ОСМИ клас - 2

  • 41 554
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 081
....  вместо коледни подаръци ми иде да накича елхата с помагала  ............
..... и бях обвинена, че съм единствената майка която освен подарък, подарява и сборник Embarassed Не се приема добре Simple Smile
Ще дам на моичките да прочетат постовете, защото и те са убедени в моята "уникалност". Само се каня, де, ама на тях и това им стига.

# 676
  • Мнения: 24 467
Охххх, моята има РД скоро и по този случай иска да си прави расти и втора дупка на ухото. Направо не знам как да реагирам  newsm78. Идеи?

Може би перфоратор?  newsm78 Така може да се надупчи колкото още пъти пожелае, в каквато иска обстановка с лично свой уред.
Моят иска подарък- тениска с изнамиране на качествено студио за ситопечат, на което да поръча избран от самия него мотив.
Също готини големи слушалки, на тази възраст интересът към музиката се засилва, а е модерно да ги носиш.
В тази връзка- усилвател.  Simple Smile Моето си купи точно такова чудо със събрани пари наскоро.
Не знам дали има връзка, но съседите отгоре се изнесоха и предоставиха апартамента на сина си и снахата- млади, зелени, неопитни, наивни...

# 677
  • Мнения: 1 674
GD, аз получих помагалото по немски, дано да има интерес. Mr. Green

Последна редакция: чт, 07 ное 2013, 07:32 от paleto

# 678
  • Мнения: 1 100
Видях, че дискутирате усилено помагала по немски език.
Като завършила ЕГ с немски език, мога да ви уверя, че всичко това, което се случва с препускането през материала, е напълно нормално. Ще дойде момент, в който ще се позабави темпото... По мое време се учеше по едни посткомунистически учебници... и разбира се новото беше Schritt fur Schritt ( нямам умлаути). По някое време и аз изпаднах в батака и това, което мен ме изкара от там беше
Klipp und Klar - прекрасно написани правила и примери..
http://www.books.bg/bg/тип-продукт/продукт-Книги-1/раздел-Немски_език_Чужди_езици__Помагала__речници_Книги-186,32,373/автор-Кристиан_Фандрих___У__Таловиц-105487,105488/заглавие-Klipp_und_Klar__Практическа_граматика_на_немския_език_-_основен_курс-2530/меню-500000.html
Друго помагало, което е доста полезно е "Рекцията в немския език", не помня издателство... за съжаление..

Иначе моето братче има оценки от 2 до 6 по немски. Преобладават 6-ците, за щастие. Много съм горда с него, защото не е учил езика преди това и се справя страхотно, разбира се - полага усилия. Научава думите много бързо, явно има доста добра памет. С граматиката досега също не е срещал проблем, но тя не е и кой знае каква .. засега... Той има много стабилна основа по българска граматика и мисля, че това ще му помогне да разбере по-добре и немската.
С математиката е силно "на ти" от край време. От часа запомня всичко и с домашните не среща проблеми.
В рамките на един уч. час прави своето контролно и това на съученика си до него.
С литературата обаче е пълна трагедия. Ако по немски и математика е най-бърз и с най-добри постижения, то с литературата е най-зле или почти най-зле. Много му е трудно да разсъждава, не употребява адекватна за случая лексика и въобще ... абсолютен пън  Embarassed  Но и не чете и не иска, въпреки многобройните разговори и помагала, които на мен са помагали някога...

# 679
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Темата ме подсети и мен за коледните подаръци, така че преди малко поръчах от френското джавари кецове Converse Peace Младежът ги гледа преди няколко седмици, одобри ги и цената е доста по-добра от тукашните (доставката е безплатна), така че това ще му е подаръка. Само имам едно такова притеснение, че ги поръчах със сегашната му номерация... newsm78 Да се надяваме до пролетта да не му порасне чак много кракът...

Дребното има РД и Коледа близо като дати и иска таблет, а на мен ми трябва (професионално) айпад - така че това ще е нейния подарък, обаче чакам и аз черния петък, защото цените тук са непоносими.

# 680
  • Мнения: 5 368
В Амазон съм заделила в кошницата няколко книжки на немски от рода на Дневникът на един дръндьо - това като за начало.
Paleto - и аз получих граматиката, остава и да ми я оценят  Mr. Green.
Препоръчаното от Inspiration помагало мисля беше обсъждано в темата. Засега ще се спра, да не му се отврати на младежа от много помагала.
 

# 681
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моето дете току-що се прибра, нарамил сакото от униформата - благоволи да ми го демонстрира и пътем ме уведоми, че госпожата е казала, че е готов да се явява на олимпиадата по английски след някакви неща, които им давала да правят днес Grinning Предвид как никакви оценки няма досега, това ми е първи ориентир какво е показал до момента като знания - не че не ми надува главата всеки ден да ми приказва, но все пак като закоравяла даскалица винаги имам съмнения дали знае колкото аз си мисля hahaha

# 682
  • Мнения: 5 368
hedra, това е заслужена награда за всичко което преживяхте по време на кандидат гимназиалната кампания. Браво  на момчето ти!

# 683
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Хубави идеи за подаръци почерпих оттук,благодаря! Simple Smile
Че и той рожденик началото на декември,че и Коледа после.
Моя засега отърва уроците по математика.Бях му поставила минимум резултат от контролното и ако е под него на уроци. NaughtyАма отърва кожицата. Mr. Green
Иначе пък имаме рекорд от брой задачи за дом.по математика-днес е само една едничка такава.Очаквам в скоро време да няма и една. hahaha

Последна редакция: ср, 06 ное 2013, 15:34 от Деска

# 684
  • Майничка
  • Мнения: 12 590
Охххх, моята има РД скоро и по този случай иска да си прави расти и втора дупка на ухото. Направо не знам как да реагирам  newsm78. Идеи?

При нас дупките станаха общо 5 - 3 на едното, 2 на другото ухо и се разбрахме перфорациите да приключат дотук, поне до 18-ия РД. Аз харесвам по няколко дупки, пък и тя обикновено слага дребни обички, та не бодат окото. С кичурите обаче нещата загрубяха - лятото си направи няколко фини, лилаво и тюркоазено, повече от които бързичко се обезцветиха и станаха в много приятно сиво. После обаче пожълтяха и нашата взе, че ги вапца тюркоазени с тушовете за рисуване. Подозирам, че след следващото посещение на фризьор ще е с доста по-къса коса. Mr. Green

Коледният подарък вече си го получи (като нищо ще мине и за рождения й ден, та ще го отчетем с нещо дребничко) - хубав фотоапарат (втора употреба, от продавалника, личи си, че не е нов, но оптиката и механизмите са в чудесно състояние), сега, от мерак, стои до възглавницата й. Laughing 

# 685
  • София
  • Мнения: 268
като говорим за странности, моята щерка днес избягала от час по рисуване, за да отиде познайте къде...в съседния клас в часа по математика при любимата си учителка, която тази година не й  преподава Rolling Eyes
като я попитах дали няма да й пишат отсъствие за рисуването, отговори, че от две седмици им бил изчезнал дневника...

# 686
  • Майничка
  • Мнения: 12 590
 Shocked Две седмици! И още нямат нов!

# 687
  • София
  • Мнения: 268
Shocked Две седмици! И още нямат нов!
Доколкото разбрах, никой не се вълнува от липсата му  Laughing

# 688
  • София
  • Мнения: 752
Shocked Две седмици! И още нямат нов!
Доколкото разбрах, никой не се вълнува от липсата му  Laughing
"Това е СМГ!". Wink
По повод подаръците от типа на ски и особено обувки за ски в тази възраст, трябва да бъдете доста внимателни, защото растат като гъби. Mr. Green Според мен по-добре да се потърси нещо на старо или да се всеме временно от някои или под наем. Не че някой ме пита, де. Спомнят си преди 2 години, единият "батко" когато беше 8-ми клас, баща му реши да му купи за Коледа нови ски и обувки. Ски как да е, ими кой да ги износва, ама обувки № 41.5. Crazy Ама те ги взели един номер по-големи, за да може и следващия сезон да ги носи. Познайте дали му ставаха в края на същия сезон. ooooh! Mr. Green Whistling Краката му пораснаха с 3 номера за една година. #Crazy Да не говорим, че дори ските, дори за девойката са вече много къси. ooooh! Освен да си ги разменим с нея и без това моите са ми малко дълги. Mr. Green Аз съм ОК, ама не е съгласна. Трябвало ските да са TWIN (с извити върхове от двата края), за да можела да прави 180. Sick
Скрит текст:
за непосветените като мен, това е завъртане във въздуха на 180 градуса. Отскачат от някоя бабуна, завъртат се във въздуха и се приземяват назад. Затова трябвало ските да са извити и отзад, за да не се зарият в снега. ooooh!

# 689
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 18
Моят напоследък се вълнува единствено от дрехи, обувки и аксесоари (разбирайте външния си вид). По суетен е от жена - дано да е преходно.  Така че нямаме дилеми относно подаръците. Естествено липсва най-важната подробност в жеста на подаряване -   изненадата, но пък нещата с дрехите са доста деликатни. Предпочитам да мери, преди да купим нещо, за да избегнем сложни взаимоотношения с продавачите после (а и с него).  Simple Smile
Относно френския - не мога да кажа, че има грандиозен напредък, въпреки че казва, че много му харесва езика. Не ще да ми говори на френски хич, затова пък аз ежедневно се включвам с "френски" фрази : "Затвори  фонетр, да не дуа ветр " и "Кон пасе трева, муагоапЕ!", така да се каже, предразполагам детето към диалог, ама засега не ми се получава ...  Simple Smile
Та тинейджъра нещо доста се е отпуснал, все по-често го заварвам да чати във фейса, вместо да учи и лаптопа е прибран до второ нареждане. Към игрите тази година няма абсолютно никакъв интерес, поне засега.
Но пък се запали по френската музика. Той от малък си е меломан(на майка си се е метнал) и непрекъснато звучи някаква музика около него - в стаята, в слушалките - не мърда без тях. Даже идва и ми пуска песни, които харесва и взе, че и мен ме зариби. По този повод, установих, че има някои готини лирични, пък и не толкова личирични парчета. Поздрав с една френска, супер жизнерадостна песничка, в която нямам ни най-малка представа за какво се пее, но е  сладка! Към края на работния ден какво друго да ви пожелая освен приятна почивка и добро настроение!  Simple Smile http://www.youtube.com/watch?v=OIVMTM3rR88

Общи условия

Активация на акаунт