Операция на перианална фистула

  • 184 954
  • 1 013
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4
Днес е 9 -ти ден след операцията, на която му поставиха ластик..фистулата е много дълбока, както се изрази доктора ( още не е готова епикризата..чакат резултатите отт хистологията). Докторът каза, че тази болка е нормална защото ластика прерязвал мускула и реши,че се е разхлабил и трябва да го затегне, но в момента, в който се опитваше да го върже той се скъса...това много ме притесни. според доктора той вече си е свършил работата..дано да е така Sad.
Момичета, не знам как сте изтърпяли цялата тази болка....Добре, че му направиха някяква обезболяваща инжекциа, че сега заспа..след 3 почти безсънни нощи....Във вторник отново сме на преглед...

# 211
  • Мнения: 4 500
Здравейте, Поли, не зная дали сте чели цялата тема, доста инфо сме посъбрали и се говори за различни фистули при това. Той мъжа ви прясно опериран значи. Така е - боли с ластиците все пак режат ануса  Sick  Макар че мен ме болеше само след първото стягане, беше ужасно. Стоях  него, с ластика, 15 дни, падна на 15-ия ден, но не съм имала силни болки през другото време. Моят доки каза, че по принцип конците се налагат, така че да са в слабо инервирана зона, доколкото е възможно. Както и да е. При вас са важни сега бани, прегледи, ходете редовно и по-често, не се притеснявайте да досаждате дори на доктора като ви притесни нещо. Не зная защо има вашия мъж хистология, аз и момичетата тук нямахме, то това е един канал с гной просто  newsm78 Сега има ли ластик вашия мъж? Уффф, може ли на ти  Heart Eyes да си говорим? И на мен не ми харесва това, че ластика се е скъсал  Confused ама не съм лекар - чак до там не разбирам.
Имайте предвид, Поли, че мъжете НЕ траят на болка, разбирам че го боли човека, но ще отмине, въпроса е ластика да го няма вече. Ако имате въпроси - питайте и ако разполагате с време се върнете и четете от първа страница, дори ако желае и съпруга ви може да я прочете темата.
Пожелавам му да няма болка и да забрави скоро за проблема   bouquet

# 212
  • Мнения: 4 500
Питайте доктора дали вашия мъж може да посети морето и да постоява вътре. Ясно е, че не ви е до път и почивки, но преди 2 години ме цепиха на морето и на 3-ия ден местният хирург ми каза - Басейн не, море - да  Peace Спря да гнои след 5 дни в морето  Hug

Един съвет за болките   Embarassed - ако имате как си набавете ампули инжекционен разтвор Трамал, изписва се със зелена рецепта  Embarassed Силно обезболяващо, прочетете му листовката в нета ако искате. Помолете го доктора да ви даде такава рецепта. Говоря за силни болки  Tired

Последна редакция: сб, 12 юли 2014, 09:32 от nefertari33

# 213
  • София
  • Мнения: 3 860
Поли такова е, много боли Simple Smile с времето минава Simple Smile за морето подкрепям и аз много добре действа Simple Smile
Да кажа пак особено сега като е паднал ластика са много важни прегледите и превръзките, хубаво е да се гледа всеки ден от лекар или сестра. Ако трябва кюретажи да се правят и т.н.
Аз имам хистология също след всяка операция Simple Smile
Моята фистула се оказа супрасфинктерна Sad не знам как така се получи като последно според хирурзите беше малка 3см и трансфинктерна Sad

# 214
  • Мнения: 4
Благодаря за отговорите и подкрепата, момичета..Ще изчакаме още 10 дни, за да видим как ще се развият нещата и ако всичко е ок ще отидем и до морето..друг е въпроса къде е най-чиста водата. Аз имам някакава алергия и още на втория ден се обривам, но щом трябва ще се жертвам Cry. Желая ви много  Simple Smile

# 215
  • Мнения: 4 500
Колкото и мръсно да е морето, не може да се отрече полезното му свойство. При операции на фистули, циреи, абсцеси т.н. гнойни неща се препоръчва "море в леген" - баня с вода и морска сол  Simple Smile Поздрави  Hug

# 216
  • Мнения: 4
 Grinning това определено няма да се хареса на съпруга ми...с легена....дали всички мъже са толко страхливи и мрънкащи Rolling Eyes...идеята с морето му хареса. Преди операцията ходихме за една седмица на Доспат..редно е да посетим и морето.

# 217
  • Мнения: 4 500
Мъже  Crazy Сега не прави ли бани?? То това е най-важното

# 218
  • София
  • Мнения: 3 860
Наистина са важни баните, на мене само ми говореха как не можело да заздравее защото не мога да се кисна в смрадлика. Даже имах коктейл от антиалергични лекарства за да мога да се кисна, но пак си направих алергията Sad

# 219
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте момичета Simple Smile
Моята фистула от десетина дни се затвори и съответно сега почва да забира и съм чудене какво да правя да ходя на лекар или да чакам да дозабере Sad най тъпото е че в края на седмицата заминавам за море та някакси ми се иска да съм се пооправила до тогава Sad

# 220
  • Мнения: 4 500
Отивах на хирург да те цепне 3-4 мм, та да изтича поне и да нямаш болки  Hug

# 221
  • София
  • Мнения: 3 860
Ми аз това се чудя дали да не направя, то тъпото е че ме няболявя леко, не се е още надула както си трябва та не знам да не ме върне хирурга Sad аз съм на АБ та бавно забира Sad този хирург, който ми препоръча може ли да свърши тази работа, че във ВМА не знам дали ще ме погледнат Sad
То така може да си седи и един ден и един месец... Да беше изчакало 2 седмици да се върна от морето Sad

Последна редакция: пн, 14 юли 2014, 15:06 от Lailah

# 222
  • Мнения: 4 500
Може, да звънни му

# 223
  • София
  • Мнения: 3 860
А той в пирогов ли приема и ако да как седят нещата? И как протича прегледа щот не искам да ме ръчка Sad

# 224
  • Мнения: 4 500
Обади му се и обясни, че искаш да минеш през Пирогов, без бъркане няма как да стане

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт