ОКТОМВРИЙКИ - Тема 15

  • 28 124
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Mariabel , да неприятно е треперенето, но все пак няма как като се налага. Иначе другото лекарство Изоптин, кара Гинепрала да се усвоява по-лесно и намалява треперенето.
Права си, естествено. Когато се налага - трябва да се пие. Просто исках да поразведря темата и да покажа нещата и от смешната страна  Grinning

# 46
  • Мнения: 216

[/quote]
Като се получи така, ще те следят ли по-често? Дано всичко е наред Hug

[/quote]

Благодаря, Светлина дано. Ще ходя засегач май всяка седмица на запис на тонове, въпреки че не знам какво точно се следи това.

# 47
  • Мнения: 38
Аз пък не усещам контракции, макар че на последния преглед док каза, че имам и ми увеличи магнерота. За сметка на това от 1 седмица яко започна нещо да ме свива и реже под корема, чак въздух не мога да си поема  Другата седмица  съм на консултация, та ще видим какво ще кажат.

И болната тема килограми - от години поддържам 58 при 173, но тази зима качих на 60, забременях и вече съм почти 76 кг., така ми тежат. Близките казват, че раста само на корем, ама аз си се виждам, то са едни баджаци, то са задни части. Ама каквото е, после ще му мисля.

# 48
  • Мнения: 2 070
До тук съм +10кг. Имам още месец и нещо, надявам се най-много още 2 да кача Grinning
Аз вчера бях на друг лекар заради болките много ниско долу, направо трудно се ходи. Но не ми каза нищо за тях, само че има чувствителност и ще е хубаво да полежа 3 дни в болницата да ме наблюдават.
Гледа ме на ехо, още съм с увеличени води, тъкмо и това щели да следят ако отида. Да съм пиела 3*1 магнерот. Бебето си върви точно по календар - нито напредва, нито изостава  Praynig
Ще изчакам до понеделник прегледа при моя си лекар и ако пак настоява да лежа в отделението вече няма да се инатя. Даже ще си взема багаж и направо ще остана, толкова пък ще изкарам няколко дни... с лаптопчето Whistling 

Да ви се похваля спечелих помпа на Медела ръчна, неизползвана от Ибей. Ще я пращам при посредник заедно с пелената на Карп, една тигрова с розово  Heart Eyes

Учуди ме новината "от момиченце - момченце", но се успокоих за мен, щото съм по-напред, а и от вчера пак си имам потвържение  Peace
В крайна сметка важното е да се родят здрави  Peace

# 49
  • Мнения: 0
Мис М, честито за спечелената помпа   bouquet


При мен тези 63 кг, които съм сега, ги качих още преди два-три месеца и си останах на тях. Някои от момичетата тук бяха споменали същото. Първите 3 месеца качих най-много, после постепено продължих да качвам до към май месец. След това аз свалях, а бебо си качва, че даже на ехографа и ние вървим седмица по-рано. Аз отдавам това на метаболизъм. Обичам да похапвам, преди не съм пазила диети, освен прочистващи за по седмица на две - три години веднъж /че и по-рядко вече  Laughing/ По принцип имам разлика в зимните и летните ми килограми едно 3-4 кг, винаги варират - октомври обикновено започвам да качвам, а април свалям. През летните месеци, обикновено не се харесвам особено, че изглеждам прекалено слаба /около 50 -52 кг съм тогава/, и бръчките ми личат повече  Laughing, есен "позаглаждам косъма" и съм с по-бодър вид. Сега си харесвам тялото - имам си хубав бюст  Mr. Green, щръкнало коремче, и мноооого по-малко бръчки  Wink Големите ми деца раждах късна пролет и също последните два месеца си стоях на едни и същи килограми, а те си бяха добре. Лекарят каза, че щом се храня нормално и бебето расте, нищо притеснително няма в това че не качвам - бебето си взима каквото му е необходимо.

Последна редакция: сб, 17 авг 2013, 00:08 от Mariabel

# 50
  • London
  • Мнения: 73

Преди се е приемало в акушерството, че щом жената е над 35 г. - секцио и не се коментира. А вече дори и първа бременност над 35 се "пробва" по естествен механизъм, освен ако няма други утежняващи обстятелства. Та как са се навили при теб за секцио, направо не е за вярване.   bouquet

Бебе диджей Май не съм се изразила правилно, не съм за секцио но предлагат да ме сложат на системи, ще знам повече подробности като се срещна с лекарката, доколкото разбрах е свързано с плацентата, но зависело от коя болница и е и мое решение в крайна сметка. Но аз по принцип имам усещане че по рано ще се появи, защото ми е доста голям корема, ама ще видим...

Аз като че ли бих предпочела само да си тръгне, първия ми син също беше предизвикано раждане, та ми се ще да разбера какво значи да ти изтекат водите  Wink

каталония ами не са ми дали дата... Термина ми е ранен ноември (6), ако може пиши ме най отдолу така и ако ми дадат някаква дата по натам ще коригираме?  Peace

# 51
  • Мнения: 56
Добро утро момичета! Малка виртуална почерпка от мен - днес помъдрявам с още една година, ставам на 35. С нетърпение си чакам подаръка октомври месец.

Спокоен ден и приятна почивка!

# 52
  • Мнения: 7

Kati_Skarlet newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59 newsm59  С пожелание за здраве и много щастие

# 53
  • Мнения: 56
 newsm59  bigdance2  bigdance2  bigdance2  bigdance2
честит празник!Очакваш най-хубавият подарък!!!

# 54
  • Мнения: 758
ЧРД на Кати!

# 55
  • Мнения: 169
Kati_Skarlet  newsm59 newsm67  ura

# 56
  • Мнения: 7 803
честит празник Кати   bouquet

# 57
  • Мнения: 18
Честит рожден ден Кати ! Желая ти много здраве , щастие и  октомври месец най-прекрасния подарък да получиш   bouquet .

Последна редакция: сб, 17 авг 2013, 10:05 от *Портокали*

# 58
  • Мнения: 532
Мерси за новата тема на Каталония и ЧРД на Кати  bouquet

Да се отчета и аз - покрай коледните празници сложих някое килце над нормалните и забременях 55 кг при 163 см, сега съм 63. Това е максимума, който някога съм стигала, в училище качих драстично за няколко месеца, после ги борих с години, понеже диета просто не съм в състояние да пазя, но като минах тийн-периода се стабилизирах. И на мен все ми казват, че само корем имам, сякаш бутовете и задника никой не ги забелязва (освен ММ, който пък вечно ме закача заради новопридобитите целулитени трапчинки).

Бебка в последните дни е хиперактивна, постоянно се върти и подритва и много й се радвам, опитвам се да различавам кое е краченце и кое ръчичка (едва ли успешно), главата обаче не може да се сбърка. А корема ми е вечно в движение - чак ми става неудобно понякога на срещи в офиса. Но пък малко остана - още една работна седмица и се отдавам на 45-дневния и на покупки за бебка, че засега само количка и слинг си има..

Весел и спокоен уикенд на всички, особено на лежащите ни мами Hug

# 59
  • Мнения: 316
ЧРД, Кати  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт