Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 133

  • 95 059
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 160
Весели коледни празници на всички   bouquet Продължавайте да творите красоти  Hug
От мен една бърза торта,че и времето беше ограничено покрай всички други приготовления за коледната трапеза.

# 691
  • Мнения: 1 687
тедито, браво! много яка се е получила. и еленчетата са станали симпатични, но дядо коледата ти е просто супер! и селцето е много готино. според мен тортичката е екстра, само където се притесняваше!

пам, и твоята тортичка е много коледна и изчистена! и много равна Wink

# 692
  • Мнения: 367
Тедито не е баш като от снимката ама пак е хубава тортата . Heart Eyes
Пам за бърза торта е идеална . Само шеви кройката на панделката малко трябвало по-прикрито да се направи .  Hug
Момичета от къде в БГ могат да се купят букви за тортите на кирилица ???

# 693
  • Мнения: 46
Благодаря ви, момичета   bouquet  Забавлявах се много с тези еленчета  Joy

А това май е 13-тата ми торта (уж злополучна, но беше много вкусна и адски шоколадова).
За Стефанов ден (баща ми е именник и запален ловец) 


Вътре - блатът от "Полъх от изтока", но кремът е обикновен- натурален шоколад и сметана 1:1 + кутийка Филаделфия. Все се каня да направя цялата торта по оригиналната рецепта, но покрай вечерята за Бъди вечер и Коледа нямаше много време, та реших да пробвам само блата - страхотен е!  newsm10

# 694
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета и Честита Коледа! Бъдете здрави и щастливи, нека в домовете ви винаги да гори огъня на любовта.  Hug
Искам да ви питам. Задължително ли е отстрани на тортата за слагам платка от блата когато ще покривам с фондан?
В рецептите не навсякъде където се използва животинска сметана за кремовете пише да се ползва фиксатор за сметана. Препоръчително ли е за по-стегнат крем?
Благодаря Ви. Желая ви едно прекрасно и изпълнено с емоции посрещане на Новата година.  Grinning

# 695
  • Мнения: 44
Здравейте момичета!Отдавна не съм писала но ви чета редовно!Най напред искам да пожелая на всички весели празници и много здраве и късмет!И да ви покажа несполучливия си опит с направата на коледна звезди
 teditoS дядо Коледа добре изглежда доста си е похапнал а еленчетата и те са си хапнали добре
Честит имен ден на баща ти!С какво си изрязвала фигурите?
Pam73 много чиста и прецизна изработка !!!Идеална форма!
Felina много красиви бисквитки!Харесвам всичките ти торти -много са красиви и прецизно изработени!Искрено ти съчуствам за сватбената но си спасила положението.Много е неприятна тази влага всичко се разпада!
И да ви покажа още една която правих за по малко от 24 часа включително и бъркане на фондан

# 696
  • Мнения: 44
Момичета от къде в БГ могат да се купят букви за тортите на кирилица ???
http://www.xcerx.com/shop/product.php?id_product=519

# 697
  • Мнения: 0
Здравейте момичета.  Heart Eyes Включвам се отново с въпрос, не се и съмнявам, че ще ми помогнете... Та питам следното: тази торта http://thegingercookies.blogspot.com/2011/02/blog-post_27.html  подходяща ли е за покриване с фондан? Изобщо кои торти са подходящи? Предполагам, че от блатовете и крема зависи, да е стабилна, да не се разпадне, но ще съм благодарна (много), ако ми кажете специално за тази торта. Ще я правя за новогодишната нощ за приятели и искам всичко да се получи перфектно.   bouquet

# 698
  • Мнения: 367
Галя К    прочетох ресептата и бих ти казала като сглобиш тортата да я оставиш в ринга една нощ в хладилника за да стегнат всички кремове . Иначе ще ти се разппадне и няма да можеш да я направиш хубаво. След това като я извасиш от ринга направи си ганаш като за измазване на торта ако искаш да я покриваш.

ГАНАШ - 300 гр шоколад без значение черен или млечен + 100 гр сметана . Разтапяш ги на слаб котлон БЕЗ ДА ЗАВИРАТ. След това го охлаждаш до кремообразна текстура леко гъстичък да се маже а не да тече или пък с усилие да го размазваш. Гъстичък но все пак мек. С този ганаш измажи тортата и отгоре можеш да покриеш с фондан.

Като гледам белия крем е като този на Бялата неделя . Задължително го остави да стегне една нощ или поне няколко часа в хладилника .

Айде успех и да покажеш  Laughing

Вилана ти отдавна верно не си писала момиче  Hug Не са ти несполучливи цветята просто това едро цвете за да го набучиш отстрани няма как да го направиш много подробно изпипано. Мен само цветовете на листата ме дразнят. Много са сурови някак. Ако избереш друг нюанс да живнат малко по - хубави ще са . Аз винаги добавям малко жълто . Само зелено много ми се вижда някак мъртво като цвят. Лекинко ти е кривнато връхчето на клетката на една страна. Иначе много сладка тортичка   bouquet

Пианото и то е упростена форма ама за бърза торта е даже много добре . Някой питаше как да прави лъскав фондан . Ето ти си човека с верния отговор  Heart Eyes

Тедито що не си боядиса фондана жълт преди да покриеш. Сега виж го как е на петна  Rolling Eyes И мишената - нещо не ми прилича на мишена ми на задраскан елен. Трябвало е хубаво да си направиш мишена с подробностите и тн . Според мен де . Иначе играчка си си играла да изрежеш фигурките пък другото малко недомислено . както и да е да жив и здрав ловджията . Аз тоя ... спорт ли да го нарека не знам много го мразя . Да ги стрелят тия прекрасни животни направо ми се къса сърцето . Ловджийска торта никога няма да направп по тази причина . Ама пак да кажа това е мое мнение .

АВА благодаря  Hug

# 699
  • Мнения: 0
Здравейте момичета. Честита Коледа на всички и весело посрещане на новата година! Не съм писала цяла вечност и ви изпуснах края, та докато наваксам с четенето... ама ей ма на , тук съм Simple Smile. Виждам и много нови момичета  с уж несполучливите си опити  Wink, момичета страхотни сте , де да можеха и моите не сполучливи опити да са като вашите... Аз нямам нови торти за показване  newsm78, имам една но трябва да и сложа някакъв фон , че изглежда ужасно с това снимане в последния момент...Та искам да ви поздравя от сърце за големите подвизи с които сте се вихрили
FelinaHug  bouquet едно голяяяямо браво за теб, страшно много си напреднала. Сватбената ти торта е разкошна ( въпреки премеждията, за които ти съчувствам), абе няма твоя торта която да не ми харесва. Всичко изпипваш, даже и бисквитките които си показала. Браво!
teditoS, много закачлива тортичка, за еленчетата си знаеш, но на мен много ми хареса този мързелив поглед който си докарала на единия  Laughing поздравления
МаринаД, какво да ти кажа ... съвършена си във всичко което правиш, няма да се връщам назад, само ще си крадна бисквитката с твое позволение  Rolling EyesНо тази с мечето просто не мога да я подмина, уникална е   bouquet
vilana, добре си се справила според мен, вярно има някои детайли за които вече са ти казали, но на мен ми харесват и двете последни тортички (като знам колко трудно се покрива толкова висока торта...) Я сподели сега за лъскавия фондан, че ми стана интересно  Wink
Галля, много пъстра и весела тортичка( тази с цветята)
babybu, най ми харесва борда с влакчето, браво
мегало, и коледната ти е хубава, но тази с цветята ми харесва повече ( аз нали съм си скарана с цветята), като истински са   bouquet
julliqna, не знам кое е това зелено човече, но добре си го издокарала
jiorjita, хубави тортички и страхотна кукла, браво
Pam73, не понасям торти от типа бременни и такива работи, обаче твоята е толкова нежна, че няма как да не му хареса на човек  bouquet
metchopooh, перфектна както винаги, много изпипана кутия с играчки   bouquet
Със сигурност съм пропуснала някой, за което моля да ме извините. Аз почти се бях отказала да правя торти с последното премеждие което имах, но като ви гледам и ме засърбяват ръцете. Последната ми торта беше пълен кошмар, забърках фондана на Димитрина (винаги ми се е получавал, става супер), но този път стана като мушама, едвам го разточих и като взех да покривам ... ужас, изобщо не се потдаваше на събиране. Реших да си купя фондан да спася положението и взех един , който и друг път съм ползвала за фигурки. Ами взе да се цепи, да се пука, абе пълен провал и кошмар. Та сега имам около 2кг фондан, който не знам как да използвам
Някой може ли да даде съвет как мога да го оправя, та да може да го използвам някак си ?
Благодаря ви момичета и ви желая много успехи и нови идеи през новата година  Heart Eyes santa2

# 700
  • София
  • Мнения: 1 546
Момичета, опекох пандишпанов блат, как да го съхранявам до утре? Нали трябва да престои преди да сглобявам тортата.  Rolling Eyes

# 701
  • Мнения: 46
dama, аз не слагам никога блат отстрани (освен, ако не е вита тортата, но тогава самият блат от нея си се получава "отстрани").. не знам дали обясних, какво исках да кажа  Joy Но, ако сложиш, определено тортата ще стане по-гладка  Peace Иначе аз съхранявам блата като го увивам в прозрачно фолио плътно и го слагам в хладилника

vilana
, тортичките са супер, и двете! Тази с рояла е станала страхотна! И не разбрах защо не си харесваш коледните звезди - много са реални! Фигурките ги изрязвах с нож. Първо нарисувах картинките на хартия, после ги изрязах с ножичка и насложих хартиените фигурни върху фондана и рязах с нож. Нямам кътъри за такива фигури за съжаление   ooooh!

Галя К
, според мен съставките на тортата са подходящи и няма да имаш проблем с тортата. Дори е страхотна идея за новогодишната нощ. За ганаша Felina ти е обяснила идеално. Успех и да покажеш после Simple Smile

Felina, боядисах си го жълт предварително разбира се, но тези леко оранжеви петна нарочно са сложени в последствие.. да прилича на залез.. Относно мишена - ами това е мишена - няма никакви подробности  Joy Идеята е тортата да е изчистена. Точно по тази причина всички фигури са в черно. Все пак това е торта за мъж (и то ловец  Laughing ) на 55 години. Всичко си е премислено, защото разбира се не съм го измислила аз, а гледах от тая торта (за съжаление не знам на кой е, но ще се радвам, ако някой ми каже) Wink

Като цяло оригиналната торта е много по-изпипана и висока от моята, но пък в едно съм 100% сигурна - моят елен под мишената е по-хубав  smile3534 Шегичка  Joy
А дали ще стреляш по животното или ще го заколиш, според мен е едно и също, така че ако човек яде, каквото и да било месо, не би трябвало да има подобни предразсъдъци Simple Smile Мое мнение, разбира се Wink

rocio, благодаря ти! Да, горките изглеждат доста изморени, а едното изнервено дори  Joy

Последна редакция: нд, 29 дек 2013, 16:08 от teditoS

# 702
  • Мнения: 367
Еееее Тедито виж на модела от който си гледала линиите не са вурху фигурката и цветовете са по-изразени. На теб ефекта със залеза малко ти е избягал . Дано не се сърдиш ама дерзай всяка следваща торта става по-добра от предишните. И да - елена ти е по-хубав  Heart Eyes

# 703
  • Мнения: 1 687
тедито, всъщност най-важното е, че тортата е супер лична. съобразено е с това, че е за ловец и съм сигурна, че му е харесало. личи си, че е мислена, а това е най-готиното.

отварям една скобка по този повод - коледният ми подарък от мм беше един кабел (нищо особено, макар и доста важно за мен, защото без мп3-ка не пристъпвам навън, а сега не ми работи кабелът за зареждане Simple Smile), но много повече ме изкефи как го беше опаковал - със стари вестници, като отгоре беше направил две фигурки във формата на стилизирани сърца. много повече ме трогна това, че си е направил този труд, отколкото самият подарък.

иначе фелина има право за някои неща, разбира се, но нали затова сме тук и се учим Simple Smile
като сравнявам твоято торта с оригинала ми хрумва, че все се чудя как успяват да направят тортите с такива ъгли горе. това от измазването ли идва или от самия вид на тортата?

# 704
  • Мнения: 0
Благодаря ви Felina, teditoS, Сега я почвам, дано се получи. Нямам идея как ще украсявам с фондана, но се надявам да го измисля в процеса на правене  Heart Eyes Айде, почвам.

Общи условия

Активация на акаунт