деца с лека форма на умствено изоставане

  • 20 940
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 74
moni94bg моля те кажи ми кой ви препоръча тези аминокиселини и каква е цената на един курс? правено ли е на детето някакво изследване и каде и как?

# 16
При нас положението е такова, че след направен ядрено-магнитен резонанс,ЕЕГ,куп генетични изседвания - не се вижда никакво увреждане или отклонение, но проблема съществува. За тези аминокиселини гледап по телевизията и сама реших,че биха ни помогнали,лекарите по принцип са скептични, но казаха,че поне няма да навредят.Като удавник за сламка сме се хванали, един Господ знае дали ще помогнат или не. Целта им е да подобрят функциите на мозъка. Цената на 1 курс е  1000-1200 лв, който включва 45 дни прием, като се редуват 5 дни прием, 2 дни почивка. Мога да ти дам тел 032/650872 - Интермед прима, Пловдив.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 412
Виж и тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=71190.0 , вътре има още препратки

# 18
Здравейте.

Диагноза - "деца с леко умствено увреждане" - няма.

Има много заболявания при които страдат организацията на: 1. движенията - грубата моторика (вдървеност, тромавост, диспраксия и др.)- финната моторика (несръчност, липса на идеи за действия по време на игра, дисграфия и др.); 2. говора - правилно изговаряне, състав на изречението, разбираемост на командата, изпълнение на командата и др.; 3. интелекта - внимание, концентрация, мислене, памет и др.; 4. поведението - безинициативност, дезинтересираност, хипермобилност, агресивност, емоционална лабилност, контрол на физиологични нужди и др.

Няма да изброявам всички диагнози, нито ще цитирам разни кодове на болести, защото ще задръстим форума, а и не сте лекари, което в известен смисъл, може би би Ви уплашило допълнително.

Уместно би било ако имате основателни тревоги, детето Ви да бъде прегледано от екип специалисти - невролог, психолог, логопед и специален педагог.
Като казвам "Екип" -  това значи специалисти, които имат пряк контакт помежду си и не се стараят да доказват на родителя, кой е по-добър от другия и коя диагноза е по-вярна и какво е по-добре да се прави, защото често пъти диагнозата е уникална комбинация от разни симптоми и е само при.... Вашето дете.

Такъв екип от специалисти, с много опит при значително по-тежки състояния от това на Вашето дете, със специално оборудвани кабинети и определена методология  може да намерите в Специализираната Болница за Деца с Церебрална Парализа (ДЦП) "Св.София" в община Красна поляна на София. Повече информация за медицинските и немедицинските дейности на екипа може да намерите в www.cpcentresof-bg.com

Нуждаете се само от едно направление за невролог, записване на тел. 9 200 445, като невролога ще организира екипното обследване на Вашето дете. Екипът ще Ви осигури при желание съответното лечение, инструкции за работа в къщи и периодично наблюдение над проблемите и развитието на детето Ви.

До миналата година в болницата се приемаха  несамо деца с ЦП, но и деца с проблеми на развитието, говора, поведението и други, но в момента НЗОК заплаща само за ДЦП. Водим преговори със СО за обслужване и на други диагнози с изредените проблеми. Дано да има резултат.

Често пъти и ние "здравите ???" имаме по някой друг от тези симптоми...... но си живеем добре. често пъти и ние родителите се "престараваме" в наблюденията и желанията си, което се ползва с комерсиални цели от много "специалисти"......

Желая на всички ви успех

д-р Ив. Чавдаров

# 19
  • Мнения: 485
Краси 76, опитах се да отговоря на личното ти съобщение, но лимитът ти е изчерпан, явно трябва да изтриеш някои съобщения,за да поосвободиш място в пощенската си кутия.

# 20
  • Мнения: 34
Имам дете на 9 г. с лека форма на умствено изоставане.Правихме много изследвания,но никой не можа да ни каже от къде идва и какъв е типът на лечение.Моля Ви,ако някой знае нещо по темата да ми пише.Ето и в резюме подробностите:
бременността ми протече нормално,раждането също.Когато стана на 3 год.,разбрах,че нещо не е наред.отидохме в клиниката на Чавдаров,правихме ЕЕГ /нищо не показа/,психологически тест и се оказа че IQ не съответсва на годините на детето.започнахме лечение с барокамера,логопед и психолог.проблеми с двигателната система нямаме,но трудно говореше.На 5 год,направихме и скенер, но и там нищо.започна да пие  лонамин и ноотропил.Отложих я с една год. за първи клас и сега е първи клас.Има проблем с концентрацията,не внимава в час,не иска да пише.В училището има логопед  и ресурсен учител,които се занимават с нея отскоро,благодарение на холандската
фондация"Лале"/в България слабо се интересуват от хората с увреждания/,а от другата седмица ще има и психолог.Ако някой има горе-долу същите проблеми,пишете ми!
Здравей, loora!
И моето детенце е с подобни проблеми. По същият начин бременността ми протече като по учебник, раждането беше със секцио и след това започнаха проблемите. Първо видяхме очевадното - кривите ходилца. Веднага започнахме консултация и лечение в Горна баня. До една година на консултациите при личната "лекарка" всичко вървеше "чудесно", главичката му беше в нормата, гръдния кош и всичко останало беше ок. Но въпреки всичко детето не беше като всички останали деца. Не можеше да седи до късна възраст, не казваше нищо, постоянно спеше, беше като в транс. И на 1г и 2мес вече не издържах (понеже всеки ми казваше, че нищо ми няма на детето, да не се правя на това и онова) и поисках консултация с професор от София. Той видя главата на детенце и веднага ни изпрати в Александровска болница при проф. Унджиян. Там ни казаха, че едва ли не сме закъснели и че това е очевидно и трябва спешно да му се направи операция на черепа, защото главата му растяла само напред и назад. Направиха му две операции. Откриха му със скенер и хидроцефалия, която казаха че не се развива и засега няма да предприемат нищо. Факт е обаче (не мога да кажа на кое заболяване от всички се дължи) че детето ми е със забавено развитие. И ние пием ноотропил и още едно френско лекарство за стимулиране на мозъчната дейност. Напредваме бавно, но надявам се славно. Това беше от мен засега. Ако искаш може да обменим инфо, както и съвети чути от тук и там.
Поздрави на всички
Юлия Динкова, майката на Роси

# 21
  • Мнения: 1 588
Юлия, как се казва това френско лекарство?

Общи условия

Активация на акаунт