Мами в арабски страни!

  • 27 868
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 269
Марси и вие ли ще увели4авате дому4адието? LaughingПожелавам ви моми4ета от бебета да не се отървета Praynig
Наш татко иска 3-то но аз си трая.Да не ги гледа тои все пак.Викам му ако смениш и измиеш едно дупе мога да си помисля по въпроса SickДосега не е сменял памперс а и едва ли скоро  време ще го направи.Гнуслив до мозъка си.Като имах ку4е след разходка му миеше лапи4ките и 4аст от козината с ръкавици .Луда работа

# 271
Здравейте и от мен на всички!
МНЛ да ти кажа за памперса: Махаш го сутринта и веднага я слагаш на тоалетната,след това на час  я питаш дали не и се пишка и я слагаш на гърнето,чакаш 10-15 мин и я дигаш и така до вечерта.Слагаш памперс само през нощта.Дори и навън да е носиш гащи и дрехи за преобуване или от тези гащички дето се сваля бързо на Huggis(мисля че сега и памперс направиха такива).Моята така се научи за една седмица.Първите няколко дни прахме повечко но постепенно до края на седмицата се научи и само ако се заиграеше се напишкваше.Затова трябва често да и напомняш да ходи до тоалетната.Ние нощния памперс го махнахме когато Майя (голямата ми дъщеря) направи 3 години,но винаги преди да легне я караме да се изпишка и веднага като стане също я водим до тоалетната.Тя отказа да ползва гърне след 1година и 8 месеца.Просто реши че не иска да седи на него и я слагах на голямата тоалетна с детска дъска.Иначе преди това стоше и пишкаше и акаше там като уцелим подходящия момент разбирасе.Но като направи 2 се разделихме с памперса завинаги.С бибероните нямам опит защото и Майя (почти на 4 вече) и Сара(на 9 месеца и 26 дни)сами изплюха биберона на 3 месеца.
Майя проговори първо на арабски,повтаряше след мен думи на български но не много,а английския набързо го навакса,защото ходеше на градина и там всички и говореха на английск.Проговори сравнително късно след 2 години,като отначало казваше отделни думи,нямаше изречения но постепенно навакса.Най-изостана българския,даже на моята приятелка отговаряше на английски не на български.Всичко си дойде на мястото тази година след като се роди Сара и отидохме в София.Първата седмица говореше на наще на смесен език-английски арабски.Беше голяма картинка с тях защото те не говорят английски да не говотим за арабски.Но по някакъв начин се разбираха,защото иначе тя разбираше всичко-просто не говореше.След 10 дни вече говореше перфектно български,даже отказваше да говори с баща си по телефона като казваше че тя този език не го говори.За два месеца навакса всичко.Върнахме се в Дубай и Майя говореше на баща си и роднините цяла седмица на българки.Бща и се бше видял в чудо ,защото той знае 5-6 думи на български и ищо повече.Сега обаче знае на кой на какъв език да говори,прави разграничение и рядко меша езиците.Като не се сеща за думи на български ми ги казва на английски,аз и казвам думата на български и тя повтаря.
За мен е много важно да говори и български и арабки,пък английски ще го научи в училище няма накъде да ходи.Даже сега се опитвам да я уча да пише,но нещо не я свърта на едно място,като пумпал е и бързо и омръзва.Пише ченгелчета,чертички,някои цифри но напредваме бавно.Тя от септември тръгва на училище така че трябва да свиква.
Аз покрай Майя се научих да разбирам арабски,но египетски арабски не местния-той ми е още доста труден.Трудно ми е обаче да говоря и като започнат да говорят бързо тогава не разбирам много,но се надявам да се усъвършенствам.Опитах се да се науча и да пиша,но ми се видя много трудно,да не кажа невъзможно.Сега обаче някои трябва да помага на Майя за училището и може да успея да се науча покрай нея.
Някои от вас момичета може ли да чете и пише?

# 272
При нас е обратното МНЛ.Аз искам трето,защото от самото начало ми се ще едно момченце,но нашия татко не иска.  Mr. Green

# 273
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
пустия арабски #Crazy
ходих на курс и за учудване се оказа ( дори и за учителя ми), че ми се отдава. научих се да пиша, основните граматични правила и някой думи. но си иска зубкане. с липсата на гласни, ако ги няма чертичките и запетайките трябва да караш по смисъл, защото много думи се пишат по един и същи начин и само една запетайчица променя смисъла.
но в последните години нещо организацията ми куца. разпльокнала съм се от щастие и не мога да почна нищо като хората #Cussing out
мъжа е много зает и той не помага, сестрите му са учителки и те нямат време за мен.....ако живеехме с тях до сега да съм го научила, но.....не ми се ще това да е причината да почнем Mr. Green
преди 2 дни се запознах с една унгарка омъжена за местен. детето й на възраста на мойто. милото 3 езика покрай него-всеки му джуболи на различен. бащата говореше с майката на унгарски Shocked
бил учил там Laughing
да са живи и здрави, както казах, и ние с тях. за всичко има време. хора да станат.
марси, благодаря за пожеланията!!!
Да даде Господ и на вас и на всички, които искат бебета  bouquet

# 274
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
така е миме! за два дни нау4их азбуката и в у4илище(докато бях бременна)1 клас бях според даскалката с превъзходни диктовки по4ти без грешка, но голямо умуване като 4ета без "у" и 4ерти4ките за гласните, пада смях до скъсване при моите. 4е и глупости сам измъдряла, а самостоятелно нагаждам от познатото, което не зная  питам ,ама и аз съм отделена с постоянно контактуване на френски, остава само с местните да гледам да нау4а, да не гледам умно. а аз съм с визуална памет и слухов инвалид за техните ха и ка и ра мале, подигравки и обяснения, ами не става да ги разпозная, а то смисълът се променя от звук даже.майтап съм охти, както си викам аз. надавям се покрай малката да се светна малко. аз им правя евала на рускините тука една за 6 м говори като стара арабка, но само това се е говорело и са имали добрината свеки и другите да я у4ат. една бг  ми показа някои неща с написването и малко по светло стана на мойта улица, но сме на 150км и тя не кара кола, а аз не мога да се вредя за нашата. викам н мъжо-що да си вземаш втора жена, я имаш си колата, пове4е от мене хар4и, пък си я и оби4аш-мания бе!!! #2gunfire #Cussing out

# 275
  • Мнения: 13 512
Здравейте мами в арабските страни! Ето и един съвет от мен  от личен опит: Говорете с децата си  на български! Мъжете ви и семействата им като им говорят на арабски, а в  училище ии с гледачката на английски и нещата ще се подредят за вас. Не се мъчете заради децата си  да научите арабски, а научете тях на български, а арабския заради вас самите. Аз говоря арабски без никакъв акцент и съжалявам,че в България не им говорех на арабски и сега те не знаят нито дума, а това е голям грях! Братовчедката ми йивее  в Лондон, женена е за англичанин. Миналата година си беше  тук с детето на 2 години, което говори и двата езика. На какъвто го попиташ- на такъв отговаря. И още такива примери имам. Всеки да говори на детето собственият си език и  така то ще  научи най-лесно  няколко езика. Успех!

# 276
Хи-хи. Май скоро всички арабски мами ще пишат без главни букви в знак на солидарност. Мариябути се опитва много успешно, но тук-таме се изпуска и слага главна буква. Успех, мами!

# 277
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
аз арабски не уча заради  децата, а за мен си. срамота е тук да живея и да не знам местния, въпреки, че тук английския е като местен вече.
никой не е казал,че не ги учим и на други езици. както и да е . всеки си избира. има много примери на деца с български майки живеещи в чужбина, на които децата им, въпреки че им е говорено доста на български пак не го знаят като майчин.....има чужденци живеещи в България и за година-две го научават по-добре от тях.
има време за всичко.

# 278
  • Мнения: 2 550
Благородно ви завиждам, че живеете в арабски страни  Blush
На мен ми се струва адски интересно и вълнуващо! Особено в О.А.Е. Надявам се един ден да живея там  Twisted Evil 

# 279
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Хи-хи. Май скоро всички арабски мами ще пишат без главни букви в знак на солидарност. Мариябути се опитва много успешно, но тук-таме се изпуска и слага главна буква. Успех, мами!


айде пак! аман от даскали!
с главни букви пиша  само имена, от бързане е и ме мързи.  не е от солидарност и не е от вчера. нито е от неуважение или неграмотност.

# 280
  • Мнения: 927
ама това фърфи от къде се взе, бе. няма ли кво да прави, 4е само се заяжда smile3513
ние това си и мислехме да правим-да си вземем не6то на изпла6тане, но строителството е ужасно!! докато си изплати6 заема няма да ти остане ни6то от къ6тата. Интересно ми е в Дубай Марина как е строителството?Не сме разглеждали апартаментите там.Ама маи вси4ко е много скъпо в момента Weary
Вси4ко ми харесва в ОАЕ, само тия увели4ения в цените и наемите.... smile3511

мъжа ти като е местен защо въобще мислите за апартаменти на такива места newsm78
по-добре си стройте къща някъде на спокойно място. макар и далече. така няма да плащаш пари за поддръжка. а къщите ги наливат здраво с цемент и карат доста години. ако имате и повече пари за покритие отвън на стените с плочи( мисля че са каменни) вместо с мазилка, ще кара вечно.
не знам, аз къща не заменям за нищо. а и не мога да живея на високо. колкото и да е красиво без тераса не мога, а ще ме гони параноята да не стане нещо  с детето Mr. Green





Моят е с аджмански паспорт, Weary Weary а ние не искаме да живеем там. Аз самата тайни4ко искам да съм по-дале4е от семейството му.

# 281
  • Мнения: 4 390
Момичета, моля да си отворите нова тема, че тази стана 15 стр.

Общи условия

Активация на акаунт