182 образователни въпроса по немските земи

  • 46 393
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 166
Леле Синьо това за катастрофата на паркинга звучи супер страшно. Той този изкуфял старец доста газ трябва да е дал. Всеки път такива хора предизвикват големи проблеми и правят живота на млади семейства ад. Ужас!  Cry

Шанта второто раждане е доста по-леко от първото. Аз имах доста дълго и продължително първо раждане и като цяло от хебамето, което ми се падна накрая не бях супер доволна. За второто отидох обаче пак в същата болница и всичко беше коренно различно. Първо самото раждане беше много по-кратко и ленсо. хебамето беше супер. Аз и двата пъти родих еднакво големи бебета по 4 кг и 55 см и 35 см глава. Първия път имах епизотомия. Вторият нямах абсолютно нищо, нито един шеф. Можех да хвърча още веднага.
Аз не съм чувала негативи за Гебуртсхаус. Ако ти се ражда на такова място според мен второ дете е перфектна възможност, защото просто раждането е по-леко. Но както за всички и за това раждане си има хора, които им харесва и други, които го отхвърлят тотално.

Кой доход се смята за горе долу нормален ? newsm78

Това е трудно определимо. Всеки има различни доходи в едни места наемите за по-високи в други по-ниски.
Ама приемрно с 3 000 на месец чисто може нормално да живееш. но пак трябва да си правиш от време на време сметката де.

# 736
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

По-добре недей, само негативни неща съм чувала.


е, не всички са черни овци.
аз пък само хубави неща съм чувала за нашия Geburtshaus.
условията са: нормално протекла бременност, никакви хронични заболявания при майката, никакви установени заболявания при плода, само започнало раждане между 38-40г.с. по-ранно раждане или преносване не приемат просто, пращат в болницата. болкоуспокояващи не дават, ползват хомеопатия, акупунктура, масажи и прочие алтернативни методи за намаляване на болката и за контракциите. плаща се при нас мисля около 400Е.
аз преносих, та при мен напълно отпадна Geburtshaus.

за мен минус беше - до 3 часа след раждането трябва да си тръгнеш (абсурд при мен, имах много разкъсвания и седмици наред не можех да вървя  Rolling Eyes), провеждат само У1, за У2 трябва сам да ходиш на педьо (в болницата минаваш и У2, което в дълбока зима за мен беше улеснение).

нагласата наистина е супер важна. аз тръгнах да раждам живо и здраво бебе. родих в болница без детско отделение (с най-много раждания в града въпреки този факт) и прилагаща алтернативни практики. също като Тереза следвах 6-тото си чувство и не дадах да ми предизвикат раждането, макар да настояваха. бях убедена, че ако ме предизвикат и ще се стигне до секцио, което не исках.
честно казано незнам дали съм доволна от акушерката в болницата, защото бях в родилна зала 40 мин. от които 20-25мин. ме шиха  Rolling Eyes иначе беше мила.
от акушерката след раждането не останах много доволна, но познавам друга майка, родила при нея в GH - беше очарована... явно химията между нас не се е получила.

Шанта, най-добре иди на място и виж как ще се почувстваш...

Синьо, самардалата ще я намериш като луковици под това име: Nectaroscordum siculum subsp. bulgaricum

Сбъдваща, не мога да помогна за котката. при мен винаги стои въпросът какво да правя с животинката, когато тръгнем на почивка... за затова ходим сега в Tierheim  и разхождаме кучета или в един Gnadenhof Тим да зяпа животните, някои от тях се движат свободно...

# 737
  • Мнения: X
Синьо, свирни бе пиле, ще те уредя с малко самардала. Тя е икономична, силна подправка е и разхода е малък.

Ася, варианти за котката при отсъствие:
- храни я съсед /познат/приятел- котките са си привързани към къщата, спокойно издържат до 2 седмици липса на стопаните, ако има кой да сменя вода/тоалетна и да дава храна. Имам си приятелка в съседство, тя може да поеме тия неща, има и две щерки, които ще нагушват животинката чат-пат. Когато ни съвпаднат отпуските, съществува вариант 2:
- пансион за домашни животни - между 6 и 10 евро на ден, в зависимост от условията.

# 738
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сбъдваща, успех с взимането на животинката. спомням си, че преди бяхме писали по темите, ама тази мама вече не пише тук. Rolling Eyes а и аз не помня точно. иначе и те расова си взеха.
ние искаме куче и не можем да го оставим само 2 седмици.

въпрос: трябва да правя фенер за Св. Мартин. аз ли да го правя или да включа и Дзвер? newsm78
той освен да маже с пастели и да залепи нещо, друго още не може... не съм правила фенер и не знам колко е трудно и заслужава ли си да планирам време да го правя с Дзвер? Thinking

# 739
  • Мнения: 2
Здравейте, предстои ми смяна на местожителството от БГ на Германия. Та интересува ме дали там ще важи пред работодателя дипломата ми за висше образование от Икономически Университет Варна? Simple Smile

# 740
  • Мнения: X
Здравейте, предстои ми смяна на местожителството от БГ на Германия. Та интересува ме дали там ще важи пред работодателя дипломата ми за висше образование от Икономически Университет Варна? Simple Smile
От информацията на първа страница : Признаване на дипломи: http://anabin.kmk.org/anabin-datenbank.html, от тук може да се провери доколко е призната вашата диплома и дали трябва да си подавате молба за признаване.
Погледни и другите неща, които сме сложили на първа страница, гарантирано ще ти са от полза.

НОВАТА ТЕМА:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=745608.msg26520754#msg26520754

Последна редакция: вт, 29 окт 2013, 13:04 от Анонимен

# 741
  • Мнения: 301
Синьо, Петка, Аsyalein , безкрайно благодаря  Hug много успокояващо ми действате, другата седмица ще ходя и в гебуртхауса и в болницата, ще си говоря с акушерките и ще видим...

Цитат
Nectaroscordum siculum subsp. bulgaricum
Много яко  Grinning С ММ вече го решихме, ще садим тайно при свекървата, ние нямаме къде.

Ние живеем с доста по-малко от тук често споменаваните суми, но сме на изток, така че явно не се брои. Иначе не се сещам освен наема и кръчмите кои други разходи може да са по-ниски.

Ася, аз миналата година купих "заготовка"  за фенер пак от хоби магазина и само лепих ръбовете и нещо като оризова хартия за стените. Младежът може да го декорира с рисунки и да залепи контурни фигурки, пък ако много помага може да направиш и още един  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт