Висок пролактин и аденом на хипофизата - 6

  • 104 865
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 380
Лекаря каза да го пия до бременост готвя се за инвитро

# 736
  • Мнения: 643
Аз също в момента правя опити за забременяване. С първата ми бременност го пиех до 3ти месец, така ме посъветваха гинеколог и ендокринолог. Но на някои момичета тук са им казали да не го пият по време на бременност. Така че, когато се случи се консултирай пак с твоя лекар.
Смятам и при втората бременност да го пия.
Стискам палци да се случи чудото при теб  Heart Eyes

# 737
  • Мнения: 380
Мерси миличка

# 738
  • София
  • Мнения: 816
Моля,ако има момичета в Англия.Предстои ми дългосрочно пътуване,аз ще си взема бромокриптин за началото,но после какво? Доколкото знам,тези лекарства не се купуват там свободно.
Моля,да ме преведете по стъпките които трябва да направя.Благодаря Ви  bouquet

# 739
  • София
  • Мнения: 1 213
накарай лекаря си да ти напише международна рецепта /попълват се задължително изцяло на латински, с няколко възможни имена на един и същ продукт, за да не стане объркване/
Българската рецепта не важи, приемат ги само /уклончиво/ в Сърбия, Македония и Румъния

# 740
  • Мнения: 724
и каква е точно тази международна рецепта?

# 741
  • София
  • Мнения: 1 213
не мога да ти кажа как изглежда, на мен не са ми писали, но покрай престоите ми в ендокринологията си развих общата култура по тия теми  Mr. Green Съквартирантката ми имаше то1но такива тревоги, бяха й дали бг рецепта, ходили да търсят лекарството, но греда....та пак в БГ за нова, международна рецепта. А професорката на клиниката обясни на визитация ,че трябва да й впишат всички известни, нови и стари наименования на лекарството, четливо, за да може да няма проблеми. Попитай си лекаря или ако имаш познати в Англия ги накарай да питат там в аптека как стоят нещата.

# 742
  • София
  • Мнения: 816
Попитах си гинеколожката,че е в час и е била на специализация в Англия и тя ми каза,че трябва да си взема запас от лекарството за първо време и после там на лекар за рецепта.Там рецептите /международни/ не се тачат.

# 743
  • Мнения: 11
Здравейте! Интересува ме подробно как протича възстановяването след операция на аденом на хипофизата?

# 744
  • Мнения: 153
Здравейте! Интересува ме подробно как протича възстановяването след операция на аденом на хипофизата?

Розичка, мога ли да попитам колко е голям аденома и кое налага да се оперира?

# 745
  • Мнения: 11
Здравейте! Интересува ме подробно как протича възстановяването след операция на аденом на хипофизата?

Розичка, мога ли да попитам колко е голям аденома и кое налага да се оперира?
5 мм е голям, а операцията се налага поради непоносимост към лекарствата и заради липса на цикъл от 5 години, световъртеж, чести болки в главата, нервност и т.н.

# 746
  • София
  • Мнения: 1 213
възстановяването е много индивидуално, понякога дава рецидиви, понякога се изправящ на крака супер бързо, друг път всичко се обърква...не се плаши. Къде ще правиш операцията и трансназално или с кибер нож?

# 747
  • Мнения: 11
възстановяването е много индивидуално, понякога дава рецидиви, понякога се изправящ на крака супер бързо, друг път всичко се обърква...не се плаши. Къде ще правиш операцията и трансназално или с кибер нож?
Трансназално. Проф. Маринов каза, че не е подходящ кибер ножа. Чета, че 2-3 месеца е възстановяването, но  не мога да разбера точно как протича?

# 748
  • Мнения: 724
Извинявай ,но защо точно не можеш да приемаш лекарства за аденома?

# 749
  • Мнения: 11
Извинявай ,но защо точно не можеш да приемаш лекарства за аденома?
Имам непоносимост-гадене, замайване, много зле се чувствам от тях, дори и в много малка доза Достинекс (1/4)

Общи условия

Активация на акаунт