Операция на перианална фистула

  • 184 017
  • 1 003
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 8
Здравейте!

# 226
  • Мнения: 8
Nefertari34, Здравейте!
Пиша ви по повод моето момченце, което ще направи пет годинки на 05,10.2014г.
На 23.07.2014 го оперираха в Пирогов от Перианална фистула, в детска коремна хирургия. Аз съм от Северна България и нали ви е ясно колко търсих и изчетох за да го заведа точно там. Преди операцията, когато беше на седем месеца направи първия перианален абцес и втория беше през септември 2013г, та вече трябваше  да взема друго решение.
Имам въпрос на 23.07 го оперираха по метода Йонеску, вързаха му първия конец от общо три, на 30.07 му вързаха втория и на 03,08 август третия. В понеделник на 04.08 му паднаха конците. след операцията докторът каза че фистулата била проста плоска с малко гной и плитка. Възможно ли е толкова бързо да му паднат конците. След последното пристягане докторът каза да не ходим повече, но аз имам притеснения, искаше ми се да го погледне как зараства.( почти никаква заинтересованост , но можеше и по - зле да е) имайки в предвид условията в Пирогов. Между другото останах доста разочарована. Това е друга тема, надявам се, че нацелихме хирурга. Чували ли сте нещо за него, Д-р Житянов детски хурург.
Въпросът ми е как да го изследвам за болест на Крон и за имунен дефицит?
Личния лекар ли да питам.
Nefertari34 , след като отидох в Пирогов се чудих защо не отидох в болница Лозенец както ти беше описала, дали щяха да го оперират там и има ли детски хирурзи? 

# 227
  • София
  • Мнения: 3 860
Юлиана детето има ли някакви коремни проблеми за да се мисли за Крон.
Пак ще напиша излекуването на фистулата освен от хирурга зависи в много голям процент и от след оперативните грижи. Ежедневни бани превръзки са задължителни, хубаво е и хирург да фо гледа през ден да прецени нужда от кюретаж на раната за да се подпомогне заздравяването въобще не може 2 прегледа и да ви пратят в къщи Sad

# 228
  • Мнения: 8
Всеки ден по два пъти за по десет минути се кисне в смрадлика, смрадлика варя всеки ден, щом се изходи го измивам със слушалката и киснем във смрадлика и налагам марля с йодасепт (който е като кремче) и аз си мисля че трябва да го погледне някой...... незнам защо ни отпратиха......
все още има дупка, но няма секрет.......
Не е поглеждан от хирург от 03.08., не че тогава в спешния кабинет го огледаха  не знам ще се побъркамммм

# 229
  • Мнения: 8
Проблеми с коремчето нямаме, по -често боледуваше, но и това отмина. Може би от 4- 5 месеца не се разболявал сериозно, като изключим фистулата.

# 230
  • Мнения: 4 500
Имам въпрос на 23.07 го оперираха по метода Йонеску, вързаха му първия конец от общо три, на 30.07 му вързаха втория и на 03,08 август третия. - не разбирам, при мен сложиха лигатура по време на операция, та това е силно болезнено  Tired
как да го изследвам за болест на Крон и за имунен дефицит? - за Крон се прави колоноскопия и се взима материал, чака се хистология, за имунен дефицит - не зная
чудих защо не отидох в болница Лозенец както ти беше описала, дали щяха да го оперират там и има ли детски хирурзи? - не зная дали има там детски хирург
Чували ли сте нещо за него, Д-р Житянов детски хурург. - никога не съм чувала за него
Всеки ден по два пъти за по десет минути се кисне в смрадлика - внимателно със смрадликата, тя кара раните бързо да зарастват, а тук целта НЕ е това
Възможно ли е толкова бързо да му паднат конците - мисля, че това не е редно, но не съм лекар
Юлианна, позволявам си да ви насоча към Токуда, най-вече при Проф. Огнян Бранков, той пише тук, ето темата http://www.bg-mamma.com/index.php?all;topic=726933.0
Актуална е и професора е детски хирург. Тези заболявания имат висок процент на рецидиви, дори и при правилна операция. Мисля, че той ще ви помогне   bouquet
Успех и ако имате още въпроси - питайте  Hug

# 231
  • София
  • Мнения: 3 860
Най- вероятно не е Крон Simple Smile поне не си пълнете главата с такива мисли. Имунен дефицит аз съм изследвала в имунологията на Александровска, хирурзите ме пратиха след 5-тата операция Simple Smile
Аз лично съвет за лекар не мога да дам, за дете е доста по различно. За конците също не мисля че можем ние да преценим първо не сме лекар, второ при децата според мен нещата се развиват по-бързо раната е по-малка та няма как да се сравни с моя дърт гъз Simple Smile

# 232
  • Мнения: 4 500
няма как да се сравни с моя дърт гъз Simple Smile
Нито пък с моя  Mr. Green Mr. Green
Лейла  Hug

# 233
  • София
  • Мнения: 3 860
Еми сега няма какво да се правим  Hug

# 234
  • Мнения: 8
Момичета, утре имам среща с хирург, познат хирург препоръчан от приятел с 12см фистула. Ще видим утре, иначе не ми дава мира, не съм сигурна дали съм направила всичко .......
Дано всичко е наред.
Благодаря, ще пиша утре!!!!

# 235
  • Мнения: 8
Здравейте, дами!!! Хирургът каза, че видимо е добре раната, няма зачервяване и т.н
а за това дали ще се появи отново и той ми каза "божа работа" и така....
Мога да кажа, че почти е зарастнала раничката за по малко от месец. на 28.08 става един месец от операцията.

# 236
  • Мнения: 4 500
Да, така е, в медицината няма гаранции за нищо. Един хирург го чух да казва 9 няма долра операция и няма добър развод  Crazy Божа работа е, както и за всяко друго нещо  Hug

# 237
  • Мнения: 9
Здравейте момичета, моята фистула още не се затворила от февруари месец насам. От два дена забелязвам, че изтича гъст секрет Sad Чудя се дали няма да ме режат отново, защото снощи ме наболяваше и мястото. Препоръчайте ми добър хирург с който да се консултирам, че моя май не става за нищо

# 238
  • Мнения: 4 500
Върни се в страниците назад  Simple Smile Доктори да искаш  Hug

# 239
  • София
  • Мнения: 3 860
Да ама и някой, който да му е успешна операцията също няма  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт