събуждане през нощта

  • 4 885
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Момичета се гледат много по-различно и по-лесно Laughing Поне моят опит е такъв Peace
Ами. Няма разлика в гледането според пола, въпреки многобройните твърдения за обратното, разликата е според децата. Едни и същи твърдения, най-различни, не само за спането, съм ги чувала и за момчета, и за момичета.
Абсолютно  Peace
Или твърдението,че вторите деца се гледали по лесно и били по кротки...категорично не важи за нас тази максима... Simple Smile
Ако дъщеря ми беше първородена,щях доста да се замисля за второ дете... Whistling

Симбатка,как сте?

# 46
  • Мнения: 310
devi4ca все сме така Sad Има нощи когато е по-спокоен (с 3-4 събуждания), но има и такива,когато просто стоя и бутам кошарата цяла нощ, защото само тогава се унася и заспива. Вече и през деня е много нервен, все иска да го нося, макар, че никога не съм го носела на ръце и не е свикнал, но сега само ме дебне и протяга ръцете smile3512 Вси си мисля, че нещо го боли, ама като не може да си каже горкото...
Благодаря ти мила, че попита Flowers Four Leaf Clover
Благодаря на всички, които ми писаха с предложения и успокоения   bouquet  bouquet  bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 923
оу това ми звучи на болки от растеж на зъби, щом и през деня е нервен, малката като тръгне някой да пробива даже отказва да яде, само се гушкаме и носим по цял ден, нощно време през 15-30 мин се събужда с рев и писъци, дори Панадола вече и действа само 2 часа  ooooh! нищо не помага нито дентокинд нито гелове нищо. Сега от както ходи на ясла се изморява повече и спи по продължително нощно време.  Peace

# 48
  • Мнения: 2 732
Дано по-бързо да си влезе в стария ритъм детето .В момента и при нас е същото болен е пищи и недоволен денонощно .Не иска да играе само да го нося и да се разхождам ,ако седна настава рев.

# 49
  • Мнения: 310
да valentink-a нищо, нищо, нищо не помага!
ell7 и ние сме така-иска на ръце и да го разхождам, ако седна и започва да пищи newsm78
Надявам се като излязат всички зъби и да се успокои  Praynig

# 50
  • Мнения: 74
Ох, те като излязат зъбките, друго ще дойде. Моя малчо от три нощи хърка, нослето  - запушено, пие много вода и се дави, защото не може да диша...През деня нищо няма, изкашля сутрин насъбралото се през нощта и така, до следващата нощ. Капя му морска вода само.

# 51
  • Мнения: 6
ох и ние не спим, дори в момента ми е в ръцете и суче и я люшкам и не и не... Shocked и при нас в последно време е непоносимо...като съвсем малка спеше по цяла нощ, на около 6 месеца започна да се буди, сега е на годинка и 5 и от тогава няма вечер да не се е размрънкала...иде ми да крещя и да рева за сън...поне преди заспиваше пак, а сега хич....всичко ескалира..от месец-два..буди се към 2-3 и до 4-5 ме дъвче и се изнервям и спирам да кърмя, защото това вече е тормоз!!! поне мълчи, имаше период, в който направо се дереше...не знам как ще я отбия, но четох, че някои дечица започнали да спят след това...
или пък се буди непрекъснато  #Crazy тъъъкмо легна и хайде пак ставам...приспивам до безкрай...известно време я вземах при мен, но тогава пък въобще не мога да спя, само ме дъвче и гледам да не падне цяла нощ...
педиатърът ни предписа някаква хомеопатия "дормикинд" стана още по-зле и каза да спрем, после четох, че комбинираните хомеопат. не били за препоръчване, а от преди знам, че ако лекарството е грешно, симптомите се засилват..
дано започне скоро да спи по цяла нощ  Heart Eyes
много съм изнервена от недоспиване, ходя като парцал и съм в депресия, непрекъснато ми се яде и съм точно толкова кила, колкото отидох да раждам...ужас, вместо да свалям, аз качвам и всичкото е от безсънието нощем  Sad
и куршум я водих да й леят...същата песен, не вярвам в тези работи, но толкова съм изморена, че дори се надявах да помогне...
уж са зъби, ама така ли няма 1 нощ почивка с 1 будене...чак съжалявам, че се вързах на тази въдица да кърмя до сега...тя поне да суче, само ме ползва за биберон вечер и то с часове!!!  Cry
вече час и половина се гушкаме и люшкаме и очите й продължават да са отворени... newsm78

# 52
  • Мнения: 86
До болка ми е познато всичко, което пишете! Около година и половина ходех като цапната с мокър парцал! Като започна да се буди на 6 месеца, та чак до преди няколко седмици. Спря да се буди от раз! Сега си случва, но е един път в седмицата примерно. Определено няма нищо общо с преди. Всъщност май спря след като "дадахме" шишето с бибата на едно бебе от телевизора /май съм споделяла по- напред в темата/. Първата нощ беше ад! След това като с магическа пръчка взе да спи. Като добовим и честите отити, които правеше /надявам се да говоря за тях вече само в мин. време/направо не искам и да се сещам... Та това, което мога да кажа е търпение, търпение и пак търпение.

# 53
  • Мнения: 74
  Добър ден на всички! Преди две години с учудване забялязах, прецъквайки каналите на телевизора, че "Бейби тв" е денонощен...сега вече не се чудя ! Шегувам се разбира се, но иначе ще полудея!
 Nasten, съчувствам ти искрено, но не знам как да помогна. И ние горе долу сме така, само дето не се кърмим, а се наливаме с вода...

# 54
  • Мнения: 86
  И ние горе долу сме така, само дето не се кърмим, а се наливаме с вода...
Ето това правеше и моето дете, цокаше ли цокаше вода... Гледам, че след 2-3 месеца ще станете на 2, аз махнах шишето септември, точно 2 месеца преди втория му рожден ден. Махнах го, защото тръгна на ясла, а от там категорично казаха, че шишета не може, а той заспиваше само с него. Сега си мисля, че това е било може би най- доброто ми решение до момента, а тогава мислех, че е мъничък. Оказа се, че цялото будене е било, защото е бил пристрастен към биберона на шишето и се е будел да цока. Та, ако имаш нерви и се заредиш с много търпение може да направиш тази крачка. Да, първата нощ ще е мъка. Моя син я прекара цялата в рев и писъци "Бебе дай, дай", на няколко пъти ми идеше да го извада и да го дам, но стиснах зъби. Мисля си, че и вашия проблем е породен от същото пристрастяване.

# 55
  • Мнения: 74
 И ние горе долу сме така, само дето не се кърмим, а се наливаме с вода...
Ето това правеше и моето дете, цокаше ли цокаше вода... Гледам, че след 2-3 месеца ще станете на 2, аз махнах шишето септември, точно 2 месеца преди втория му рожден ден. Махнах го, защото тръгна на ясла, а от там категорично казаха, че шишета не може, а той заспиваше само с него. Сега си мисля, че това е било може би най- доброто ми решение до момента, а тогава мислех, че е мъничък. Оказа се, че цялото будене е било, защото е бил пристрастен към биберона на шишето и се е будел да цока. Та, ако имаш нерви и се заредиш с много търпение може да направиш тази крачка. Да, първата нощ ще е мъка. Моя син я прекара цялата в рев и писъци "Бебе дай, дай", на няколко пъти ми идеше да го извада и да го дам, но стиснах зъби. Мисля си, че и вашия проблем е породен от същото пристрастяване.

 Да , това е проблема! Както казваш - да имам нерви! Добре, ама като ги нямам...опитах го номера със скритото шише и издържах само през деня. Дойде ли нощта - пак старата песен. И не ми дава сърце да го оставя да реве не само заради самото реване, а заради по-големите деца - ученици са и е задължително да се наспят! Може би и заради тях винаги щом промърка , аз гушкам, давам биби и всичко каквото се поиска, само  мир да има... Кръгът е порочен, но трябва да се съобразявам със всички. Единствено да се оплача на вас момичета ми е останало...Ще трябва да си търпя , докато пораснем.
 Забравих да пиша и относно яслата - и там сме с биберона на обедното спане, защото вдига олелия до небето...В нашата ясла позволяват шишета, знам, че не е правилно, но може би за си осигурят спокойствието..

# 56
  • Мнения: 6
Момичета, като чета, все повече се навивам да я отбия и то колкото се може по-скоро...мисля, че достатъчно я кърмих, въпреки, че има майчета, които биха твърдели обратното...
Имахме един доста дълъг период, в който вечер заспиваше към 11,30-12,00   Rolling Eyes
като започнах да я будя следобед в 3-3,30 взе да заспива в 9,30-10,00, ако е заспала в 2,30-3,00 пак я будя, иначе става един омагьосан кръг...а ако сме тичали навън, заспива много лесно...пак се буди по цяла нощ, но е в пъти по-добре за нервите  Laughing
жалко ми е да я отбия, като знам колко ще реве, но то не се издържа...толкова съм неадекватна, че помня като маймуните, по 2 мин.  Simple Smile до като отида до другата стая и вече съм забравила...и върша нещата мнооого бавно...то ако беше само нейното гледане, може би щях да съм по-търпелива, но като всичко мен си чака... #Crazy
да са ни живи и здрави децата  Heart Eyes и ние покрай тях...то ако беше лесно, мъжете щяха да раждат  Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 923
това ми напомни един виц,
-Господи искам за една седмица да си сменим мястото с жена ми!
- Добре.
Става сутринта мъжа вече жена, прави закуска за всички, буди децата, слага ги да ядат, кърми малкото, облича голямото и го изпраща на училище, глади на мъжа си дрехите и го изпраща за работа. Слага малкото да спи, изчиства къщата, сготвя, малкото се събужда, мие го, кърми го, облича го за разходка излизат. Връщат се мие го, кърми го, слага го да спи. Прибира се голямото, сяда с него да си пише домашните. Връща се мъжа от работа, слага масата вечерят, малкото реве за мляко, кърми го, къпят го, слага да спи голямото и малкото. Вечеря, къпе се изпълнява си съпружеските занимания. Ляга и след 20 мин малкото ревва за цокане. На другата сутрин
- Господи не мога повече така искам пак да съм мъж!
- Късно е вече забременя.  hahaha

# 58
  • Мнения: 310
Nasten няма нищо по-хубаво от това да я кърмиш, но при положение, че те държи по цели нощи будна, а все пак трябва да си пълноценна и през деня, и аз мисля, че е време да я отбиваш. Достатъчно време е година и 5 месеца. Разбирам те напълно, какво е да не можеш да спиш през нощта (и аз съм така). И не се чувствай виновна- дала си възможно най-полезното на детето си. Дано след това да има малко от малко сън както трябва. Wink

# 59
  • Мнения: 105
Търсейки, решение, намерих тази тема...  baby_neutral Проблемът е почти същия при нас, но вече здраво взех да се притеснявам ooooh!
На 2 г. и 2 месеца сме! Събужда се поне 2-3 пъти на нощ! Винаги иска, сок или мляко, опитвам се да го залъжа с вода... някой път се хваща и си заспива...
Пробвахме, да не му даваме, но така реве, че накрая, пак се "пречупваме"  Tired
Заспива и на обед и вечер, само след като си изпие млякото...
По прочетеното стигам до извода, че трябва да сме по-упорити и да изтърпим няколко нощи рев...
Мисля и със сиропчето да пробвам обаче. Ще споделя има ли ефект.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт