работа. Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 44 133
Калисто е древногръцка нимфа, няма как да е мъжко.
То и Коил е странно име... поне с Й да беше...

# 19
  • UK
  • Мнения: 4 308
А каква е логиката да е с Й? Не се ли произнася по-лесно с И, като Боил например?

# 20
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Калисто като мъжко ли го предлагаш?

В случая да.
Има още една теория за произхода на името. Калисто, означава добър, благороден и борбен човек. Родовата ми фамилия е такава- Калисторски.

# 21
# 22
  • Мнения: 199
Мимина, много интересно име! Благодаря ти за идеята!!

# 23
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Калисто според мен е доста неприемливо за мъж, толкова, колкото и преди имаше една тема, в която искаха да кръстят момченце с двеимена, от които едното Деспина. За мен проблема е, не само, че името е женско по принцип, а че има героиня от древногръцката митология, която носи името и явно не малко хора са запознати с този факт, плюс е има цяло небесмо тяло кръстено с това име и идеята е, че е използвано точно като луната Калисто, спътник на Юпитер, както нимфата Калисто е била любовница на Зевс. Според няколко сайта Калисто се ползва и в англоговоряшите държави и всичките му форми са женски. Освен това като значение не го намирам като добър, благороден и борбем човек, а навскяъде откривам само "най-красив/а"(знаете, в английския прилагателните имена нямат род, няма как да знам, кое от двете се имали предвид). Това и мен малко ме учуди, защото знам, че "кала" на гръцки значи "добре". От друга страна, това че има такава фамилия, не зачи, че е имало такова малко име, не малко фамилии произлизат от населени места, професии, прякори и подобни.

# 24
  • UK
  • Мнения: 4 308
Мимина, много интересно име! Благодаря ти за идеята!!
Вилли също го е предложила на първа страница.  Peace

# 25
  • Мнения: 199
Ок, благодаря и на нея, не съм го видяла. Confused

# 26
  • Мнения: 1 466
Ок, благодаря и на нея, не съм го видяла. Confused

Няма проблем.  Peace Hug
Аз със сигурност съм го запомнила от предложенията на мимина, така че... Simple Smile

# 27
  • Мнения: 399
Сетих се ,че познавам една малка Ивалена...нещо съм разсеяна тези дни - извинявам се,ако и то е предложено вече! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 199
Само да кажа, че вече момченцето отпада тотално, днес видяхме на малкото човеченце между крачетата. Момиченце е, но благодаря ви за мъжките предложения, ако все пак ни изненада избрахме да е Константин, но сега за момиченце да мислим повече.  Hug  bouquet

# 29
  • Мнения: 4 569
Ива
Ивета
Ивана

Общи условия

Активация на акаунт