Сухо четкане / Dry Skin Brushing

  • 76 420
  • 742
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 709
Laughing

Импейшънс, сухото четкане е като миенето на зъбите: няма почивка.
Дано съм постоянна и не ми дотегне, че съм малко припряна  Simple Smile

# 286
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може би с времето ще привикнеш към студа, и той ще идва постепенно, Мегислава.
Освен задвижване на лимфния поток, аз направо лимфен дренаж му казвам, другата основна полза е подобреното дишане на кожата. Гладкостта от ксфолиирането е по-скоро бонус след отпушването на порите.

Аз имам друго притеснение. Не съм свикнала да се мажа с крем всеки ден. Особено лятото и колкото и малко да слагам, ми се вижда много, а ползвам наистина много малко. Мисля да разредя. Не видях никъде нещо по темата, но при здрава и неизсушена кожа не би трябвало да е проблем.

# 287
  • Мнения: 8 163
Арт мама, разбира се, че няма да е проблем. Четкането и без друго подобрява начина, по който кожата се самоподхранва.

Аз ще продължа да мажа обаче, че по рождение кожата ми е тънка и суха.

# 288
  • София
  • Мнения: 1 902
И аз го закъсах с мазането,никога не съм си мазала тялото ни с крем,ни с олио и сега...
не ми допада Crossing Arms

# 289
  • Мнения: 31 341
Може би с времето ще привикнеш към студа, и той ще идва постепенно, Мегислава.
Освен задвижване на лимфния поток, аз направо лимфен дренаж му казвам, другата основна полза е подобреното дишане на кожата. Гладкостта от ксфолиирането е по-скоро бонус след отпушването на порите.

Аз имам друго притеснение. Не съм свикнала да се мажа с крем всеки ден. Особено лятото и колкото и малко да слагам, ми се вижда много, а ползвам наистина много малко. Мисля да разредя. Не видях никъде нещо по темата, но при здрава и неизсушена кожа не би трябвало да е проблем.
И аз не се мажа.

# 290
  • Мнения: 8 163
Още нещо, което мислех да ви препоръчам като част от програмата за детоксикация: остъргване на езика. Има специални стъгала за език,



но можете да ползвате и лъжица. Ако досега не сте чистили езика си, ще се изненадате колко много отлагания има по него  Sick

# 291
  • София
  • Мнения: 1 902
 Sickне съм виждала тук подобно нещо,някой ако знае да сподели.
Ако не,да грабваме лъжиците Joy
Фея,а какъв трябва да е натиска на езика newsm78

Пп.моят е много обложен....знам,че това не е никак добре ooooh!,обаче освен това е и "географски" ,та затова питам за натиска Peace

# 292
  • Мнения: 1 709
Това с мазането на кожата и аз не го правя по принцип. Само няколко седмици след море подхранвам с масла или кремове.
Тази сутрин след четкането се намазах, но ето, сега не ми харесва на допир кожата.
Успокоихте ме, че не е задължително  Simple Smile. Мисля да пръскам само с розова вода.

# 293
  • Мнения: 47
Привет, и аз имам четка, но почти не съм я ползвала. Откакто чета темата, съм по-постоянна с четкането.

В този клип е показан по-подробно начина на четкане, за който говорите. http://www.youtube.com/watch?v=1ONY7-sFVBU
Преди четках с кръгови движения отдолу нагоре.

# 294
  • София
  • Мнения: 155
Sickне съм виждала тук подобно нещо,някой ако знае да сподели.
Ако не,да грабваме лъжиците Joy
Фея,а какъв трябва да е натиска на езика newsm78

Пп.моят е много обложен....знам,че това не е никак добре ooooh!,обаче освен това е и "географски" ,та затова питам за натиска Peace

 k@li има огромно разнообразие на такива стъргалки в аптечната мрежа.  Peace Преди време, като ги открих си купих, няколко и първият път когато го използвах явно прекалих с натиска. Доста беше неприятно, после вече пък го правих доста плахо, та в общи линий първият път е добре да се направи съвсем внимателно и след това натиска да се увеличава. Simple Smile Да добавя, че цената им варира от 1-4 лв. в зависимост от марката.

# 295
  • София
  • Мнения: 1 902
Хм ясно,пак съм бляла на някъде hahaha
Иллейн Hug

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Срам да ме хване с моето мазане като ви чета Blush Мажа се по няколко пъти на ден,вечер са масла,а през деня са кремове и лосиони. Blush

# 297
  • София
  • Мнения: 758
Мegislava, ето отговори на въпросите ти.
Фея, благодаря много за подробните отговори. Предполагам за лицето ще ми трябва още малко настройка и информация. За около седмица се изградих вече "схема" (редуване на зони), която е същата като посочената от теб. Сега очакваме и добри резултати:))
Може ли някой да сподели дали освен козметичен чувства и друг, здравен ефект. Нали всъщност това е основната цел, другото е бонус.

# 298
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Би трябвало всеки да го изпита.  Не мога да сравня сега понеже не започвам от нула.
При мен имаше значително подобрение след като се подобри дишането  - детокс, който повлия кожата ми. Не стана с четкане, но принципът е подобен и очаквам същите резултати.

# 299
  • Мнения: 8 163
Мегислава, аз по принцип съм в добро здраве, защото менюто ми е съставено от поне 80% сурова храна, не ям почти никакви бързи захари и спортувам редовно. Затова не мога да забележа друга драстична промяна, освен качеството на кожата ми. Да не забравяме обаче, че кожата, като най-големият орган в тялото ни и в най-близък допир с атмосферата, първа показва признаци на заболяване или дискомфорт (цвят, структура, степен на чувствителност, ниво на еластичност, образувания).

При мен сухото четкане по-скоро спада към графата "профилактика", отколкото "лечение". Но като цяло се чувствам по-добре, изглеждам по-добре и денят ми започва с усмивка заради удоволствието от сухото четкане.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт