хваща ме страх

  • 3 094
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
И при нас го има това,Мамо Кенга...Нали сме от "другата" Канада... Laughing
Аз живея в район,който е доста населен от mennonites.Те са доста голяма общност,но има много фракции и при тях.Корените им са положени от немски,датски и холандски заселници.Някои фракции са по-отворени към цивилизацията-карат коли,ползват телефони и водят напълно нормален живот,други живеят наистина като отшелници,занимават се с фермерство,не ползват електричество и други облаги на съвременния живот,предвижват се с карети...Подобни общности има и в Щатите,преди около 2 години бях гледала документален филм за тях...
Интересно при тях е,че когато младежите достигнат определена възраст (не съм сигурна,дали беше 16 или 17 години),те им позволяват да се порадват на земните благини(правят го по техен си начин ),след което те трябва да направят своя избор-дали да останат в тази общност или не.Днес правилата не са толкова строги.Те учат и в университети,поне в нашите околности земите са в техните ръце и те диктуват  цените им,собственици са на компании.Но мисля,че това ,да сключват брак със себеподобни си е закон.Все пак те са една малка част от коренното население...
Никак не бих се учудила,ако в миналото канадците наистина са били подложени на някакъв експеримент,дори ще ми е интересно,да прочета за това и то би ми дало отговори на много други въпроси,които си задавам понякога... Laughing
А го има и другият момент,както казаха момичетата...Жените раждат по много деца и до късна възраст.Въпреки изследванията, които по принцип се правят,и аз имам познати,които отказват да се подложат на тях.Мисля ,че и по отношение на профилактиката при децата имат още много да работят.

Някои mennonites изглеждат така и в наши дни...
http://www.mhsc.ca/index.asp?content=http://www.mhsc.ca/mennos/tamish.html

Последна редакция: вт, 07 фев 2006, 13:35 от nia_r

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
4ак такива Квазимодовци като описаните от мама Кенга не съм виждала тук. Wink
Е,не са вси4ки мистър и мисис Вселена,но има и много красиви индивиди. Heart Eyes
Забелязала съм съЩо,4е има доста де4ица Даун както и с други увреждания,но и аз си го обяснявам най_ве4е с тенденцията да се раждат деца сравнително късно. Не може пък вси4ки да са Убави като нас,българите. Twisted Evil

# 17
но и аз си го обяснявам най_ве4е с тенденцията да се раждат деца сравнително късно.

 #2gunfire

може и да е вярна ама много грубо се изказа   Shocked

# 18
  • Мнения: 1 559
Защо пък да е грубо..т #Crazyочно така си е..абсолютно верно.А на  теб не ти ли прави впечатление,че и тук има много такива деца(ужасно много),аз изпитвам панически страх и се моля всичко да е наред с бебка,защото не съм правила амниото... ooooh!

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
но и аз си го обяснявам най_ве4е с тенденцията да се раждат деца сравнително късно.

 #2gunfire

може и да е вярна ама много грубо се изказа   Shocked



Извини ме ако съм те засегнала по някакъв на4ин,  това не беШе целта на постинга ми  Shocked
Кое то4но беШе грубо в изказването ми,би ли пояснила  #Crazy Това което съм написала освен,4е го мисля е и 4иста статистика  Stop

# 20
но и аз си го обяснявам най_ве4е с тенденцията да се раждат деца сравнително късно.

 #2gunfire

може и да е вярна ама много грубо се изказа   Shocked



Извини ме ако съм те засегнала по някакъв на4ин,  това не беШе целта на постинга ми  Shocked
Кое то4но беШе грубо в изказването ми,би ли пояснила  #Crazy Това което съм написала освен,4е го мисля е и 4иста статистика  Stop


не ми се вярва, че дори и статистиката сочи че има повече аномалии заради напреднала възраст на родителите от колкото от поради близко им родство! newsm78

# 21
Защо пък да е грубо..т #Crazyочно така си е..абсолютно верно.А на  теб не ти ли прави впечатление,че и тук има много такива деца(ужасно много),аз изпитвам панически страх и се моля всичко да е наред с бебка,защото не съм правила амниото... ooooh!


Честно казано аз съм около 30 и все още ми предстои да изпитам майчинството (  Praynig моля се е да е тази година), но много повече  ме е страх от наследствени болести от колкото поради напрредналата ми възраст ( абсолютно е вярно,че в постинга които цитирах горе не е споменато колко е точно тази "напреднала" възраст)!!!

А понеже видях че си в Холандия... мога да ти кажа че тук съм много по спокойна от колкото в България... там  ме изкарват едва ли не престаряла за деца Joy
И тук ( за разлика изглежда  от теб) ме заобикалят мамчета родили след 30 искащи и второ бебенце и дечицата са им здравички и много сладички!


 Simple Smile

# 22
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
но и аз си го обяснявам най_ве4е с тенденцията да се раждат деца сравнително късно.

 #2gunfire

може и да е вярна ама много грубо се изказа   Shocked


кое точно изказване на mcdirock  те накара да се облещиш така , че и да изпитваш потребност да стреляш? Laughing Laughing

и аз споделих, че виждам много такива дечица по улиците, а 30 г. съвсем не е сериозна възраст Wink

# 23
  • UK
  • Мнения: 1 334
aз познавам 2 семейства, в които мъжът и жената са братовчеди- в единия случай трети, в другия първи. Пакистанци са. Наскоро четох, че 40 % от браковете в тази държава са между първи братовчеди и % на уврежданията при децата също беше голям. аз не се притеснявам много, те нали помежду си се женят  Grinning

# 24
  • Мнения: 1 559
Слънчо,ако си прочела добре постинга ми,трябва да си наясно,че нямам впредвид никакви години. Crossing Arms...прави ми впечатление че масово децата тук имат някакви заболявания(най вече синдрома на Даун).. Thinking.май ти си се комплексирала че си на 30 и реагираш по остро. newsm78..е хайде аз сега ще направя 27(да не съм по млада),ама не се мисля за лелка например Rolling Eyes.Напълно нормално е и за мен да имаш дете дори и на 40 ако искаш...но не там е въпроса.
Желая ти от сърце желанието да си имаш бебче се сбъдни още тази година ,както искаш.....  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 559
А може би,кактo казва приятелят ми,тук не си захвърлят децата (ако имат някакви прблеми) така масово ,както в БГ ...затварят ги в някакв дoм,някъде в закътано село..и ний си мислим,че при нас няма дефектни деца..Докато тук,манталитет го кажи,си ги гледат такива каквито са,и затова е по срещано явление по улиците да се виждат всякакви...

# 26
уф момичета честно казано ми писна на всеки да се обяснявам, така че това ще ми е последния постиг по този въпрос!

Скарлет О'Хара  , сори за  #2gunfire  ама те имаха значението на  изстреляните думи Wink

и определено megan79 не мисля че съм комплексирана - поне не все още Laughing...но бебето не винаги идва когато го искаш, нали? Thinking и ме извини за неразбирането  по отношение на годините!
сега прочетох и последното ти мнение megan79 , и си мисля че си напълно права и същото важи и за инвалидите...
мерси за пожеланието Hug

# 27
  • Мнения: 822
...а 30 г. съвсем не е сериозна възраст Wink
....така си е... Wink Flutter

# 28
  • Мнения: 7 837
Момичета, дайте някакви снимки на тези кебекуа, да добием  представа за местните туземци  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 434
Мда, докато живеехме в Ирландия, един ден минахме през едно градче, наречено Порт Лийша, и видяхме ужасяващи примери на кръвосмешение, имах чувството, че преминавам през ужасен цирк, в който съществата бяха съзнателно осакатени или нарочно уродясали. Градът е известен като традиционно място на кръвосмешението и даже учени изследват докъде могат да се объркат гените, след като местните жители по принуда се женят само помежду си /не знам кой друг би ги взел иначе/. Получава се нещо като резерват, от който хората не смеят да излязат, за да не плашат другите. И това продължава вече столетия. Не ви го препоръчвам като туристическа атракция. Shocked, такива екземпляри можете да видите и в други градове на Ирландия.
Затова и като се върнахме в Германия, швабите ми се видяха аполоновци, но с течение на времето взеха и те да ми изглеждат малко бозави, с извинение Confused Някъде в антропологическата литература срещнах веднъж термина "изхабяване на кръвта", ставаше дума за нейното "опресняване" и затова много често влизат в действие свежи попълнения от други раси или етноси. Аз самата се виждам като една такава "подобрителка", хе хе Mr. Green Mr. Green
Но и аз се оглеждам с четири очи за добър генетичен материал за щерката. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт