ОКТОМВРИЙКИ - Тема 16

  • 29 088
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 56
Цитат на: Linka_bubulinka link=topic=735950.msg26034154#msg26034154
Да ви попитам... предвидихте ли с какво ще сте облечени за изписването на бебчо? Много лошо,защото тъкмо се е сменил сезона, крака ми е сигурно с 2 размера по-голям ( което означава,че трябва да си купя и обуща,които ще нося краткосрочно) А дрехите,които имам и са подходящи за Телосложението ми сега - са основно летни... та сигурно ще трябва да купувам и още дрехи за бременни -нещо подходящо за есента... та се чудя  Thinking

не бързай с изводите,мисля че ако веднъж си увеличила размера на обувките,няма връщане назад.И аз съм с номер по-голям и страдам,че нищо не ми става!

# 46
  • Мнения: 21
Лелееее,ако децата ни един ден прочетат какво сме писали,ще има да ни се смеят...Особено за темите за кърмене,видове раждане и т.н.Наистина,не мога да разбера защо някои се държат като пубертетки и пишат заядливи постове.А тези,които не са ги приели във ФБ-нищо не сте изтървали,нито ще изтървете..Лично за мен,и тук и там има няколко потребителки които са ми много полезни във връзка с бременеенето и отглеждането на по-голямо дете.Има други,които просто ги пропускам..Ехх хормони Laughing
Тони Димитрова,благодаря,че ни светна за студената стерилизация,бях забравила,че съществува и такава,а с нея ще ми е много по-лесно.Казваш,че си взела помпа на Медела-механична или
електрическа?
Сега видях,че имаме бебче в групата,родило се е когато съм била в болницата.Някой знае ли как са мама и бебе?
Catalonia,може ли да ми добавиш към първа страничка розов цвят гащи,Нова Загора,втора бременност,29г.,секцио(разбира се,което трябва де Simple Smile)

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 360
запис и благодаря за темата.Кажете тази течност за студена стерилизация по колко мл се слага-пише една капачка,но колко мл е това
Предникят път използвах доста дълго шишенцата,но им подменях на 3м бибероните,изгубих по разходиките доста шишета,затова често се снабдявах с нови
Относно номера на обувките-носих 39,като забременях предният път носих 40-ти и за 3г успях да се върна на 39,даже и 38 ми ставаха,тъй като вече не работих по цял ден права.Сега гледкам,че пак са ми са се уголемили краката и в затворена обувка 39н трудно влизам

# 48
  • Мнения: 3

Questo sono io , да не дърпам дявола за опашката,но като че ли имам някакво облекчение,поне си намирам поза за сън Simple Smile
За размера на обувките,с предната бременност - от 38,та чак на 40 номер скочих,след което за няколко месеца ( обилни разходки и стоене на крак ) успях да си вляза в обущата Simple Smile
Този път съм си наумила ,като ни изписват да се опитам да изглеждам малко по-адекватно Simple Smile че предния път... си тръгнах по анцуг от болницата,а в главата бях- олеле.
2 дни молех нашите да ми донесат огледало,поне фейса да си оправя малко,а те милите... имали съображения,понеже от самото раждане,по цялото ми лице имаше напукани капилярчета и те не искали да ме стресират и затова не ми донесли.
А как са ви косите на вас? Все знам,че през бремнността косата става по-здрава и лъскава,заради хормоните,а моята е ужасссс - тя си е доста гъста,но заприлича на кошница,една такава като надърпана Sad Мисля си през септември да ида малко да я оформя и да се боядисам,че да не изплаша бебчо като ме види Simple Smile
По този повод се сетих за една моя приятелка,която хич не я слуша главата Simple Smile Та тя...  понеже по спешност влезе да ражда секцио, та нямаше време да се "понаконти", и предния ден преди да я изпишат избягала от болницата за 2 часа и отишла на фризьор Simple Smile  Joy

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 360
и аз бях ужасна на изписването,като цяло бях и с 30 и...кила отгоре,та сега реших тази бременност да съм "красива".Да,ама в тези жеги хич не ми се занимава да си изправям косата и ходя 5 за 4,но за финала ще се стегна

# 50
  • София
  • Мнения: 297
Catalonia, благодаря за темата   bouquet Прекрасна е разбира се  Hug

Успях да се запиша на 4-та стр., а до сега четох..в резултат на събитията съм промотирана в админ на ФБ групата  Mr. Green Всички са добре дошли, беше обяснено защо е забавянето, не бяха нужни злостните коментари и пропагандирането за нови групи... Както и да е, там си има правила, както и в bg-mamma си има правила (и мисля, че така е редно), те са елементарни и ако за някого това е "цедка", да - точно това е с/у злонамерени/неистински потребители. Защо интелигентни хора пишат злобни коментари не разбирам и явно няма да разбера. Тартори тук в групата никога не е имало, поне за мен - за да бъде един човек тартор, значи другите са го нарочили за такъв и са позволили...Аз например си имам мнение по всички въпроси и не го налагам за правилно, както някои от вас, а само го споделям, като винаги уточнявам, че е лично и аргументирано за мен, позоваващо се на различни източници (ако е свързано с лекарства и неразположения се базира на лекаря, на когото имам доверие, както и вие имате доверие на вашите лекари). Вашето мнение може да е различно и това е нормално.

За срещите на октомврийки - до момента сме имали около 4-5 срещи, всеки когато може, където му е удобно, организирали сме се във ФБ, защото се познаваме. Ще се радвам, ако някой организира и тук, защото наистина не се познаваме и е по-трудно.

Вестителки имаме още от предната тема, бяха коментирани. Забелявам, че много потребители не си правят труда да прочетат информацията на 1-ва стр., но благодарят на Catalonia за новите теми....???

Изписах един чаршаф, но все пак исках да споделя и аз. Личното ми мнение е, че не трябваше да се стига до там frosted и GoKo да се извиняват, че са в 9-тия месец и имат куп ангажименти и затова не са добавили някой  Peace Също така прави впечатление, че желанието за ФБ идва едва в 8ми и 9ти месец, докато повечето бременни момичета се познават там вече от няколко месеца със споделена лична информация и конструктивни съвети, а не заяждане....

Моля, отново да подминете поста ми, за да не разводняваме повече темата  Peace

# 51
  • Мнения: 19
Здравейте! И аз бих искала да се включа, нищо че вече сме към края. Терминът ми е на 30 октомври и очаквам момче. От скоро ви чета и научих полезни хитринки:-).

# 52
  • Мнения: 1
 Shocked Леле, леле...

Май нещо се поотказах за тази групичка във фейсбук   Peace
Тъй като аз попитах и от мен дойде, искам да се извиня. Просто предположих, че ще мога да влизам по-често от телефона и ще имам възможност да съм по-активна  Stop
А като гледам и момичетата,които ми допадат като мнения, коментари и реакции не са там, така че..   Peace

За шишетата аз взех 1 голямо стъклено, 1 малко стъклено, 1 малко пластмасово и 1 голямо пластмасово имам подарък. Когато се допитвах в магазина продавачката ми каза, че е най-добре да ползвам стъклените вкъщи,а пласмасовите за разходка- че били по-удобни за навън.

Днес си взех и препарат за миене на шишетата на NUK. Мисля с него да карам, а що се отнася до стерилизация нямам идея този стерилизатор за шишета дали ще ми е от необходимост?  Rolling Eyes Хем искам всичко да е подредено и чисто, хем не искам прекалено да се вманиачавам и да прекалявам, защото така имам чувството, че ще се вкарам сама във филма и няма да мога да се спра.
Днес търсих и някакъв препарат за пералнята, да я пусна един път да се изчисти преди да изпера бебешкото, но ми се сториха много силни препарати и да ви питам, каква беше тази лимонена киселина (доколкото си спомням  Mr. Green) която ще ползвате? Thinking

# 53
  • Мнения: 74
espri84 благодааря за новата ми фамилия Grinning

mannuella тази течност има специална мрителна капачка и тя се ппоплзва за дозиране - има две разлчини дозировки. По памет едната е за 1 л. разтвор, а другата за 2,5 л.
Купих нова помпа на Медела двуфазна хармони. В магазинчето от където пазарувам цената е 73 лв. /това е редовна цена/, а в интернет магазините по около 90 лв.

# 54
  • Мнения: 10
Благодаря за новата темичка ...
Включвам се и аз !Макар и от скоро да ви чета от вас научавам доста нови неща, пък ми действате и много успокояващо Simple Smile ...виждам , че не само аз имам дребни болежки и всякакви неразположения .
Ако може и мен да добавите на първата ви страничка ...33сед, 47 дни до големия ден  , момченце !
Благодаря предварително и хубав следобяд на всички мами !

# 55
# 56
  • Мнения: 9
Запис и от мен Simple Smile

# 57
  • Мнения: 0
Запис и от мен Simple Smile Нека само положителни емоции да има в тази тема Simple Smile

# 58
  • Мнения: 0
Lady Ice, моите съболезнования за загубата ви  Cry Говори с мъжа си и преценете, кое е най-удачно за теб, ако не се чувстваш добре му го кажи открито, не мисля, че няма да го разбере. Желая ви много сила  Hug

Catalonia, благодаря, че въпреки болежките, намери време и начин да пуснеш нова тема.   bouquet

Джейн, според мен интересът на момичетата на този късен етап идва от там, че темата тук замира и дискусията се е преместила на друго място и това се коментира. Затова хората ги интересува, защо това друго  място е по-посещавано и какво му има на форума, та всичко се измества. В крайна сметка и ФБ групата е събрана от форума, а не от улицата. Поне аз така си обяснявам интересът в 8 и 9 месец.

Дано поне има адекванти реакции, когато започнат да се раждат бебчетата, защото ако се честити само на познати мами ще е доста обидно. Пък хормоните отсега почват да играят лоши шеги  Mr. Green

Херцогиньо, губиш се, добре ли си ?

# 59
  • Мнения: 20
Catalonia, благодаря за темата  bouquet
jane_anderson добре е отбелязала в последния си пост да  се чете първа страничка  Peace
Ние се завърнахме от морето, изкарахме страхотно. Но пак сме болни, кашляме и кихаме с малкия...
Бях и на лекар да видиме бебето, вече си е голям 1600гр. За разлика от мама си живее доста добре.
Аз трябва да полежа две-три седмици(което не виждам как ще стане), защото се сдобих с неприятни болки, но смятам че ще издържиме докрая.
Започвам с пазаруването след два-три дни, все още не съм купила нищо. Поне се спрях на два модела колички, което си е добре на фона на големия избор на пазара.
Темата е приятна и особено полезна за много от нас, нека си остане такава  Hug

Общи условия

Активация на акаунт