Такса банкомат от карта Bank of America в България?

  • 1 581
  • 5
  •   1
Отговори
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Здравейте, мой близък, който живее в Америка, му се налага да се върне в България за месец. Има карта Visa на Bank of America, които нямат клон тук, и ме помоли да проверя с коя наша банка би могъл да тегли с най-ниска такса от нейн банкомат. Става дума за дебитна карта Visa, не кредитна. Ако някой е имал подобен проблем, ще съм задължена да ми помогне с малко информация, мерси предварително Simple Smile

# 1
  • USA
  • Мнения: 7 334
Таксите при теглене са значителни и не е само за БОФА.Ако си идва за месец,защо просто не си вземе повече кеш.В хипермаркетите например приемат и дебитни и кредитни карти,КепитълУан предлагат 1 карта,която е без такси при ползване в чужбина.Същата екстра имат и Амекс,но на по-малко места в България ги приемат.

БОФА,доколкото знам,нямат договор с бг банка.Таксата,която отива в джоба на банката е около 2-3% от изтеглената сума + $5 фий за АТМ на всяко теглене.(при незнайно какъв курс на обмен)

# 2
  • Мнения: 4 300
Обменните курсове са официалните на VISA/MC и са еднакви навсякъде. Таксата зависи от банката издател, а не от банкомата.

# 3
  • Мнения: 1 800
За BofA таксата на изтеглената сума е 1% + $5 АТМ fee.
Могат да се теглят по-големи суми наведнъж, за да се избягва фии-то.
Да се обадят предварително на банката и да предупредят, че ще има теглене извън щатите. Понякога блокират картата като видят, че се използва в друга държава.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2013, 02:34 от benson10

# 4
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Благодаря ви, момичета Simple Smile

# 5
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
Винаги ме учудва защо хората ползват банки, особено Банк оф Америка, която ако кихнеш и си наблизо до банката, БОФА ти праща сметка за кихането:)
Кажи на твоя познат да си открие сметка в Кредит Юнион, там таксите са незначителни и това е най евтиния начин да тегли пари в България.

Общи условия

Активация на акаунт