182 образователни въпроса по немските земи

  • 46 407
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

В смес от подправки не бих сложила никога царевично брашно, достатъчно тъпчат всичко останало с него.


е, хайде сега царевично брашно. Wink
то все едно да кажеш, че grünkern-а е брашно  Whistling
както съм описала приготвянето на шарената сол с царевица е далеч от бухане на цар. брашно за повече материал  Wink вкусът е доста по-богат...
просто в различните райони на България са слагали каквото имат, затова и различни рецепти има.

Като стана дума за млечните - открих едно Bio-Heumilch на Demeter - Gläserne Molkerei нехомогенизирано, което има невероятен вкус.

това мляко преди го купувах да го подквасвам и абсолютно никога не успявах да получа кисело мляко, ставаше на сирене  newsm78 слагах само закваска за кисело мляко и получавах сирене Mr. Green
между другото тази Gläserne Molkerei е насред едно поле нейде из Бранденбург и наоколо няма жива крава... май и другаде имат филиали... ама се чудех, какво е това млекопреработване без крави  Thinking

# 721
  • Мнения: 284
miss_Smile, liana_2, момичета, много ви благодаря   bouquet

# 722
  • Мнения: 16
здравейте ,в тази тема не съм писала до сега,явно дойде момента.Предполагам сте коментирали това което ме интересува,но  пак ще попитам ,защото не знам къде да го търся.
Живея  в областта  Baden-Württemberg от 3 години някъде,имам вси4ки документи,работя с постоянен договор ,сега съм бременна 7 месец и си стоя в къщи.
Днес попаднах на информация за еднократни помощи при раждането на бебе ,можете ли да ме посъветвате къде мога да отида да попитам как стоят нещата или някой да сподели опита си с тези неща.  Hug Hug Hug Hug

# 723
  • Мнения: 301

Като стана дума за млечните - открих едно Bio-Heumilch на Demeter - Gläserne Molkerei нехомогенизирано, което има невероятен вкус.

това мляко преди го купувах да го подквасвам и абсолютно никога не успявах да получа кисело мляко, ставаше на сирене  newsm78 слагах само закваска за кисело мляко и получавах сирене Mr. Green
между другото тази Gläserne Molkerei е насред едно поле нейде из Бранденбург и наоколо няма жива крава... май и другаде имат филиали... ама се чудех, какво е това млекопреработване без крави  Thinking

Странно. Аз наскоро установих, че на Алнатура ми е по-вкусно от другите био-та и сега от него купуваме...

Вили, и аз съм в седми   Simple Smile Еднократната помощ може би я отпуска работодателят ти? Иначе има Kindergeld, Elterngeld, Betreuungsgeld  и евентуално Landeserziehungsgeld.

Някой да е раждал в Гебуртсхаус?

# 724
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Някой да е раждал в Гебуртсхаус?


аз исках, но мъжът ми каза: дай първото в болница, а пък второто може и там  Mr. Green
какво те интересува, аз се бях напълно информирала, но при тях имаше изискване, ако не издържиш да раждаш без упойка (те не слагат никакви упойки) или се появят усложнения и трябва да идеш в болница, те карат с личен автомобил. мъжът ми го достраша, защото терминът ми беше 31.12  Mr. Green и си представи веднага преспи, лед и т.н.
това за нашия geburtshaus...

vili_98
, не съм чувала за такава помощ.

Последна редакция: пн, 28 окт 2013, 21:38 от asyalein

# 725
  • Мнения: 60
Днес попаднах на информация за еднократни помощи при раждането на бебе ,можете ли да ме посъветвате къде мога да отида да попитам как стоят нещата или някой да сподели опита си с тези неща.  Hug Hug Hug Hug
Еднократни помощи няма.
Питай в ауслендерамт, дали изобщо имаш право на нещо.  Peace

Ако си работила последните 24 месеца в Германия с документи имаш право на майчинство.

Някой да е раждал в Гебуртсхаус?

По-добре недей, само негативни неща съм чувала.
Аз раждах през януари тази година и разучих всичко.
Мога да ти дам повече информация за Баден Вюртемберг: Щутгарт, Филдерщадт и региона.

www.klinikbewertungen.de
Тук ще намериш информация, как са оценени клиниките в Германия.
Избери си по-елитна клиника, с много добра неонтология и поеми по сигурния път.
Най-важното е здравето на детето ти и твоето. И бързото възстановяване след раждане.

# 726
  • Мнения: 301
Благодаря, Асе Hug Супер объркана съм и не знам какво да питам даже, нищо че вече имам едно зад гърба си в болница без упойка. Имам термин другия понеделник в един гебуртсахус... ще ти пиша на лични като ми се избистри въпроса  Simple Smile и той ще е по скоро във връзка с болницата.


theressa, кажи какво негативно си чувала, аз освен че може да настъпят усложнения и да не може да се реагира бързо за друго не се сещам. Благодаря за линка   bouquet  (и там тази болница, която съм си избрала е с най/висока оценка в региона).
Аз досега бях за болница, но нещо се разколебах и се оказа, че все още имам време да си променя решението. Чувствам се много несигурна в себе си заради проблемно първо раждане. Да, давам си сметка, че можеше нещата да са фатални ако не бях в болницата, от друга страна, дали всичко не се случи така именно заради действията в болницата. Нещо като въпроса за яйцето и кокошката се получава.


Право на майчинство имаш право и да не си работил, тогава получаваш минималното 300 евро. за 12 или макс. 14 месеца.

Фирмата на мъжа ми отпуска еднократна помощ след раждане пак 300 евро.  Също поема част от таксата за детска градина, което ние разбрахме чак сега, повече от година по късно, тоест изпуснали сме. Затова информирайте се навреме  Crazy

# 727
  • Мнения: 60

theressa, кажи какво негативно си чувала, аз освен че може да настъпят усложнения и да не може да се реагира бързо за друго не се сещам. Благодаря за линка   bouquet  (и там тази болница, която съм си избрала е с най/висока оценка в региона).

Оставят си прекалено много време при усложненията преди да са потърсили помощ от клиника.
И заради това нещата още повече се усложняват.

Даваха и филм по ZDF по този случай.

Потърси си хебаме, но да е стара и опитна, не е нужно да ходиш през цялата бременост при нея,
отиди около седмица преди да родиш, да ти опипа корема, да ти каже, колко е голяма главичката на бебето и дали изобщо може да родиш нормално.
Около мен доста мами, раждаха със спешно секцио, защото точно това в Германия не се прави.
Раждането започва, или го предизвикват и те оставят да се мъчиш, като се поизмориш около 30 часа ти правят спешно секцио. А от него много трудно се възстановява.

Моя съвет потърси не само второ мнение, ами и трето и четвърто.
Аз така обиколих доста клиники в региона като пациент, безплатно. Преди да родя, отивам и казвам, боли ме корема, контракции, тра ла ла. Преглеждат ме и ги наблюдавам, как се държат с мен, как се държат с жени които в момента раждат. Във всяко отделение имаше поне две. Нямай доверие на нито един лекар в Германия  Mr. Green Да си подсигуриш леко и безпроблемно раждане зависи на 50 процента от теб и 50 процента от лекарите.

Аз исках да раждам нормално, обаче бебчето беше голямо, но въпреки това лекарите настояваха и ме збеждаваха. Аз имах ужасно 6-то чувство и настоях за планово секцио. Като се роди дъщеричката ми, докторите казаха, ооо добре че секцио избрахте, иначе нямаше да успеете. Много бързо се възстанових.
И нямах абсолютно никакви болки, нито по време на операцията , нито след това. Че на мен на зъболекар повече ме е боляло. Мина много леко всичко.
А бебчето ми се роди с най-добрите показатели 10-10-10.

# 728
  • Мнения: 301

отиди около седмица преди да родиш, да ти опипа корема

Лесно е да се каже  Laughing  Wink

Много ти благодаря за всички съвети. Ще ги послушам.
Радвам се, че при теб всичко е било наред и честита и безпроблемна бременност  Simple Smile

 

# 729
  • Мнения: 3 880
Еднократни помощи няма.
Е, не толкова категорично де Wink Всичко има в Германия, включително и помощи за всякакъв вид "зор", стига да отговаря нуждаещият се на определени условия.
В случая явно става въпрос за Baby-Erstausttatung-Hilfe. Много е възможно питащата да няма право на тази помощ след като работи, освен ако не е на някаква много ниска заплата, но не е като да няма Peace

Вили, потърси в Гугъл къде във вашия град можеш да питаш (каритас, профамилия, AWO и от сорта), но ако семейният ви доход е долу-горе нормален няма смисъл...

# 730
  • Мнения: 16
Еднократни помощи няма.
Е, не толкова категорично де Wink Всичко има в Германия, включително и помощи за всякакъв вид "зор", стига да отговаря нуждаещият се на определени условия.
В случая явно става въпрос за Baby-Erstausttatung-Hilfe. Много е възможно питащата да няма право на тази помощ след като работи, освен ако не е на някаква много ниска заплата, но не е като да няма Peace

Вили, потърси в Гугъл къде във вашия град можеш да питаш (каритас, профамилия, AWO и от сорта), но ако семейният ви доход е долу-горе нормален няма смисъл...
аз си работя по принцип ,но от 12.09 имам забрана да работя от следящия Док. /работя с препарати ,а е опасно за детето и така,/ сега си полу4авам това на което съм осигурена ,4исто вземам няма и 400евро,обшият ни доход е не пове4е от 2 450евро, дали има смисъл да опитвам някъде

# 731
  • Мнения: 60
Еднократни помощи няма.
Е, не толкова категорично де Wink Всичко има в Германия, включително и помощи за всякакъв вид "зор", стига да отговаря нуждаещият се на определени условия.
В случая явно става въпрос за Baby-Erstausttatung-Hilfe. Много е възможно питащата да няма право на тази помощ след като работи, освен ако не е на някаква много ниска заплата, но не е като да няма Peace

Вили, потърси в Гугъл къде във вашия град можеш да питаш (каритас, профамилия, AWO и от сорта), но ако семейният ви доход е долу-горе нормален няма смисъл...
аз си работя по принцип ,но от 12.09 имам забрана да работя от следящия Док. /работя с препарати ,а е опасно за детето и така,/ сега си полу4авам това на което съм осигурена ,4исто вземам няма и 400евро,обшият ни доход е не пове4е от 2 450евро, дали има смисъл да опитвам някъде
Мисля, че нямаш шанс за допълнително пари. Това хич не са малко пари, които получавате.  Peace

# 732
  • Мнения: 5 462
Еднократни помощи няма.
Е, не толкова категорично де Wink Всичко има в Германия, включително и помощи за всякакъв вид "зор", стига да отговаря нуждаещият се на определени условия.
В случая явно става въпрос за Baby-Erstausttatung-Hilfe. Много е възможно питащата да няма право на тази помощ след като работи, освен ако не е на някаква много ниска заплата, но не е като да няма Peace

Вили, потърси в Гугъл къде във вашия град можеш да питаш (каритас, профамилия, AWO и от сорта), но ако семейният ви доход е долу-горе нормален няма смисъл...
Кой доход се смята за горе долу нормален ? newsm78

# 733
  • Мнения: X
Въпрос: Някой има ли котка в къщи? Може ли да ме светне за първоначалните и после ежемесечните разходи (приблизително) за храна, тоалетна, ветеринар, паспорт, ваксини, друго?  Има ли застраховки за домашни животни и изобщо струва ли си за коте... предполагам за някоя скъпа порода да, но иначе...
Пред взимане на решение сме, искам да претегля всички страни. Благодаря!

# 734
  • Мнения: X
Явно само аз не съм яла самардала. Следващия път в БГ непременно ще потърся... или и аз ще си бодна в градината тук.

asyalein, всякакви подправки чукам без особени усилия в такова, а за съжаление хич не мога да се похваля с яки ръце. Laughing

С Geburtshaus нямам опит. Около нас няма наблизо. А това дали едно бебе е можело да се роди нормално или не, никога не може да се каже със сигурност. Пресен пример: нормално раждане на бебе с мерки 4,8 кг на 52 см, демек бая дебеличко, с почти никакви разкъсвания за майката. Simple Smile Добре, че са го изчислявали с килограм по-малко.

Според мен при раждането са най-важни акушерката и нагласата на родилката. Лекар по-добре да не ти се мярка. Mr. Green Шанта, успех в намирането на най-доброто място за раждане за теб.

Еднократни "помощи" (Begrüßungsgeld за още един жител Laughing) за раждане може да има и от общината. По-скоро в малко населено място, обаче.

Момичета, много внимавайте на паркингите на магазините. Миналата седмица една майка на 5 невръстни деца от нашето село е загинала по абсолютно нелеп начин на паркинга на Алди в съседния град. Sad Някакъв 88-годишен дядка я блъска на заден ход 2 пъти! Двете деца с нея (едното бебе на 1 месец) са оцелели. Уффф... не ми излиза от ума. Дано на законотворците им дойде акълът в главите и най-сетне въведат някакви прегледи след определена възраст.

Общи условия

Активация на акаунт