Коледа 2013 - тема 1

  • 93 349
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 269
ОООО, вече ми мирише на щолени и курабийки Simple Smile

И на мен!  Grinning
Тази година ще се пробвам с щолен пък да видим Laughing

И аз мисля тази година да се пробвам с щолен. МИналата година правих АКК, хубав е, но наистина е много тежък. За сметка на това пък так ами се ядяха щолени (сигурно, защотот бях бременна), няколко пъти си купувах и за това тази година домашни Simple Smile

# 46
  • под тепетата
  • Мнения: 9 311
Ще помоля за превод. Това са показаните на 1 стр. цветчета с лимонов крем.
You will need the following ingredients:

    1 package of frozen dough (you can buy it from your local mini market)
    lemon mousse = 1/2 can of condensed milk, whipped in a blender with juice of 2 Tahiti lemons
    2 tablespoons sugar powder (icing)

You will need the following equipment:

    shape for mini cupcake (with 24 cupcake spaces)
    a cookie cutter in the shape of a flower

Follow the instructions:

1. Unroll the frozen dough and leave it for half an hour at room temperature. Start by cutting flowers with the cookie cutter shaped as a flower.
2. Place each flower inside the hollow cupcakes form. Fold one petal (petals alternating out) into another and fit the dough into the cavity of the cupcake form.
3. Carefully push the three outer petals against the sides of the tray, and then push the other three inner petals also against the walls of the form.
4. Make holes with a fork in each of the funds of the tart dough still raw, twice the times. Bake at 180 degrees for about 5-7 minutes or until golden.After cooling remove to a plate.
5. Fill each flower with lemon mousse.
6. Sprinkle the sugar over the flowers and Voila!

As other suggestion you can use as filling cream: Nutella, jam, cream, vanilla cream topped with fruit buds … you have endless possibilities. Source: Receitassupreme

# 47
  • Мнения: 155
То няма много за превод Simple Smile:

1 пакет замразено тесто
лимонов мус: 1/2 кутия кондензирано мляко, разбито в блендер със сока на 2 Таити лимона (не знам какви са точно тези лимони)
2 суп. лъж. пудра захар (за поръсване)

После е обяснено как да се направят цветчетата, но то се вижда по-добре на снимката - изрязват се цветята, слагат се във форма за миникексчета (като отначало се сгъват листенцата през едно), след като се поставят се притискат към формата навън първо трите външни листенца, после и вътрешните. Набожда се в вилица основата, пече се на 180'С за около 5-7 мин или докато станат златисти. След като изстинат се изваждат в чиния. Пълни се всяка форма с лимоновия мус и отгоре се поръсва пудра захар.

Вместо лимонов мус може да се използва Нутела, конфитюр, ванилов крем и т.н.

ПС Пропуснах, че отначало тестото трябва да се остави за 1/2ч на стайна температура.

# 48
  • Мнения: 921

Това изглежда убийствено вкусно! Може ли рецепта!

Запис и от мен в новата темичка, ей тъй да ви следя  Peace
Не съм Весела, но ето какво намерих http://magyclub.com/kurkubinya/

# 49
  • Мнения: 57

Здравейте!

Записвам се и аз тук (да не остана назад) с едни Коледни сладки с бадемово брашно, които правих миналата година и получиха много добри отзиви от домашните, а и тук няколко момичета ги правиха:



Разбира се не се размина и без АКК (Английски Коледен Кейк):



Имаше и сладки линцери:



както и много вкусните шоколадови трюфел сладки:



За тази година все още нямам направен списък, но и това ще стане Simple Smile

# 50
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
Та зи година съм решила да направя това:



Дръвче от кейк попс, дъщеря ми ги обожава и е много красиво!

# 51
  • Мнения: 158
tunata, това е просто прелест! Страхотна идея, за която благодаря  Peace

# 52
  • Мнения: 8 222
Хайде и аз да се включа със снимки от миналата година:
Шотландски Дънди кейк

# 53
  • Мнения: 6 395
В Бургас падна първатя студена и дебела мъгла, значи обратното броене до Коледа започна. През лятото си купих табла коледна и коледна стойка за торта, на намаление, ще взема да пообиколя да видя дали  няма още нещо и съм планувала да забъркам и първият щолен.....  Party  

Тази Коледа ще ми е специална на мен- с бебчето в корема  Blush така се нядявам Декември да навали сняг и да може да си направим една хубава много бременна, Коледна фотосесия с мъжо и коремката  Heart Eyes

# 54
  • под тепетата
  • Мнения: 9 311
Margherita09 , благодаря ти! Пуснах я ,тичайки за работа, и не забелязах, че няма изброени продукти  Embarassed  Но вероятно са с маслено тесто, за да пазят форма цветчетата.
 Tunata, рядко се вясваш, но за сметка на това впечатляващо !
 Да ви кажа, намирам формички за сладки в най-различни странни места за мен - миналата година си заплюх едни красиви листа в книжарница. А тази седмица посетих магазинче за художествени материали и имаше по три метални формички от вид. Жената каза , че ставали за много неща - за фимо, за отливане ...и за сладки. Най-голямата от тях беше приблизително по 3 см, т.е. малка за мен.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 08:10 от bilqna_69

# 55
  • При децата ми
  • Мнения: 6 070
Прекрасна тема! Страхотни красоти показвате! Ще ви следя с интерес! Пък и ако мога нещо да забъркам за Коледа...
Ама моля ви се каква Коледа! Днес тук го дават 30 градуса! Crazy И аз съм по сандали, нищо, че сутринта докато водех детето на детска градина лееко ми беше хладно. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 452
И аз да ви следя,въпреки че не знам до колко ще имам възможност да приготвям нещо.Малката ми помощница просто не ме оставя.Минала седмица реших да правя от точените бухти,и докато се обърна да ги слагам в олиото тя беше върху тестото и тропаше доволно.
иначе миналата година правех АКК за подаръци мн го хареха всички,на мен ми идва малко тежък,но и времето си го изисква.
От утре като стане студено ще ни стане по коледно.Вчера точно гледах в един магазин коледни лампички със соларен панел за зареждане от слънцето,и на ток също.
Относно формичките за сладки тип резци има също и в книжарници Хермес(поне при нас има)
Хубаво настроение на всички  Peace

# 57
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Любима тема  Mr. Green
Вече си мисля за подаръците, за елхата, за декорацията, за писмото до Дядо Коледа, за Коледния календар. Как няма да мисля и за коледните вкусотии. Миналата година се отнесох несериозно, имах големи планове, но работата ме погълна и нямах никакво време. Сега ще видим как ще се получи с бебе на ръце, макар че точно покрай майчинството превъртях в кухнята  Embarassed
Сетих се, че в Пинтереста имам цял борд с Коледа, отивам да си го припомня. Но имам заплюти рецепти от сега, които са си 100% задължителни.
Благодарско за темата   bouquet

# 58
  • Мнения: 46
Да се запиша и аз, че ми стана интересно  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 112
Много ми харесват медените къщички, но все още нямам нагласата и времето за тях, но за коледния базар в детската градина спретнах бързи и лесни коледни къщички - обикновени бисквити и сметана за слепване Wink



И много успешна и вкусна рецепта за Коледен кейк, за тези на които АКК им се струва бавен , труден и т.н. е този:

http://thegingercookies.blogspot.com/2010/12/blog-post_29.html

Общи условия

Активация на акаунт