Акушер-гинеколози Варна - 6

  • 119 666
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Какво значи модно? Феталната морфология би трябвало да е задължителна и безплатна! Редно е да сме отговорни и да разчитаме на модерната медицина. Да направим всичко според силите си, за да родим здраво дете. Много мои познати са си изпатили, заради подценяването на това изследване.
Родих втория си син януари тази година, на ФМ ходих при Балев общо 3 пъти. Платила съм 170лв за прегледите, не съжалявам за нито един от тях.  На последната ФМ само той видя образования, които можеха да осакатят сина ми нормално раждане. Наблюдаващата АГ ги търси със снимките в ръка и пак едвам ги откри.
За БХС имам друго мнение, там е малко въздух под налягане и игра на нерви. Аз чак амниоцентеза правих, напразно както се оказа. Рискът се вдигаше основно, заради годините ми.
п.с С първият ми син също ходех при Балев, цената тогава (2006) беше 35лв на преглед.

# 736
  • Мнения: 313
Красе,
+++++++
Абсолютно съм съгласна. Не е шега работа феталната морфология. Аз съм от септемврийките, в групата ни има момиче, което е пропуснало първата и след втората ФМ, редица изследвания и нечовешки тормоз (в 6 месец) се наложи да махнат бебето. Можели са още при първата ФМ да видят проблема, а не да се мъчи момичето после.

Колкото до БХС,... както казва ММ "И аз мога да ти хвърля един боб". Там е голяма стъкмистика.

Но всеки сам си прави сметката и си преценява какъв риск му се поема.

# 737
  • Мнения: 2 596
Аз също съм на мнение,че с подобни изследвания се спекулира. И все пак моя въпрос е каква е разликата между ФМ и ехографията, която се прави всеки месец на ЖК? newsm78Моля някой по-вещ да ми обясни,защото аз ходих на първата ФМ в Темелков и разлика не видях, говореха ми същите неща. Моята АГ държи на късния БХС и тя ми направи ФМ, написа каквото трябва в един талон и ме изпрати в лабораторията. И вторият път разлика не видях.

# 738
  • Мнения: 73
Ами момичето е право специално за цените съм склонна да се съглася с нея има доктори нашумели поради една или друга причина с името си и много се извинявам но границите на цената на феталната морфология доста се разпростират,което ми е доста абсурдно от 35 до 90 лв разликата е голяма и не казвам че бих си спестила парите от този вид преглед но всичко си има граници и според мен повече от 50 лв.  Си е вече спекулация с бъдещите майки,защото всяка една от нас или поне повечето искаме да знаем че правим ввичко необходимо за нашите бебета още докато са вътре в нас искаме да следим бременноста си по възможно най стриктния начин и точно с това спекулират-с притесненията ни и желанието ни на всяка цена да направим необходимите изследвания и прегледи

# 739
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Мами, препоръчайте ми лекар за ЖК. Първа бременност ми е и си нямам представа от нищо - изследвания, прегледи ... пълна мъгла  ooooh!

Освен това да питам различава ли се съществено ЖК по ЗК и на часно - не само като цени, но и като обръщане на внимание, обясняване и т.н. Да не е по ЗК след като се напрявят допълнителните изследвания, които не се поемат от нея да излезе по-скъпо от часната, на която влизат в цената  newsm78.

Ще помоля освен име на лекар да ми дадете и координати.
Мерси предварително   bouquet

# 740
  • Мнения: 2 596
Мами, препоръчайте ми лекар за ЖК. Първа бременност ми е и си нямам представа от нищо - изследвания, прегледи ... пълна мъгла  ooooh!

Освен това да питам различава ли се съществено ЖК по ЗК и на часно - не само като цени, но и като обръщане на внимание, обясняване и т.н. Да не е по ЗК след като се напрявят допълнителните изследвания, които не се поемат от нея да излезе по-скъпо от часната, на която влизат в цената  newsm78.

Ще помоля освен име на лекар да ми дадете и координати.
Мерси предварително   bouquet
Според мен не излиза по-скъпо ( в случай,че бременността ти протича нормално). По ЗК ти се полагат 3 ехографии, 3 пъти изследване на кръв и урина, 2 влагалищни секрета, определяне на кръвна група и Васерман( това се прави още първия път). Аз лично си плащам ехографиите по 35 лв всеки месец, един път ходих извънредно и пусках секрет( тогава платих общо около 55 лв), имам една ФМ 50 лв, 2 пъти БХС по 30 и 40 лв и това е. Дано всичко при теб е нормално и да не ти се налага да пиеш и лекарства,че тогава става скъпо наистина Hug
По въпроса за лекаря- аз от моята не съм доволна, все си мислех, че не ме харесва и има лично отношение, но се оказа, че и работата й е наполовина свършена. Така че няма да ти я препоръчам. Разрови се в темата по-назад и си харесай лекар. Имай предвид, че преди 10-11 г.с., да не кажа 12-13, най-вероятно никой няма да те води на консултация и дотогава ще си ползваш направления от личния или ще си платиш 1-2 прегледа.

# 741
  • Мнения: 46
Мами, препоръчайте ми лекар за ЖК. Първа бременност ми е и си нямам представа от нищо - изследвания, прегледи ... пълна мъгла  ooooh!

Освен това да питам различава ли се съществено ЖК по ЗК и на часно - не само като цени, но и като обръщане на внимание, обясняване и т.н. Да не е по ЗК след като се напрявят допълнителните изследвания, които не се поемат от нея да излезе по-скъпо от часната, на която влизат в цената  newsm78.

Ще помоля освен име на лекар да ми дадете и координати.
Мерси предварително   bouquet

Аз бях при д-р Стефан Заимов и съм страшно доволна. Единствено платих първия път 25лв. когато констатира бременността и изследванията, но те са по 3лв., а и хубавото е, че изследванията ти ги вземат при тях и не ти се налага ти да обикаляш и да се редиш по опашки. А когато съм имала проблем веднага ме е приемал никога не ме е връщал за каквото и да е. Аз дори след като родих продължавам при него да ходя, ако има нещо.
Иначе това е адреса: гр. Варна, ул. "Иван Вазов" № 16, ет. 1
Телефон 0888 631 130

# 742
  • Мнения: 73
Аз съм при Славчев в окръжна болница , там се записах ,моя приятелка си водеше бременноста при него а и който да питам за него все добри неща чувам,работи по здравна каса, на мене също ми е първа бременност и ми беше труден избора,имах един спонтанен аборт преди това ,може би така е трябвало да стане ,но въпреки това смятам че лекарят при който отидох тогава не направи всичко необходимо за да предотврати аборта,а имай в предвид че беше платен преглед,частен кабинет,такаче това да си водиш бременноста не по здравна каса в никакъв случай не е гаранция че ще ти обръщат повече внимание, та за това и не ми беше все тая при кой да си водя  бременността сега,исках да е преди всичко добър специалист и а не през пръсти да си гледа работата и да мисли само за пари но не и за здраве,мисля че Славчев е добър избор

# 743
  • Мнения: 73
Аз съм при Славчев в окръжна болница , там се записах ,моя приятелка си водеше бременноста при него а и който да питам за него все добри неща чувам,работи по здравна каса, на мене също ми е първа бременност и ми беше труден избора,имах един спонтанен аборт преди това ,може би така е трябвало да стане ,но въпреки това смятам че лекарят при който отидох тогава не направи всичко необходимо за да предотврати аборта,а имай в предвид че беше платен преглед,частен кабинет,такаче това да си водиш бременноста не по здравна каса в никакъв случай не е гаранция че ще ти обръщат повече внимание, та за това и не ми беше все тая при кой да си водя  бременността сега,исках да е преди всичко добър специалист и а не през пръсти да си гледа работата и да мисли само за пари но не и за здраве,мисля че Славчев е добър избор

# 744
  • Мнения: 73
Аз съм при Славчев в окръжна болница , там се записах ,моя приятелка си водеше бременноста при него а и който да питам за него все добри неща чувам,работи по здравна каса, на мене също ми е първа бременност и ми беше труден избора,имах един спонтанен аборт преди това ,може би така е трябвало да стане ,но въпреки това смятам че лекарят при който отидох тогава не направи всичко необходимо за да предотврати аборта,а имай в предвид че беше платен преглед,частен кабинет,такаче това да си водиш бременноста не по здравна каса в никакъв случай не е гаранция че ще ти обръщат повече внимание, та за това и не ми беше все тая при кой да си водя  бременността сега,исках да е преди всичко добър специалист и а не през пръсти да си гледа работата и да мисли само за пари но не и за здраве,мисля че Славчев е добър избор

# 745
  • Мнения: 73
Извинявам се че толкова птъти си публикувах отговора,проблем с нета Simple Smile

# 746
  • Мнения: 73
Извинявам се че толкова птъти си публикувах отговора,проблем с нета Simple Smile

# 747
  • Варна
  • Мнения: 301
А дали ако ФМ-тата бяха по ЗК щеше да има тооолкова много "противни4ки" Wink никоя нямаше да е "пропуснала" нито една  Peace .... а цените им са по-разлати и от Средиземно море,направо си правят смешки с нас,но това си е друга тема.

И трите съм си правила и никоя не съм пропускала,"щото било модерно" ! Stop
А на ЖК ако някой си мислят,4е им правят ФМ .....мойте поздравления

 Peace с три ръце за Д-р Балев Wink

# 748
  • Мнения: 2 596
А дали ако ФМ-тата бяха по ЗК щеше да има тооолкова много "противни4ки" Wink никоя нямаше да е "пропуснала" нито една  Peace .... а цените им са по-разлати и от Средиземно море,направо си правят смешки с нас,но това си е друга тема.

И трите съм си правила и никоя не съм пропускала,"щото било модерно" ! Stop
А на ЖК ако някой си мислят,4е им правят ФМ .....мойте поздравления

 Peace с три ръце за Д-р Балев Wink
OK, аз няколко пъти зададох един и същи въпрос и отговор не получавам от никой. Не се имам за най-вещото лице, но съм с медицинско образование и разбирам перфектно какво си говорят лекарите. Ходих на първата ФМ и повече не отидох, защото не чух нищо, абсолютно нищо по-различно от това, което ми казват на прегледа в ЖК. Съответно ФМ ме разочарова като изследване.
Та въпросът ми е: каква е разликата между ФМ и обикновен ехографски преглед на ЖК? Какво толкова по-различно ви казват на тази пуста ФМ?
Та

# 749
  • Варна
  • Мнения: 287
А дали ако ФМ-тата бяха по ЗК щеше да има тооолкова много "противни4ки" Wink никоя нямаше да е "пропуснала" нито една  Peace .... а цените им са по-разлати и от Средиземно море,направо си правят смешки с нас,но това си е друга тема.

И трите съм си правила и никоя не съм пропускала,"щото било модерно" ! Stop
А на ЖК ако някой си мислят,4е им правят ФМ .....мойте поздравления

 Peace с три ръце за Д-р Балев Wink
OK, аз няколко пъти зададох един и същи въпрос и отговор не получавам от никой. Не се имам за най-вещото лице, но съм с медицинско образование и разбирам перфектно какво си говорят лекарите. Ходих на първата ФМ и повече не отидох, защото не чух нищо, абсолютно нищо по-различно от това, което ми казват на прегледа в ЖК. Съответно ФМ ме разочарова като изследване.
Та въпросът ми е: каква е разликата между ФМ и обикновен ехографски преглед на ЖК? Какво толкова по-различно ви казват на тази пуста ФМ?
Та
Аз лично отидох на ФМ в средата на бременността, тъй като да си призная, когато бях 11-12 г.с. нямах представа за съществуването на такова изследване. Разликата при мен беше, че ми издадоха отделен лист с множество показатели, които са били измерени, от типа на "размер на стомаха - в норма; стомах - пълен, не се забелязват образования" и т.н. Тоест, в този документ пишеше подробно за почти всички органи на бебето по нещо, което предполага, че са ги оглеждали малко по-детайлно. По време на ЖК всеки път минавам ехографски преглед, на който АГ наблюдава околоплодните води и плацентата, мери черепа и бедрената кост и вероятно преглежда и други неща, но просто не ги коментира на глас, нито ги изписва в резултатите от прегледа, но тя е на принципа "щом няма новини, това са добри новини", тоест ако не я питам, няма да се впусне в обяснения, което мен ме устройва. В общи линии, това забелязах аз като разлика от двата вида прегледи  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт