Сухо четкане / Dry Skin Brushing

  • 75 015
  • 742
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 66
Здравейте!
Вчера си взех четката на ДМ, дадох 20лв. Снощи се търках и много ми хареса. После се намазах с бебешко олио. Днес като се събудих усещах косата си супер мека и нежна. По принцип като се намажа с лосион и след няколко часа кожата започва да ми опъва от сухота. А днес ми е толкова хидратирана и овлажнена  Crazy Heart Eyes Страхотноо  Heart Eyes
Нямам търпение след малко пак да се изтъркам!  Blush

Та, аз днес съм рожденичка. Навършвам скромните 19 години   Crazy Flutter
И искам да ви почерпя, не знам кой какво сладко обича, затова има няколко неща: плодова торта, сладоледена мелба и пълнозърнести курабиики  Embarassed Дано ви харесат  Peace





# 301
  • София
  • Мнения: 1 641
Благодаря elssssss! Пожелавам ти много здраве, много щастие и безброй сбъднати мечти  Hug

# 302
  • София
  • Мнения: 9 522
ЧРД! Прекрасна възраст!  bouquet bowuu Hug
Ама к'ви са тез нездравословни почерпки тука!
Я, прибирайте софрите и се хващайте за четките! Mr. Green

Аз след дълго чудене, коя схема да приложа, накъде да четкам и къде да не сбъркам ooooh!, накрая за себе си съставих следната проста философия:
Всички схеми, като ги гледам, сочат, лимфните центрове са все в сгъвките- на коляното, на шията, на подлакътната става и пр.
Та следователно това е посоката за мен.
Просто четкам в посока на сгъвките на ръцете, сгъвките на краката и на шията.
Само областта на гърдите нещо не ми стана ясно. Thinking
Едната схема вика- четкай към ареолата, другата- навън към сгъвката на подмишницата и само това не мога да изкристализирам  за себе си още.... newsm78

# 303
  • Мнения: 8 163
Копче, пропуснала си една двойка лимфни възли: тези под ушите. Те се източват в посока към сърцето.

Елс, честито! Браво на теб, че от такава млада възраст полагаш грижи за тялото си!  Аз обирам плодовете от тортата и ягодите от мелбата, и се оттеглям по терлици. Да му мислят останалите  Wink

# 304
  • София
  • Мнения: 9 522
Копче, пропуснала си една двойка лимфни възли: тези под ушите. Те се източват в посока към сърцето.
O, поправям се още тази вечер, тогава! Hug
Добавям ги в списъка веднага! Grinning

# 305
  • Бургас
  • Мнения: 6 071
Аз не разбрах лицето в каква посока се четка Embarassed И с каква кърпа може.

# 306
  • Мнения: 8 163
Аз не разбрах лицето в каква посока се четка Embarassed И с каква кърпа може.
В това видео са показани посоките



Кърпата може да е копринена, памучна или ленена, но да е с по-нежна тъкан. Нещо такова например.

# 307
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
elssssss, да си жива и здрава!

ПП Прочети си състава на бебешкото олио и ако e масова козметика и започва с парафинум ликуидум, си подари друго мазило за празника.

# 308
  • Мнения: 66
Благодаря много за пожеланията!  Hug Hug

Мм, за жалост точно с това започва олиото  Sad погледнах си още три лосиона и те го имат..само този на Нивея го няма. Какво може да ми препоръчате и да го продават по магазините или аптеките..или няма такова Sad

# 309
  • Мнения: 8 163
Елс, предлагам ти да си купиш няколко етерични масла и да си направиш овлажняващ лосион за тяло. Ето примерна рецепта:

1/2 ч.ч. масло от сладк бадем
2 с.л. масло от жожоба
2 с.л. рициново масло
1 капсула вит. Е

Сипваш всичко в бурканче или бутилка, разтръскваш добре, за да се смесят съставките. Можеш да добавиш макс. 20 капки от някое ароматно етерично масло, но избягвай цитрусовите и бергамотовото, защото са фототоксични.

Ако предпочиташ кремообразната консистенция, ето друга рецепта:

1 ч.ч. гел от алое (може също дистилирана вода или силна отвара от билков чай)
1/2 ч.ч. настърган чист пчелен восък
1/2 ч.ч. масло от сладък бадем, жожоба или гроздови семки
1 ч.л. витамин Е
15 капки ароматно етерично масло

1. Смеси гела, витамина и ароматното масло
2. Разтопи восъка при непрекъснато бъркане, във водна баня
3. Сипи восъка в блендер
4. Когато восъкът се е поохладил, но е все още мек, включи блендера. Добави бавно сместа от т.1
5. Ако се налага, спирай блендера периодично и разбърквай сместа, за да подпомогнеш хомогенизирането й.
6. Прехвърли в бурканче и използвай крема в рамките на няколко седмици.

Последна редакция: ср, 28 авг 2013, 23:00 от Фея Кръстница

# 310
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Или си купи какаово или палмово масло, може и макадамия.

# 311
  • Мнения: 8 163
Снощи се четках и преди лягане. Ау, че кеф!

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Фея,по два пъти на ден? Добра ли е идеята?

# 313
  • Мнения: 8 163
Фея,по два пъти на ден? Добра ли е идеята?
Къпах се два пъти - четках се два пъти. Не виждам какво лошо може да има, щом тялото ми получава стимулация и подхранване с етерични масла.

# 314
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Екстра! ще пробвам и аз! Hug

Общи условия

Активация на акаунт