На море в Турция - тема 25

  • 113 752
  • 722
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 133
Здравейте,
В петък- живот и здраве, пътуваме за Сюрмели, нощен преход. Мога ли да попитам / може би малко наивно ще прозвучи, но все пак/ с какво облекло пътувате или по- точно, взимате ли си някаква завивка с вас за през нощта, възглавничка за път или нещо друго необходимо, за което в момента не се сещам newsm78

# 286
  • Мнения: 14
Привет на всички, които пишат от Турция!Радвам се, че ситуцията е спокойна, защото в Б-рия ни говорят за сирийската война, за това , че е желателно да не се пътува в Сирия  и страни , близки до нея.Хубаво е , че си почивате и имате слънце/тук нещо времето застудя/Ние пътуваме на 13-ти септември за Кушадасъ,х-л Тусан Бийч, също нощен преход.Не сме си носили завивки, автобусите имат клима и поддържат нормална температура.Аз пътувах с дънки , имах и тънко шушляково яке/без пдплата/в чантата и жилетка.Ако вечер минавате на ферибота е хладно, духа и вятър, а аз исках да гледам и съм навън/за това беше якето/Ако заспиш и ти е хладно се покриваш с връхната дреха, ъзглавнички носехме, но не ги ползвахме.Имаше жени, които пътуваха с анцузи и съм сигурна, че се чувстваха подобре, но това си е според човека.Задължително си вземете бутилка с вода и 1-2 сандвича.Лек път и дано всички да сте на местата, които ще сбъднат предсавите ви за най-хубавата почивка!Хубаво време и спокойно море!   

# 287
  • Мнения: 224
Мен ме интересува. Дори попитах 2 пъти, но не бях забелязана  Mr. Green Преди да резервираме, попитах тук за Хотел Флора Суитс. Вече резервирахме, но пак бих била доволна да науча нещо повече Simple Smile

За този ли става въпрос:
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297972-d1144130-Reviews … Aegean_Coast.html
Същият е Simple Smile

# 288
  • София
  • Мнения: 1 462
Хора, изчетох де що имаше, и трепадвайзър също, от февруари насам само това правех.  ooooh!
Снимки, на хора във фейса били та преди осколо месец. Питах и тях, но никой не пожела да ми отговори. Не знам, тези дето пишат отзивите си, какво са харесали. И момичето от агенцията ме увери, че хората почиващи там са доволни ( агентката ми е  близка).  Peace

# 289
  • София
  • Мнения: 350
Хора, изчетох де що имаше, и трепадвайзър също, от февруари насам само това правех.  ooooh!
Снимки, на хора във фейса били та преди осколо месец. Питах и тях, но никой не пожела да ми отговори. Не знам, тези дето пишат отзивите си, какво са харесали. И момичето от агенцията ме увери, че хората почиващи там са доволни ( агентката ми е  близка).  Peace
Петя, било каквото било. Хора - разни, вкусове - всякакви. Някои отиват за първи път на олинклузив и въобще в чужбина и са впечатлени от много по-скромни хотели. А агентка ти, нищо че ти е близка, вероятно няма лични впечатления от хотела. За съжаление много агенти продават продукти от които и представа си нямат (нямам впредвид твоята позната). Е, то не може да обиколиш всички хотели, но да не си излизал в чужбина и да си тур-агент е трудно. Когато агентът има опит, той от информация в нета, от отзиви на клиенти и най-важното, преценявайки изискванията на търсещия, ще сглоби картинката. За това е важно всеки, който търси почивка да е наясно с приоритетите си. Много често се казва "чисти чаршафи и топла вода ми стигат", а след това се оказва, че това далеч не е достатъчно. Когато избирате преценете кое е най-важно за вас, защото винаги се налагат компромиси. Малцина са тези, които не се съобразяват с бюджет. За съжаление те са най-често разочарованите, защото са с изключителни очаквания, а хотелите за олинклузив не са бутикови и единици имат исканото спокойствие и персонално обслужване. Много дълго стана... В заключение ще кажа, че дори дадена почивка да не е най-успешния опит, трябва да гледаме напред и да се опитаме да извлечем максималното от всяка ситуация. Ако хотелът не е добър - ще наблегнем на разходки и екскурзии. А следващата почивка със сигурност ще е по-добра, защото ще имаме опита. Peace

# 290
  • София
  • Мнения: 1 462
Diana_Don   bouquet опита е добър учител. Понякога учим грешки на висока цена - не само финансова, но и емоционална. Но да, било каквото било.

# 291
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз си мисля, че като си с добро настроение, положително настроен и с добра компания, малките недостатъци няма да ти избождат толкова очите.
Преди две години бяхме на малка почивка до Истанбул и хотелът въобще не беше това, което очаквахме да е. Беше супер зле, обаче толкова бяхме запленени от града и въодушевени, че въобще не ми пукаше какъв е хотела. Както казва Диана - имаше чисти чаршафи и топла вода, а аз си изкарах върховно.

# 292
  • Мнения: 61
Аз си мисля, че като си с добро настроение, положително настроен и с добра компания, малките недостатъци няма да ти избождат толкова очите.
Преди две години бяхме на малка почивка до Истанбул и хотелът въобще не беше това, което очаквахме да е. Беше супер зле, обаче толкова бяхме запленени от града и въодушевени, че въобще не ми пукаше какъв е хотела. Както казва Диана - имаше чисти чаршафи и топла вода, а аз си изкарах върховно.
Присъединявам се към казаното.Много зависи от хората и компанията, настроението и т.н.В Италия като почивахме от 4 звезден хотел изведнъж се оказахме в хостис, храната отврат, без мин. вода, имаше шишета от вода от 2000 г. и я пълнеха от чешмата.Кошмар.Но пък си изкарахме страхотно.Почивала съм и в супер лукс, но там и обкръжението е отврат, снобари и надменни хора.Една дума няма с кой да обелиш.Приятна почивка на всички предстоящи Simple Smile

# 293
  • Мнения: 6
Здравейте,
В петък- живот и здраве, пътуваме за Сюрмели, нощен преход. Мога ли да попитам / може би малко наивно ще прозвучи, но все пак/ с какво облекло пътувате или по- точно, взимате ли си някаква завивка с вас за през нощта, възглавничка за път или нещо друго необходимо, за което в момента не се сещам newsm78
Предполагам става въпрос за пътуване с автобус?  Ние си носим от надуваемите възглавнички - тези с формата на подкова, дълъг панталон и жилетка(или тънко яке) или анцузи за децата(лесно се обличат и събличат). В автобуса не е студено, но може да си наметне човек нещо на раменете. На спирките ако слизате от автобуса било за тоалетна, за цигарка или просто да се поръзтъпчете - през нощта е хладно и не е излишно да си имате дрешка.

Понеже наближава края на сезона и доста хора се питат какво е времето в Турция, аз ползвам този сайт http://www.gismeteo.ru/diary/3764/2012/8/
Трябва да изберете областта, града и датите които ви интересуват и получавате температурите за съответния период през съответните предходни години.
Ние пътуваме за Кушадъсъ на 22. септември с Емералд. Пожелавам приятна почивка на всички, предпочели за своята почивка лежерния месец септември!

Съжалявам искрено за случаите, в които оставаме разочаровани от почивката си, затова аз съм на принципа "На прехвалено лозе, не отивай с голяма кошница!" Никога не очаквам максимума, опитвам се да се задоволя с това, което ми предлагат, готова съм на всякакви изненади с храната, макар, че винаги може да намериш какво да хапнеш(в Турция не мога да умра от глад), ако не желая за ме безпокоят за почистване по време на почивка, закачвам на вратата нужното съобщение, нося си по една плажна хавлия на човек(никога не знам дали техните ще са ми достатъчни), малко лекарства, минимум превързочни материали и др. неща от които бих имала спешна нужда за сметка на тоалети и обувки. И най-важното, опитвам се да извлека само положителни емоции, нали за това тръгвам?

Последна редакция: вт, 03 сеп 2013, 11:46 от Ох, на баба!

# 294
  • Мнения: 107
Здравейте на всички! И ние летим на 8 септември за Бодрум... Ще бъдем в Армония Simple Smile Надявам се да си изкараме една хубава почивка...
Въпреки че имах известни притесненя във връзка със ситуацията в Сирия, като чета тук и се поуспокоявам... Дано всичко се размине... Пожелавам на всички, на които им предстои - една прекрасна почивка!

# 295
  • Мнения: 51
Здравейте, имам един въпрос към почивалите в Palm Wings, Кушадасъ- В офертата на ТА пише, че в хотела има дискотека, та въпросът ми е- тя влиза ли в ол инклузива или входа и пиенето се плащат отделно? Както и напитките в а-ла карт ресторантите? Благодаря предварително   bouquet

# 296
  • Мнения: 0
Здравейте, преди малко ни изненадаха лошо от ориент99 като ни съобщиха, че резервацията ни за paloma club sulta за 06.09 е дублирана и ни предложиха да ни настанят в onyria claros.По тази причина ми трябва мнение дали да приемем или да си вземем парите обратно.Ако има някой, който е ходил в двата хотела и може да ги сравни или да даде съвет какво да правим Simple Smile ще е супер.

# 297
  • Мнения: 7 605
Здравейте, преди малко ни изненадаха лошо от ориент99 като ни съобщиха, че резервацията ни за paloma club sulta за 06.09 е дублирана и ни предложиха да ни настанят в onyria claros.По тази причина ми трябва мнение дали да приемем или да си вземем парите обратно.Ако има някой, който е ходил в двата хотела и може да ги сравни или да даде съвет какво да правим Simple Smile ще е супер.

Нямам лични впечатления, но Онирията не е на нивото на Паломата. Ако ви го предлагат за същите пари, не бих приела - само за по-ниска сума.

# 298
  • Мнения: 0
Здравейте, преди малко ни изненадаха лошо от ориент99 като ни съобщиха, че резервацията ни за paloma club sulta за 06.09 е дублирана и ни предложиха да ни настанят в onyria claros.По тази причина ми трябва мнение дали да приемем или да си вземем парите обратно.Ако има някой, който е ходил в двата хотела и може да ги сравни или да даде съвет какво да правим Simple Smile ще е супер.
Някой имал ли е проблем като нашия? Трябва ли да търсим нещо повече от възстановяване на сумата, при условие, че резервацията ни е направена преди месеци?   newsm78

# 299
  • Мнения: 5
Здравейте, преди малко ни изненадаха лошо от ориент99 като ни съобщиха, че резервацията ни за paloma club sulta за 06.09 е дублирана и ни предложиха да ни настанят в onyria claros.По тази причина ми трябва мнение дали да приемем или да си вземем парите обратно.Ако има някой, който е ходил в двата хотела и може да ги сравни или да даде съвет какво да правим Simple Smile ще е супер.
Някой имал ли е проблем като нашия? Трябва ли да търсим нещо повече от възстановяване на сумата, при условие, че резервацията ни е направена преди месеци?   newsm78

Това е абсолютна лъжа, ако има дублирана резервация това значи, че на Вашите имена трябва да има две резервации от две различни агенции... Онирия не може да се сравнява с Палома Клуб Султан, нито по цена, нито по качество. Съветът ми е да си търсите и отстоявате правата. Крайно некоректно е случилото се... Чувала съм, че не им е за първи път :\ Попитайте поне за другата Палома Паша дали не могат да измислят нещо, или за хотел Еуфория в едно селище след Йоздере. Той е нов хотел, но повече се доближава до условията на Паломите. Успех!   bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт