пюрета от пресни плодове - а за бебе на 6 м., но незахранено

  • 1 495
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Taneto
Цитат на: SZA
Цитат на: boo
Как да не става? Аз именно така пасирах. Измивам мн. добре, обелвам, почиствам, нарязвам на 4 и брррр - с пасатора.


Малко разводнявам темата, но нали имаш предвид, че не я вариш после? Т.е. сурова пасирана се дава?

Защото аз никак не искам да варя плодовете, така им се губят всичките полезни вещества според мен...


абе губят им се, но нищо няма да му стане на бебето, ако 2-3 седмица яде или готово плодово пюре или сварена за 2-3 минути ябълка.......вече съм на това мнение, след като моята бебка не прие добре суровата и супер фино настъргана ябълка.....дадох я на 6 мес. и 5-6 дни....и вече беше захранена


Знам, знам, само питам. Няма д аги пропусна и купените, дори с тях ще започна - живот и здраве след горе-долу месец.

# 16
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: petty
Цитат на: boo
Как да не става? Аз именно така пасирах. Измивам мн. добре, обелвам, почиствам, нарязвам на 4 и брррр - с пасатора.

А облива ли се с вряла вода преди пасиране? В книгите ми така пише. Confused

Според мен обливането с вряла вода е с цел да се убият разни микроби. Поне аз с такава цел топях плодовете във вряла вода, но това беше когато бяхме по-малки. Сега мисля, че няма нужда.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
В моите книги не пише такова нещо, аз не съм обливала. Миех със сапун ябълките и ги плакнех много, понеже от приятели-производители знам, че ги мажат с разни вещества за по-голяма трайност и да не ги нападат вредители след обирането.

Общи условия

Активация на акаунт