MMS и CDS - как действа хлорният диоксид

  • 79 689
  • 77
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 192
Искам в бгмамма да съществува обективна тема за химичното съединение ХЛОРЕН ДИОКСИД  и използването му напоследък като лекарство.
Искам тук да пишат проверени хора (химици? ) и на тях да задаваме въпроси. Не ме интересува фейсбук обществото.
Искам да споделяме резултати от използването на хлорен диоксид с медицинска цел.

Донякъде съм информирана.
Мои близки го пият и ще продължават да го пият още дълго.

Ето моя първи въпрос:
Защо върху опаковката няма дата на производство, а има само срок на годност 6 месеца?

Основните си въпроси ще подложа на още проучвания и тогава ще пиша.

Повече от всичко се надявам да се окажа мнителна и неграмотна, а ММS - лекарство, каквото го описват разпространителите му.

Новорегистрираните потребители със съмнителни постове в темата  ще докладвам на модератор.

Последна редакция: ср, 09 окт 2013, 11:28 от ЗаСлон

# 1
  • Мнения: 30
Само химици ли могат да пишат, аз сега го проучвам това вещество и събирам мнения, но ако е само за химици да знам, да не пиша в темата!?

# 2
  • Мнения: 3 118
Аз пък за сефте го чувам, а като прочетох набързо в нета, се описва като някаква "панацея". Определено ще следя темата.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 913
И аз ще се запиша тук. Все още съм много подозрителна. В други форуми химици описват веществото като белина и мен все още ме е страх да опитам.

# 4
  • Мнения: 1 732
Уф.......проучвах го това вещество преди повече от година. Моя 'алтернативна' виртуална приятелка ми го похвали. Четох, четох и накаря се отказах. Че хлорният диоксид не е белина, е ясно. Че има окислително действие, също Simple Smile
След всичките 'за' и ' против', лично аз останах с малко повечко скептицизъм.
Според мен,  са необходими неманипулирани последователни и целенасочени клинични изследвания с конкретните предписания, резултати и клинични картини.
Лично аз просто ей така не би се наела да 'опитвам' , освен ако не съм доведена до състояние да нямам избор. Зависи от случая, от болестта..... Бих дала  пример с приятелката ми. В нейният случай тя ползваше хлорен диоксид за лекуване на брадавичка на пръстчето на малка си дъщеричка. Аз бих избрала живовлек или методът с плюнка пред диоксида...

# 5
  • София
  • Мнения: 5 192
Моля заповядайте, пишете свободно!
Имах предвид да не се изказват лаици с твърдения от типа: действа чудесно, ще го пия Simple Smile
Или пък: действа чудесно, аз го използвам непрекъснато ... за дезинфекция на дома и рани.

# 6
  • Мнения: 56
Ако може да се включа като човек, който го е ползвал. Аз лично го пих преди 2 години /началото на лято 2011/ за да изчистя евентуални паразити в организма и може би остатъчна кандида /нямах симптоми/, защото нещо не ми се занимаваше с други илачи предвид това, че го хвалеха като много мощно средство. Нямах конкретни оплаквания. Пих го 3 седмици като през първата седмица бях стриктна с дозите. Тогава ми се появи странна кашлица и отделях много слуз през носа /никога не съм повръщала/. Беше ми лошо и нямах никакъв апетит. През третата седмица разредих дозите, защото започнах работа и не можех да си позволя да ми лошо. А пък и не можех да го понасям вече. След това през лятото продължих с профилактичните дози по 1 доза 2 пъти на седмицата. В началото на септември спрях и добре че съм го направила, защото се оказа, че съм бременна. Не знам как е повлиял препарата върху организма, защото не съм правила никакви изследвания преди и след.
Преди 1 месец /тоест 2 години по-късно/ реших да си направя безкръвна диагностика чрез медицинска радиестезия и се установи, че нямам никакви паразити и кандида в организма.
Аз лично повече не бих приемала този препарат просто ей така. Прекалено е гадно на вкус за да си го причиня отново.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 192
Деси, благодаря ти за отзивите!
Опаковките  и тогава ли бяха пластмасови?
За мен е недопустимо толкова активен химикал да се продава на пациентите в пластмаса.
Разбира се транспортните разходи за стъклени опаковки са много по-високи, оправдано е от гледна точка търговия.

# 8
  • Мнения: 56
Деси, благодаря ти за отзивите!
Опаковките  и тогава ли бяха пластмасови?
За мен е недопустимо толкова активен химикал да се продава на пациентите в пластмаса.
Разбира се транспортните разходи за стъклени опаковки са много по-високи, оправдано е от гледна точка търговия.
Да, Заслон, бяха пластмасови до колкото си спомням, защото не се притеснявах като разкарвах насам натам шишенцата по куфарите. Но не съм поглеждала точно от кой вид е пластмасата. След като приключих с използването на препарата изхвърлих шишенцата, въпреки че бяха почти пълни.
Но сега като се замисля наистина трябва производителите  и разпространителите да се замислят за друга опаковка.

# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
За първи път го чух от моя приятелка преди две години.Децата ни са на една възраст играят заедно на площадката.Нейното като се разболее му дават по една капка ,не го водят на лекар.Тя твърди че хлорния диоксид унищожава всички вируси .
Аз не смея да давам на детето. Питах педиатърката- тя твърди, че може да се ползва само за рани.

# 10
  • Мнения: 305
Не знам какво е ММС, но на стайна температура ClO2 (хим. формула на хлорен диоксид) е  ГАЗ, при температура под нулата (не помня колко беше) се втечнява и става жълтава те4ност. Най-вероятно става дума за пекурсор, който генерира хлор и/или ClO2. Един такъв е   NaClO3. Това последното се нарича натриев хлорАТ (да не се бърка с хлорид).  Във вода  и в присъствие на киселина NaClO3  отделя ClO2 и Cl2 (газ хлор). За сведение, първото смъртоносно хими4еско оръжие използвано от немците по време на първата светова война е именно Cl2.

Белината за домакински цели е 5-15%  NaClO (натриев хипохлорит). В присъствие на киселина: :
NaClO + 2 HCl → Cl2 + H2O + NaCl

1-5% NaClO във вода е стандартен разтвор за дезинфекция на пром. инсталации в хран. индустрия, последвано от многократно изплакване с вода.

 По закон (съществува глобално хармонизирана система) химическата "опастност" за всяко вещество, като и мерките за безопастност при употребата му, се дефинират в Material Safety Data Sheet  (MSDS).  Там са описани и максималните експозиционни нива на ден за разли4ните видове експозиция. Лесно се намират по интернет.

Относно срока на годност. Освен развалянето в смисъл на микробиална атака, съществува и загуба на активно вещество. Второто се отнася за вещества, които са химически нетрайни, защото се разпадат или отделят газ.   NaClO  например е нетраен в кристална форма, но може да се стабилизира малко по-добре във водни разтвори с подходящо рН.

Позволих си да проверя позицията на Federal Food and Drug Administration  по въпроса за ММС (ако за същото иде реч):

http://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm228052.htm

# 11
  • Мнения: 3 118
Това ми звучи страшно!  Shocked
Като включа и мнението на desi82 за симптоми след пиенето, няма шанс и да го помириша даже.  Close

# 12
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile По принцип не пиша във форуми, но реших да се регистрирам, защото темата за ММС много ме интересува и имам опит, който мога да споделя. Разбрах за него преди година и половина, когато се интересувах как мога да помогна на баба ми, която има Алцхаймер. Поръчах ЦДС (готовия разтвор) и реших първо върху себе си да го пробвам. Пих го една седмица, като възнамерявах повечко да го пия, но ми омръзна и ми стана неприятна миризмата. Появи ми се силна кашлица и изхвърлих огромно количество секрети от дробовете си (съжалявам, звучи гадно). Преди това бях получавала пристъпи на задух, но лекарите ме диагностицираха с "маниакална тревожност" и не съм си мислила, че може да е от дробовете. Също така имам гъбички на единия пръст на крака и почти ми израстна след време, но не напълно. Явно е трябвало да бъда по упорита, но имаше ефект. Дадох от ЦДС-а на най-добрата ми приятелка, на която и откриха токсиплазмоза (така ли се казва) в черния дроб и се престраши да го пие. След 2 седмици изследванията показаха, че няма вече този проблем. Но и тя едва го издържа. Малко си е гадничко. През цялото време, докато го пия, имам усещането, че се наливам с някаква отрова. С ябълков сок е по-приемливо.
Аз искам да попитам тези, които са го пили, според вас колко време може да стои в хладилника и дали още действа, след като го имам повече от една година?

# 13
  • Мнения: 305
Не знам какво е ММС..........
........................................................
Позволих си да проверя позицията на Federal Food and Drug Administration  по въпроса за ММС (ако за същото иде реч):

http://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm228052.htm


ЕДИТ, че не мога да го редактирам вече:

Прочетох по-внимателно мнението на ФДА. Там се казва, че активното вещество е NaClO2 (натриев хлорит, пак прекурсор на ClO2, на англииски е sodium chlorite). 

MSDS  обхващащи последните изменения могат да се намерят на страницата на Sigma-Aldrich
http://www.sigmaaldrich.com/  Химическото име на веществото (на английски) се написва в клетката за търсене.

Ако работи линка ето го MSDS за натриев хлорит. Токсикологичната информация е т.11

http://www.sigmaaldrich.com/MSDS/MSDS/DisplayMSDSPage.do?country … ch%2520partialmax

Последна редакция: пн, 14 окт 2013, 21:57 от tanid

# 14
  • София
  • Мнения: 1
Публикувам линк http://skydharma.com/OUR_FILES/MMS_BG_BOOK_FINAL.pdf, от който можете да изтеглите книга, в която по съвсем достъпен и лек е начин е обяснено какво е клор диоксидът и как действа. Аз лично пия ЦДС, от който не се получава, гадене, разстройство или повръщане (реакция на Херксхаймер) и ми помага. ММС, който се активира с лимонена киселина, причинява реакцията ма Херксхаймер, затова е по-добре да се използва за външно приложение според мен. Иначе и него съм пил. Simple Smile
Дали ще се доверите на това е личен избор. Но замислете се колко често сме взимали лекарствата, предписани от лекари, буквално на сляпа вяра.

Общи условия

Активация на акаунт