хваща ме страх

  • 3 097
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 605
аз правих амниото на 26, и бих го препоръ4ала на вси4ки.

На абсолютно вси4ки или само при нали4ие на рискови фактори? Аz zнам, 4е при нормални обстоятелства риска zа плода при една амниоцентеzа е по голям отколкото риска zа синдрома на Даун или други малформаций  newsm78

# 46
  • Мнения: 1 017
аз правих амниото на 26, и бих го препоръ4ала на вси4ки.

На абсолютно вси4ки или само при нали4ие на рискови фактори? Аz zнам, 4е при нормални обстоятелства риска zа плода при една амниоцентеzа е по голям отколкото риска zа синдрома на Даун или други малформаций  newsm78

За сравнение на рисковете не знам. Но си абсолЮтно права, риска при амниоцентеза съ6тествува, прави се само при нали4ие на рискови фактори и по желание  Heart Eyes  bouquet
е, за това не исках да пи6а в такава тема, заради вси4ките мами дето о4акват, и 6те си струпат мислите с не6та не за тях, ама като ме досърбя ръката...   Embarassed

# 47
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
А може би,кактo казва приятелят ми,тук не си захвърлят децата (ако имат някакви прблеми) така масово ,както в БГ ...затварят ги в някакв дoм,някъде в закътано село..и ний си мислим,че при нас няма дефектни деца..Докато тук,манталитет го кажи,си ги гледат такива каквито са,и затова е по срещано явление по улиците да се виждат всякакви...


Абсолютно съм съгласна с Меган - в БГ, хората се срамуват от роднини с увреждания. Там където живеят родителите ми, една съседка роди детенце с Даунов синдром и дори не го донесе в къщи. Веднага бе дадено в някакъв дом. Не ми се мисли какво преживява това дете там! За "съжаление", обаче обществеността научи, иначе всичко щеше да е скрито-покрито! Клюкарките веднага започнаха одумвания и глупави заключения за цялото семейство и всички се изказаха, колко хубаво направила, че се е отървала! Нямам думи! Но да си кажа чесно, не я оправдавам - да знам, че детето ми, па макар и с някакво увреждане живее в някакъв дом, няма ласка, няма любов не бих могла и аз да живея! Какво е виновно детето?

Та така в БГ - такива дечица ги вземат още в родилното и някои дори не познават родителите си! За да не загрозяват нацията!

Прекланям се пред малкото родители, които са се преборили с общественото мнение и се стараят за дечицата си сами, независимо от болката, от мъката и усложненията!

# 48
  • Italia
  • Мнения: 4 492
mcdirock,

добре моето мнение  беше породено от лични "комплекси" за възраст не обосновано на  никакви графики и изследвания... и естествено веднага "си получих заслуженото"!

Аз исках само да кажа, "може и да е вярна"( според теб статистики и тн) но
"не ми се вярва" (на мен), че децата на възрастните родители са по увредени от тези на близкородствени родители!


Айде сега да се Hug и да спем да се пререкаваме! Става ли? Peace

Все пак съм новаче и може би още не съм разбрала че всяко изказване трябва да е основано на графики и тн... извини ме, че се изказах емоционално! Rolling Eyes


Слън4о,както и по_горе написах най_малкото което съм целяла е да обидя някого с постинга си  Confused Съжалявам,4е си го приела ли4но,та ти си само на 30  Rolling Eyes ,нима се с4итаШ за "възрастна"  Wink
За съжаление "стъкмистиката" не е вярна само "според мен "  Sad, тя се базира на конкретни проу4вания и реални факти...
Както и да е,аз не искам да влизам в пререкания с никой ако е възможно ( пове4ето тук знаят,4е съм миролЮбива натура  bowuu ) така,4е  Hug и  и недей да се самонавиваШ за възрастта. Пожелавам ти тази година да се осъЩествят ме4тите ти   bouquet

# 49
  • Мнения: 3 098
Спокойно,Бутти Simple Smile
Нали затова се правят и др.изследвания по време на бременност Peace,няма страшно.

дори да се правят такива изследвания тук аборта е назаконен, така 4 не мисля въобще да ги правя. а и вероятността да не са верни не ми харесва Shocked
но това е друга тема. Peace
Тук съЩо абортите били нелегални,така поне ми каза една позната newsm78
Оба4е интересното,е,4е в справо4ниците за клиники навсякъде пишат с едни огромни  букви"Легален Аборт".

# 50
  • Мнения: 7 837
Ей, ама съвсем я забатачихте и обърнахте темата  Joy

Мамо Кенга, давай автентични снимки на кебекуа  Grinning

# 51
  • Мнения: 3 098


моята дъщеря родих на 34 и си правих амниоцентеза, точно поради ужас от уродства.

Малко встрани от темата,но Меликат,процедурата болезнена ли е? Confused
Moже ли и аз да ти отговоря
Аз си правих по свое желание когато бях бременна с щерката (бях на 30).
Много неприятно и болезнено, особено ако доктора не уцели от първия път подходящото място - където е по свободно от бебе и да изтегли оттам около 50 мл от околоплодната течност.
Всичко протича под ехографски контрол, аз също можех да гледам.
Боде се с доста широки игли директно през корема. Вниманието на лекаря е насочено изцяло към бебето и неговото състояние. Ако реши, че на бебето не му е добре, прекратява веднага.
Мен ме боде 3 пъти, което беше изключително неприятно.
След това трябваше няколко часа да лежа по корем
Резултатите дойдоха след 2 седмици по пощата у дома
Много съжалявам задето така си се измъ4ила,но важното е,4е вси4ко е минало добре за теб и бебо.
А в коя седмица се прави това изследване?Сигурна съм,4е имах една книга със изсл.по време на бременност,но къде ли е в мазето забутана? Confused
Ако въобЩе се навия за второ дете,то Ще е след 30_те,затова питам Wink

# 52
  • Мнения: 713
Не разбрах само от какво точно те хваща страх Кенга Shocked. Гледай да не напълниш гащите, давай по-спокойно.
На мен в началото ми правеше впечатление големия брой деца в колички, които са с увреждания, но си помислих, че у нас на такива деца няма кой да им отпуска помощ да си купят колички и седят изолирани в къщи или в разни домове....... Не мога да се позова на статистики за възраст и ала-бала, но само си помислете у нас дали не са раждали докогато могат да зачеват и то докъм средата на 20 век. Баба ми е родила на 44 последното си дете - 1951 г. И си е било напълно нормално за времето.
Някои от изказванията ми прозвучаха много безсърдечни. От мама кенга не се изненадвам, но от други - как били грозни, как криви, как им били на децата големи главите......Ми ако вие имахте дете с увреждане и четете такива висококласни мисли Twisted Evil
Мен много ще ме нарани ако разбера, че съпругът ми е писал някъде във форум  как хората в България са едни такива чернички и приличат на Шер, нещо, което не съм го чула само от него. На един мой колега не му се вярваше, че съм българка "защото българите, които той познавал били всичките едни тъмни и с мазни коси" и айде да не пиша повече, че и на мен ми става гадно. Мислеше, че съм рускиня и по някаква причина се представям за българка Shocked. Аз му разказах играта де, друга тема е това.  Ама не пускам щуротии по форумите да ги пиша тези неща и да засягам хората. В случая го споменавам само като пример за това, че искаш ли да си "прекрасен" винаги можеш да извадиш нещо от ръкава.
Чувствам се лично засегната и обидена от някой постинги. Направо непростимо е.

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 15:32 от Diviana

# 53
  • Мнения: 7 837
Анан, някъде в темата явно си загубила нишката за какво става въпрос  Rolling Eyes
Както и доста други, защото всичко завъртя в много странна посока.

И това, 4е искам да видя снимки на местните хора, не озна4ава, 4е държа да видя оцъклени физиономии и да примирям от кеф  Rolling Eyes Интересно ми е какво е коренното население, за което толкова неща се изписаха.
А всъщност изобщо не съм и длъжна да ти обяснявам мотивите си  newsm78

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 02:06 от Кейси

# 54
  • Мнения: 436
Нека да не забравяме момичета и замърсената околна среда в която живеем, обгазяването, хран. продукти пълни с химикали. Има аномалии да, и все повече стават за съжаление. И не само аномалиите при новородени... има рак, автоимунни болести и какво ли не още. Причините явно са много за тези трагедии с нас човеците.
И си е наистина за страх, ако се замисли човек варху тези неща.

# 55
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Еми мамо Кенга не е лесно от 8500 заселници да се произведат всичките милиони дето населяват Квебек сега. Това е било едно много затворено и загърбено от анлосаксонците общество, което едва наскоро взе да се пооблагородява от другите провинции и емигрантите. Бая мешане и раждане по 17 деца е паднало, та така, това са последствията, всичките са като от един смачкан калъп  Confused Twisted Evil ... Фърли една снимка деее  Laughing ...

# 56
  • Мнения: 3 932
Миличка Анан, не съм коментирала хора с увреждания. Кебекуата, за които говоря нямат увреждания в същинския смисъл на думата. Просто си личат белезите от кръвосмешенията. Повечето кебекуа ми приличат на Селин Дион в лицата - може да са от едно семейство, кой ги знае. #Crazy

Имаше една реклама навремето във френско, в която извода беше : "C'est naturel"...е, горе долу това се получава  и тук.
Мъжът ми е още потресен (макар, че сме тук вече 5 месеца) от местния генофонд.

# 57
  • Мнения: 239
Karitte ---Малко встрани от темата,но Меликат,процедурата болезнена ли е? Confused

На мен не ми се стори по-болезнена от убождане от инжекция, верно, че иглата е по-дебела, но корема не е място с много нервни окончания. След това ме оставиха 1 ден в болницата под наблюдение, но не съм имала никакви оплаквания.

А колкото до риска от изследването - да има риск, но той е от порядъка на 1-2 %, ако се извърши от професионалист.
Е по друг начин стои въпроса, ако така или иначе искате детето, дори и да е с отклонение, тогава няма смисъл да се изследвате. Чувала съм за случаи, в които бъдещите родители, знаят, че бебето е с отклонения и въпреки това си го раждат по религиозни причини. Хора разни...


А в коя седмица се прави това изследване?
В 16, ако не се лъжа.

Общи условия

Активация на акаунт