Намирам се пред дилема.

  • 2 606
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Зависи от бабата.
Аз съм си против детските заведения, но ги приемам като необходимото зло.  Confused Аз съм нещастен продукт на такива заведения.
Нямам кандидат-гледачка, защото и двете баби работят. Ако майка ми можеше да е свободна, пак бих се замислила (и тя не е от желязо, за да му осигури натоварване, каквото биха му дали игри с още 10 деца), а за свекърва ми-там няма да мисля. В конкретния случай, 140 кг не могат да ми гледат детето.
Аз си мисля, ако не тръгне с яслата, да се разгледа вариантът Баба.

# 46
  • Мнения: 2 407
Пробвай да го пуснеш от начало на ясла, ако се разболява го давай на бабата. Аз мисля ,че е по добре деца с деца, а и се учат да са самостоятелни!

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Забелязвам една тенденция- по-зрелите майки и с повече опит са за бабата. По-младите майчета, още с бебета, изпитват желание да доказват, че могат да се оправят и без помощ от близки- баби, дядовци, лели... Но в последствие много от тях си променят мнението (и аз минах през това). При положение, че насреща има баба, готова да поеме грижите за внучето си- за мен въпросът е абсолютно излишен.

# 48
  • Мнения: 3 164
Забелязвам една тенденция- по-зрелите майки и с повече опит са за бабата. По-младите майчета, още с бебета, изпитват желание да доказват, че могат да се оправят и без помощ от близки- баби, дядовци, лели... Но в последствие много от тях си променят мнението (и аз минах през това). При положение, че насреща има баба, готова да поеме грижите за внучето си- за мен въпросът е абсолютно излишен.

Рени, много точно си го казала-едва ли лелката от градината/яслата ще му обръща така внимание както бабата, а и децата които не са ходили на градина , не са някакви по-различни, те също имат контакти с други деца.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 10 790
... А и тогава вече ще научи нещо, в яслата нищо не научават, освен да боледуват Sick.


Не е точно така - ние много неща научихме. Просто го казваш под афект от ситуацията ти и от нелекото решение, което ти се наложи да вземеш.  Peace

За бабата!
3. На тази възраст нямат нужда от контакт с други деца и предпочитат да играят сами.


Това не е вярно - поне за нас.  Naughty

Пусни си детето на ясла, при положение че много боледува винаги ще можеш да се откажеш и да разчиташ на свеки. Нищо не губиш.  Wink

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Моите наблюдения са, че сина ми предпочита да си играе с деца, а не с баби  Rolling Eyes  затова го пуснах на ясла. Научи много нови неща, всяка сутрин става с желание да "оди при децата". Твърдо ЗА яслата съм! Дъщеря ми също ще я дам от септември месец.  Ади боледува, но като се излекуват пак го пускам.

# 51
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе зависи колко боледува...  Thinking И аз бях твърдо за яслата, но като направи за една седмица вирусна пневмония, после продължи с гнойни ангини, сепия отити, които доведоха до пробиване на тъпанчета, операции на сливици, антибиотици през седмица и т.н., много бързо си промених мнението!  Twisted Evil
Сега съм твърдо за гледане на детето вкъщи до три години и после - детска градина. Пак ще се социализира, не се притеснявай!  Laughing

# 52
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Бабата. И от 3г. нататък-на градина.

 newsm10

# 53
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Дъщеричката ми е на година и половина и е много привързана към мен, но трябва да я дам на ясла след един месец. Не мога да я оставя да я гледа баба и, но ако имах този вариант нямаше да се поколебая, защото усещам, че е още не е готова за това. Синът ми тръгна на ясла на две години и беше рев и болести още първата седмица. Спрях го и после на градина тръгна без абсолютно никакъв проблем. Така, че моето мнение е, че ако прецениш, че детето е готово да тръгне - пусни го, но ако прецениш, че не е - не се колебай за бабата. А за боледуването- моите боледуваха и без да са на градина и ясла- така, че е все тая- за мен де.

# 54
Благодаря на всички,които ми отговориха.Мисля да приключа темата.

# 55
  • Мнения: 157
аз лично пуснах синът ми на ясла на 1,7м. и сам много доволна.не ми е боледувал.но ако имаше кой да го гледа ,като бабата например шях да го оставя на нея.

Общи условия

Активация на акаунт