ОСМИ клас - 2

  • 41 553
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 368
Днес сме получили оферта за езикова (!) екскурзия в Германия - през цялата пролетна ваканция,  със самолет -  Берлин и околностите. Забележителностите бяха внушаващ брой ( зоологическа градина, чек пойнт Чарли музей, Потсдам, и още и още...) , а на моите протести, че с класа си и дума на немски няма да обели той се защити - екскурзоводът щял да говори на немски! Е, гаранция нищо няма да разбере  Simple Smile Колкото и да се дера за езикова ваканция, той си знае своето - с класа, та с класа. Вероятно скоро ще направят родителска среща, за да агитират.

# 691
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
mamamilk Браво на момичето  Peace Заслужава да и вземете каквито ски иска Wink

Фрушанте аз така се опитвам да говоря на моят обаче на немски и той умира от смях  Laughing

При нас също предложиха езикова ваканция, но смятам да я пропусне тази година.
За подарък предпочита дрехи, който сам си избира. Допълнително ще му вземем нещо.

# 692
  • Мнения: 4 936
G.D и на кааква цена е това удоволствие?

# 693
  • София
  • Мнения: 752
...Поздрав с една френска, супер жизнерадостна песничка, в която нямам ни най-малка представа за какво се пее, но е  сладка! Към края на работния ден какво друго да ви пожелая освен приятна почивка и добро настроение!  Simple Smile http://www.youtube.com/watch?v=OIVMTM3rR88
Тази песничка не е много лесна за превеждане. Ако младежът разбира текста, бая навътре е навлязъл с френския. Hug Намерих я с превод Grinning
 http://vbox7.com/play:a73eac2435

# 694
  • Мнения: 8 567
Нещо на немски за пубери, освен Рамщайн?   newsm78

# 695
  • Мнения: 5 368
G.D и на кааква цена е това удоволствие?


Като за начало - 400 лв, на пролет - още 400, и преди тръгването - още триста и няколко ( не запомних добре.  Отделно джобни. Но като имам подробна информация ще внеса яснота, защото и на мен ми е малко неясно засега.

# 696
  • София
  • Мнения: 282
За немски изучаващите, аз знам само един израз " цвай гугуткен припкен по керемидкен", а на английски "уан дей съм събъръл трески и съм ободъл сред пръст на един пироун".

По отношение на коледните подаръци, моята девойка иска ново яке за ски, инак от по-миналата година кара с моите ски и обувки, още и стават, ама те краката и май няма повече да растат.
 Това лято си проби дупки на ушите и в момента на едното се мъдри сладка малка нежна обеца, а на другото е нанизала един кол, да разширява дупката. Казах и че ако започне да се вижда през дупката, ще спи на улицата.

# 697
  • София
  • Мнения: 268
И от СМГ немската паралелка ще ходи на езикова ваканция в Германия, само че през юли след края на уч. година. Това ми се вижда по-смислено, макар че език едва ли ще практикуват кой знае колко интензивно. По-скоро запознаване на място с това, което се учили цяла година.
Цената май  е около 1300 лева за 10 дни .

# 698
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Хм,и моя донесе някаква брошурка вчера,но за екскурзия-9 нощувки,с автобус(1045 лв.транспорта и нощувките).Няма нищо общо с учене или говорене на езика.Та мисля да я пропусне.На РС ще питам дали нещо друго ще се предлага или самосиндикално да го организирам нанякъде.Макар моя да не му се чува за "учене "през лятото. Tired
Другия вариант е да го пратя на гости на наши близки приятели в Лондон и да ги накарам една седмица БГ да не проговарят. Mr. Green

Последна редакция: пт, 08 ное 2013, 10:46 от Деска

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
Цената май  е около 1300 лева за 10 дни .

 ooooh!

# 700
  • София
  • Мнения: 268
включва самолетни билети, вътрешен транспорт, хотел, храна три пъти на ден, входовете за всички мероприятия. 

# 701
  • Варна
  • Мнения: 4 295
включва самолетни билети, вътрешен транспорт, хотел, храна три пъти на ден, входовете за всички мероприятия. 

Е,така си е направо евтино. Wink

# 702
  • София
  • Мнения: 282
Деска, статегията ти е вярна, Peace някъде по възможност на гости в чужда страна с възможност за комуникиране на езика, даже няма нужда от посещение на занаятия с преподавател, щото си става лятно училище. Аз поне така мисля.

# 703
  • Мнения: 5 368
Така е, най-добре е при познати, пък ако  на един обикновен езиков курс за чужденц да го запишат там - става направо перфектно.
1300 лв си е направо без пари, ако имат и часове по език  - перфектно. Подобна оферта на езикова школа  Интеграл е на цена 2500 без самолетния билет.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 508

Даже повече - 1450 лв. Честно казано, хотелът не ме очарова особено, но предвид наситеността на програмата, едва ли ще прекарат много време там, ще се прибират изморени като кучета и ще спят като пънове. Детето е страшно ентусиазирано, а аз се радвам, че тя най-сетне започва да се отпуска и да иска да прекарва повече време със съучениците си.

Общи условия

Активация на акаунт