На море в Турция - тема 25

  • 113 769
  • 722
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 136
Искам да попитам пътуващите самостоятелно от летището на Анталия как се придвижвате до хотела? Предварително Ви благодаря.

Моля Ви някой би ли ми отговорил може и на лични.
И ние мислим да пътуваме така - намерих един сайт transfer4turkey мисля че беше, та там има цени на трансферите и може да си заявиш. Може и директно в хотела да се пита. Бг агенциите също имат хора там и може също да се питат. На мен тук агенцията тук ми предложи, но се замислих дали цената е за еднопосочен или двупосочен трансфер (100 евро - не е обяснено добре, но чак др.седмица ще ходя да се уточним, но ако искаш мога да ти дам координати на лични). Ние още не сме си направили резервации и трансфера ще е последното,което ще обсъдим  Simple Smile
А вие знаете ли къде на летището в Истанбул трябва да спрете колата - дали на безмитен или на обикновен паркинг, че от сайта им не мога да разбера. А също и колко струва самия паркинг, че виждам, че е доста скъпо на ден,но имало някакви предплатени оферти. Никога не сме ходили, а чета много различни коментари и различно инфо в сайта на летището и не знам колко ще излезе.

amarinova , поздравления за избора  Simple Smile Сигурна съм,че ще си изкарате прекрасно   Heart Eyes

# 196
  • Мнения: 454
kleo*,хотела в Dikili се казва :Halic Park-Dikili 4*. Но...едва ли ще има свободни места. Хотела е прекрасен за категорията си ,много търсен и затова вече като че ли няма свободни места. Намира се на 42 км от Айвълък в посока Измир.
Благодаря!   bouquet
Да, същият е. Ще пробвам да резервирам, ама за една нощувка сигурно никой няма да ме отрази  Sad.
Продължавам да търся нещо в този район.   Hug
Пробвайте чрез Booking.com да резервирате в Perla или Eterna. и двата са 3*,стават за една нощувка. thumbsup
Готово!  Hug

# 197
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте,
В момента съм в Кушадасъ и съм страшно разочарована. Надявам се при вас да не е така. Почивка в Турция повече няма да планирам. Съжалявам, но Китен е 100 пъти по-добре. Сега нямам време, но като се прибера другата седмица ще разкажа. В хотел Сол санта Мария съм.

# 198
  • Русе
  • Мнения: 7 075
Китен? Shocked Ние пък точно след почивка в Китен избЕгахме в Турция, Кушадасъ.
Точно в Китен не бих повторила да отида на море.

# 199
  • Мнения: 51
Здравейте,
В момента съм в Кушадасъ и съм страшно разочарована. Надявам се при вас да не е така. Почивка в Турция повече няма да планирам. Съжалявам, но Китен е 100 пъти по-добре. Сега нямам време, но като се прибера другата седмица ще разкажа. В хотел Сол санта Мария съм.

С нетърпение чакам да разкажеш какво не ти е харесало.......

# 200
  • Варна
  • Мнения: 10 666
Здравейте,
В момента съм в Кушадасъ и съм страшно разочарована. Надявам се при вас да не е така. Почивка в Турция повече няма да планирам. Съжалявам, но Китен е 100 пъти по-добре. Сега нямам време, но като се прибера другата седмица ще разкажа. В хотел Сол санта Мария съм.

С нетърпение чакам да разкажеш какво не ти е харесало.......

Хиляди пъти съм казвала,че като си избираш хотел трябва да дадеш малко повече и да четеш малко повече,никога не съм била чак толкова разочарована,че да предпочета да почивам в България пред Турция Crossing Arms

# 201
  • Мнения: 23
Китен? Shocked Ние пък точно след почивка в Китен избЕгахме в Турция, Кушадасъ.
Точно в Китен не бих повторила да отида на море.

Един глас в подкрепа и от нас!!!  #2gunfire

# 202
  • Мнения: 164
Здравейте,
В момента съм в Кушадасъ и съм страшно разочарована. Надявам се при вас да не е така. Почивка в Турция повече няма да планирам. Съжалявам, но Китен е 100 пъти по-добре. Сега нямам време, но като се прибера другата седмица ще разкажа. В хотел Сол санта Мария съм.

С нетърпение чакам да разкажеш какво не ти е харесало.......

Хиляди пъти съм казвала,че като си избираш хотел трябва да дадеш малко повече и да четеш малко повече,никога не съм била чак толкова разочарована,че да предпочета да почивам в България пред Турция Crossing Arms
+ 1 Абсолютно съм съгласна с esstela.

# 203
  • Мнения: 242
Не може да очаквате от хотел Сол санта Мария да бъде по-добре от Китен. Освен това категорията на хотелите в Турция е малко завишена и ако хотелът 3*, той отговаря на 2* български. Това не трябва да ви отказва от Турция. Следващата година /живот и здраве/ с помощ от групата ще си направите по-хубава почивка.

# 204
  • Мнения: 71
...Моля, някой да сподели какво си заслужава да си закупи от там човек, за възрастни и за деца, и от къде. Кой е типичния им сувенир- имам впредвид маските за Венеция, събото и вятърните мелници за Холанзия, Айпеловата кула за Париж, една статуя на момченце за Брюксел, а за там...
...от един магазин на производител на керамика и собственик на фабрика за зехтин си купихме много красиви кристални турски чашки за чай, ябълков чай и натурален зехтин по специални цени за "комши" - с 10-20% отстъпка. Laughing
Записвам се и аз в темата. На 04.09. трябва да сме в Палома Клуб Султан - Йоздере /Кушадасъ/. Доста изчетох за хотела и ме притеснява единствено факта, че за първи път сме в този регион /досега 4 години подред не изневеряваме на Мармарис/ и чета, че морската вода е студена. Може ли някой да сподели своето мнение?
Много добър избор.  Peace
Ние бяхме в Paloma Club Sultan в края на юни и морската вода беше с добра за къпане температура (в безкрайния басейн беше още по-добра).  Peace  (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=723304.msg25614212#msg25614212)

# 205
  • Мнения: 262
Още един туроператор гръмна.Валери 90 по принцип е специализирана за Европа ,но продава за Турция пакети на Емералд. Много лоша новина. Sad

# 206
  • Мнения: 840
ахам, тъкмо чета за тях, и се чудих къде по-точно съм ги срещала newsm78

# 207
  • Мнения: 133
Здравейте!
На 06.09. пътуваме за Кушадасъ, хотелът на който се спряхме е Сюрмели. Дано съм направила добър избор.....
Има няколко въпроса към тези от вас, които многократно са ходили до Турция- на мен ми е за първи път:
1. Безпроблемно ли е тегленето на пари от турски банкомати и в района на курортите намират ли се АТМ - ми? Има ли значение от вида дебитна карта: Visa, Mastarcard, Maestro
2. Само турски лири ли е нужно да се носи или се приема и друга валута?
3. Кои от туристическите дестинации си заслужава човек да посети: Къщата на Дева Мария, Памукале /вероятно мненията ще са различни, но ще съм благодарна да споделите кое си заслужава наистина да се види/
Благодаря   bouquet

# 208
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 864
Здравейте!
На 06.09. пътуваме за Кушадасъ, хотелът на който се спряхме е Сюрмели. Дано съм направила добър избор.....
Има няколко въпроса към тези от вас, които многократно са ходили до Турция- на мен ми е за първи път:
1. Безпроблемно ли е тегленето на пари от турски банкомати и в района на курортите намират ли се АТМ - ми? Има ли значение от вида дебитна карта: Visa, Mastarcard, Maestro
2. Само турски лири ли е нужно да се носи или се приема и друга валута?
3. Кои от туристическите дестинации си заслужава човек да посети: Къщата на Дева Мария, Памукале /вероятно мненията ще са различни, но ще съм благодарна да споделите кое си заслужава наистина да се види/
Благодаря   bouquet

2. Няма да ви върнат с каквато и валута да сте - лири, евро, долари. Ние имахме лири и евро.
3. За мен няма място, което да не си заслужава.. Памуккале е магия, която не трябва да се пропуска. Ефес и Къщата на Дева Мария, заедно с храма на Артемида също е екскурзия,от която определно има какво да се види.
1. Не съм се оглеждала за АТМ честно казано, за това не мога да кажа  Peace

# 209
  • Мнения: 262
Здравейте!
На 06.09. пътуваме за Кушадасъ, хотелът на който се спряхме е Сюрмели. Дано съм направила добър избор.....
Има няколко въпроса към тези от вас, които многократно са ходили до Турция- на мен ми е за първи път:
1. Безпроблемно ли е тегленето на пари от турски банкомати и в района на курортите намират ли се АТМ - ми? Има ли значение от вида дебитна карта: Visa, Mastarcard, Maestro
2. Само турски лири ли е нужно да се носи или се приема и друга валута?
3. Кои от туристическите дестинации си заслужава човек да посети: Къщата на Дева Мария, Памукале /вероятно мненията ще са различни, но ще съм благодарна да споделите кое си заслужава наистина да се види/
Благодаря   bouquet

Избора Ви на хотел е повече от добър.Ще останете много доволни от всичко. Относно допълните екскурзии-да,това са двете задължителни от Кушадасъ:Памуккале и Ефес/Дева Мария. Разбира се,ще ви предложат и други.Избора си е само Ваш. За банкоматите-има навсякъде в града,но не съм много наясно дали може с Маестро да се тегли. За Виза и Мастеркард е сигурно че може.

Общи условия

Активация на акаунт