Третокласници - 2

  • 47 545
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Точно днес се чудех как да стесня в талията едни ластични дънки, че надолу добре, но в талията - широооки. ooooh! 

# 46
  • София
  • Мнения: 4 412
По повод панталоните - моята също е височка и слабичка 140 см./30 кг. и много добре и стоят тесните панталони от H&M, Zara и Beneton за ръст 140 см. Аз ги открих това лято-есен и накупихме доста. Цените за мое учудване не са скъпи 20-30 лв. Последно преди 10 дни купих стреч джинси от Бенетон за 20 лв. без да са в намаление. И най-хубавото е, че са без копчета.  Simple Smile А анцуга й е Дино и е малко широк около кръста. Та по световните марки са добре децата.

Сетила съм се друго да ви питам - имат ли съблекални по физкултура, нашите се се събличат в класната стая.

# 47
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Нашите имат - една за момичета и една за момчета. Имат си и специални екипи - еднакви за целия клас. Но сега карат часовете по физическо навън и май преобличането и преобуването става в класната стая. Иначе играят и навън с екипите.

# 48
  • Мнения: 5 790
Влизам да се оплача.
В петък моята хубавица в час по физическо се сблъскала с друго дете, докато играели. Оплака се, че я боли крачето, но след 1-2 дни каза, че й е минало. Вчера я гледам, че куца с това краче и го криви навътре при стъпалото. Днес бяхме на ортопед. С разтегнати мускулни влакна е и разместени костици. В резултат ще е с обездвижен крак за 2 седмици с ортеза. На всичкото отгоре е и хремава. Ще трябва да я носим до училище, защото на този крак не трябва и не може да стъпва. Плаче ми се!

# 49
  • Мнения: 2 755
Алекс1, скорошно оздравяване. Неприятни са тези случки, но няма начин за предпазване. Имало да става. Спокойно, ще се оправи детето.

Съблекалните са две, непосредствено преди салона за ФВС. Момичетата ползват от тази година съблекалните, а момчетата продължават да се събличат в класната стая.

bibi, голям ентусиаст си.  Laughing Тортата е оригинална. Кажи, колко време ти отне? Ако кажеш около 2 часа, ще взема да се пробвам и аз. Повече време нямам.  Tired

# 50
  • Мнения: 3 379
Някой питаше за индивидуалните уроци по тенис - синът ми ходи от две седмици на кортовете на Семинарията, засега сме доволни, изплезва език след един час на корта и е щастлив, освен това учи бързо. Цената е 30 лв. на час корт и треньор, зимата ще е 40 (закриват ги). На плуване ходи в хотел Park Inn при един страхотен батко Стани, също на индивидуални уроци и за едно лято се научи да плува и трите стила - кроул, брус и бътерфлай. Но детето е с афинитет към плуването и татко-ватерболист Simple Smile Там индивидуалният урок е 20 лв.

Освен тези спортове, ходи и на софтбол в училище два пъти седмично и на английски език два пъти седмично. Отделно в събота започва курса в НПМГ. В училище имат 5 часа немски, не го записах на допълнителния към настоятелството, че не можах да го наглася в програмата  #Crazy Но подчертавам, че той не ходи на занималня. Днес е писал "много" домашни - цял час писал  Mr. Green и дори заявил, че е изморен за английския Simple Smile Не че му е минал номерът де  Mr. Green

Обяви, че ЧП бил много интересен предмет. Аз не мисля, че трябва да ги разказват - това не са особено разказвателни предмети, те са основно фактологични, точни науки са. Смятам, че трябва да се набляга на разбирането, не на разказването им (което води до зубренето им). Разбиране се учи само чрез отворени въпроси. Виж, по литература (четене) е добре да се развиват точно разказването със свои думи, мислите върху разказаното, изводи и прочее... Аз тренирам у дома постоянно разбиране (което е де факто функционалната грамотност, която толкова ни липсва според тестовете на ПИСА). Четем и питам върху прочетения текст - поука, изводи, мисли и т.н. Ако не се сеща, задавам нов насочващ отворен въпрос (т.нар. К-въпроси).

# 51
  • София
  • Мнения: 4 412
Алекс1, много съжалявам за инцидента и бързо възстановяване!

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
Снощи по време на вечеря подпитах Николчо разни нещица от прословутите разказвателни предмети. Ми всичко си знаеше детето. Особено много се впечталих от отговора му на въпроса къде се намира Сандански - в югозападна България, и къде е Вършец - в северозападна Много точен бе Simple Smile Аз щях да се задоволя и със северна и южна Laughing Ясно му е какво е обем, маса, плътност...На мен това ми е достатъчно. Спирам да подозирам детето в мързел.

Ужасно завиждам на хората, които имат възможност да не водят децата си на занималня, а вместо това на спорт. Имам чувството, че върша престъпление спрямо него с това целодневно висене в училище. Много ми е мъчно, много Sad

Съблекалня за физическо или нямат, или не я ползват все още. Масово децата в деня, в който имат физическо, ходят с анцузи/клинчета и не се преобуват въобще. Аз се ядосвам - за какво ги накупих тия джинси и ризи, ако три пъти в седмицата ще ми ходи по анцунг? Но това е положението.
Алекс1 Hug Добре ви влизам в положението. Ние пък моналата вечер пак висяхме в Пирогов с малкия. Падна от дивана върху гранитния перваз на прозореца по лице ooooh! Разби си предните зъби, устата...страшно е! Не знам какво да правя с това дете, курбан ли, що ли...За три години, това ни е пети-шести инцидент...Пирогов вече ни е втори дом, егати...То глава разбива, то ръце вади, операция на пръста му правиха,че го раздра зверски на една тел...Не знам какво да го правя вече  smile3511

# 53
  • Мнения: 22
ВН при нас май ще бъдат следващата седмица.

# 54
  • TX
  • Мнения: 593
...
Чантата я мерих - 5 кила, ужас.

За старите неща - никакви сантименти - всичко в кофата. Само малко рисунки пазя.
нашите раници са на едната мацка 7,100 а на другата 7 кг, а децата са дребни слаби 125 см. на 21 кг. не мога да си позволя да носят раниците сами, дори ми се свиди и до входа на училището. Още не са правили водящи

# 55
  • Мнения: 823
При нас мина родителската среща, оказа се че ще добавим още куп помагала към раницата около 6кг, ама то си беше ясно...
За ЧО и ЧП, трябвало да могат да отговорят на въпроси към урока, да разказват по конспекта, който си пишат в тетрадките и да се опитват да разказват със свои думи(което за мен е учене с разбиране) отделни точки от урока, като постепенно да се научат да разказват целия. По литература вече е четене с разбиране, т.е. анализ и отговори на въпроси към текста.
SZA , благодаря за инфото за тениса, но ние сме в западните райони на София и ще търся нещо в тази посока, за да не губим време и трафика.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 596
Алекс1, кофти работа.дано се оправи бързо и без последствия. Защо не си почива в къщи поне седмица ?
Пфу, снощи бише РС при нас бясна съм от поведението на някои родители - тече дискусия за доп. учебник по англ. език ( г-жата по английски изобщо не успя да обясни, защо се купува, чие решение е , как ще ги ползва двата и т.н.) и уж всички сме против, уж няма да го купуваме (не заради парите, а защото не е одобрен от МОН за ЗП) и хоп зад горба ми две майки вече го плащат на класната.  #Crazy #Crazy #Crazy Както бях яхнала метлата и както не съм устата - познайте какво им се случи. Направо ги направих на салата. Тъпото е, че ще отгледат и възпитат същите деца.  Whistling Whistling Whistling
Моите имат 6-ци на входните ниве с изкл. на Плами, която има 5 по мат. Объркала е  - с + на една логическа задача и е писала, че 7*7 е 41 и 7*8 е 49, както и че НГ е народен обичай.  ooooh! ooooh! ooooh! Класната е супер доволна от класа като цяло, защото не на преговоряли почти нищо, а им е дала нивата още първата седмица.
Вие имате проблем с широки панталони, а аз на моето шимбе (Цвети) й купувам дамски.
Иначе за Плами и аз съм много доволна от размерите на - H&M, Benetton, Oviesse за слим джинси и панталони.
За съблекалните въобще не съм се интересувала - ще питам.  Embarassed
Tonita, тортата я правихме основно аз и Цвети . Сумарно ни отне 4-5 часа, но я правихме в продължение на 2 седмици, защото се крием от Леа, че и тя реже, сгъва, разхвърля едни сърца украси, които са супер миниатюрни,маже с лепило и т.н. #Crazy

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 11:22 от bibi

# 57
  • Мнения: 2 755
...Съблекалня за физическо или нямат, или не я ползват все още. Масово децата в деня, в който имат физическо, ходят с анцузи/клинчета и не се преобуват въобще. Аз се ядосвам - за какво ги накупих тия джинси и ризи, ако три пъти в седмицата ще ми ходи по анцунг? ...
Rolling Eyes При нас това е забранено. Учителката по ФВС каза на РС, че екипът за физическо е само за часът по физическо. Гуменките /маратонките/ с които влизат в салона са само за там, а не за през целия ден. След нея, класната добави, че не разрешава с потните фланелки, след часа по ФВС, да стоят в клас. Абсолютно правилно решение.

Извънкласните меоприятия и при нас са доста- плуване, шах, футбол, математика и АЕ. Успяваме с графика само защото не ползваме "услугата", наречена занималня. Нямам нищо против съществуването на занималнята, но когато тя бъде направена по по-адекватен начин, така че децата да имат полза от нея, бих пратила детето си там. Моето дете беше само един срок на занималня във втори клас и то до 15.00 часа и нищо позитивно не видях.

За спорта - на база няколкогодишни посещения на спортни занимания, смело мога да кажа, че има спортове в които наистина индивидуалните уроци, вършат по-добра работа. На пръв поглед изглеждат по-скъпи, но съотношението научено-цена, при индивидуалните уроци е с по-добри показатели. Синът ми няколко години подред ходеше на ски училище в група. За разлика от него, познати деца, които имат родители скиори или с тях работят индивидуално, са доста по-напред с уменията. Убедена съм, че ако всичките пари, които съм платила за ски школите, ги бях дала само за един ски сезон за индивидуални уроци, синът ми щеше да е на "ти" със ските.

# 58
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Алекс, ужасно неприятно.  Confused Стискам палци бързо да отмине и да се възстанови. Hug
belinda, и при вас не е било весело. Леко и бързо оздравяване. Hug Много добре те разбирам, че ние с Теди до миналата зима бяхме абонати на Пирогов. А от това лято и с малкия (след като реши да помага на баща си на селската къща, награби една брадва и си я заби в крака - за щастие и луд късмет, не беше нацелил нищо съществено, та минахме само с уплахата, притесненията, дълбоката и бавно зарастваща рана, и последвалия белег). И аз по едно време се замислих за курбан - ама съвсем насериозно, но после така и не го направих. А може би трябваше... newsm78 Thinking

Относно физическото - и при нас е абсолютно забранено да влизат в салона с дрехите и обувките, с които са дошли на училище.  Naughty

# 59
  • Мнения: 298
Алекс1,Белинда,много съжелявам,че се случват такива неприятни неща,дано се оправят бързо дечицата.И аз си мислех не може ли да остане в къщи поне през първата седмица.
Моя също нещо се оплаква,че му е запушен носа и много киха.
Ако не беше малката,нямаше да го запиша на занимални,но тя буквално му се качва на главата и той не може да пише,но се замислям сериодно,ако той всяка вечер има да дописва,дали има смисъл да ходи.Скоро ще запомнат всички спортове и се получава кофти,вчера беше на футбол и дописва до 21.00ч домашни,питам го какво правите толкова време,а той ами след стола излизаме на вън играем и чак след това пишем.Вярно е,че имат нужда от малко почивка,но вечер в къщи пак му е натоварено,вместо да почива.

Общи условия

Активация на акаунт