Детски ясли и градини в Русе-4

  • 104 226
  • 866
  •   2
Отговори
# 495
  • РУСЕ/ПЛОВДИВ
  • Мнения: 309

Бележка за трудов договор на родителите с мокър печат също.
За медицинските изследвания,ако е за градина:изследване на кръв;скоч лепенка за глисти и проба за паразити/контейнерче с фекалия/
Също и здравна карта на детето от ЛЛ .
[/quote]

Здравейте, днес си извадих бележките, в Месни данъци и такси експресната поръчка е 4 лева и става веднага. Трябва първо да занесем:
-   служебна бележка с изх.номер, мокър печат, номер на трудов договор(за двамата родители)
-   преснимана първата и последната страница на трудовите книжки (за двамата родители), тъй като нашият татко е полицай и няма как да стане, казаха че няма проблем
-   бележка от месни данъци и такси, че няма задължения (за двамата родители)

След това директорката ще ни каже какви изследвания се правят. Имам въпрос – трябва ли да взема направление от педиатъра за тези изследвания или не се поемат от ЗК?
Утре имаме родителска среща, на която ще говорят нещо си  Сега предстои и голямото пазаруване за малчо 

# 496
  • Мнения: 4 420
valnuvashta, нашата педиатърка миналата година за яслата ми даде направление за всичко, без Васерман-а.

# 497
  • Мнения: 2 732
Вълнуваща ,в коя ясла сте ?

# 498
  • РУСЕ/ПЛОВДИВ
  • Мнения: 309
Вълнуваща ,в коя ясла сте ?
В 12 ясла сме Simple Smile

# 499
  • Мнения: 88
valnuvashta, нашата педиатърка миналата година за яслата ми даде направление за всичко, без Васерман-а.
По принцип изследванията не се поемат от ЗК. Педиатъра рискува глоба при проверка. Може да се съчетае с периодичните изследвания по детска консултация (не знам дали се изразих правилно)

# 500
  • Мнения: 4 420
valnuvashta, нашата педиатърка миналата година за яслата ми даде направление за всичко, без Васерман-а.
По принцип изследванията не се поемат от ЗК. Педиатъра рискува глоба при проверка. Може да се съчетае с периодичните изследвания по детска консултация (не знам дали се изразих правилно)

Именно, мисля, че им се полага веднъж годишно такива профилактични изследвания и ако не си ги използвал може да ти даде направление. Ако обаче през годината са правени такива изследвания, не може да даде отново направление. Тук изключвам случаите при доказан проблем и нужда от проследяване, което е различно от профилактично изследване.

# 501
  • Мнения: 228
Здравейте момичета! Днес видях че има такава темичка и понеже съм пред дилема реших да ви пиша.
Синът ми е на 2г и2м записах го на частната ясла Кристофър Робин в началото на лятото, защото знам че трудно ще свикне. Така и се получи, ходи приблизително 4 седмици само до обяд, защото много плаче и отказва да се храни. После го спрях временно около месец- два заради почивките и ходенето извън града сега пак дойде време да го пусна, защото се връщам на работа. Вчера видях, че сме приети и в държавна ясла №1 и сега се чудя как да постъпя. Малкия в частната трудно се адаптира, но поне вече свикна с госпожата и с обстановката, сега тепърва да го местя в друга ясла, въпреки че от финансова гледна точка държавната ясла е къде, къде по -добре.
Знам, че има майчета на деца от 1-ва ясла, моля за коментар. По колко деца са в група и дали са доволни от грижите в яслата. То е ясно, че специално отношение не може да получи, но дали си заслужава да опитвам. По принцип съм против яслите, големият ми син също не можа да се адаптира, но той много боледуваше и се наложи да го отпиша от ясла и да го гледам до 3 год. Сега се налага да пусна малкия.
Благодаря ви предварително и успех на всички малки ученици   bouquet

Здравей linko5. Моето дете е в първа ясла и съм доволна. Не се адаптира много бързо и първите седмици плачеше сутрин, но не много, само като стигнем пред вратата. Сега нямаме никакви проблеми и ходи с желание. На 2 год и 3 месеца (ходи на ясла от 3 месеца) и като го вземе пее песнички и обяснява някакви работи, явно които правят там. За съжаление половината не го разбирам, но пък той изглежда доволен. Първата седмица ми казваха, че не иска да се храни, после започна да си яде. Като цяло на нас ни харесва.

# 502
  • Мнения: 327
Детето ми ходи на ясла в момента, приети сме в ДГ, от 15ти започваме. Другата седмица е род. среща, но бих искала да съм подготвена - какви док-ти още ще трябва да носим? Няма да спираме с яслата до тогава - 12ти септ. ще ни е последния ден там

# 503
  • Мнения: 88
Детето ми ходи на ясла в момента, приети сме в ДГ, от 15ти започваме. Другата седмица е род. среща, но бих искала да съм подготвена - какви док-ти още ще трябва да носим? Няма да спираме с яслата до тогава - 12ти септ. ще ни е последния ден там
Документи на родителската - никакви, само пари  Mr. Green На 12ти от яслата ще ви дадат здравните карти и на 15ти ги носите в градината. ЛЛ ми каза, че после сестрата от градината щяла да ни иска някакви приложения 5 и 6 от ЛЛ.

# 504
  • Мнения: 327
  bouquet  desi taseva
Точно за тези проложения подочух и аз... заплащат ли се? трябва  ли да водя и малчо с мен? много ми е трудно да излизам от работа, а с него пък - съвсем.

# 505
  • Мнения: 88
  bouquet  desi taseva
Точно за тези проложения подочух и аз... заплащат ли се? трябва  ли да водя и малчо с мен? много ми е трудно да излизам от работа, а с него пък - съвсем.
На кой да ги плащаш? Не вярвам, а и не смятам да ги плащам ако искат  #2gunfire
Не знам дали трябва да си с него. На нас ни предстои контрола за 3 год, че и аз не съм минавала на годишен, та ще ги съчетавам.

# 506
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Приложение 5 и 6 се искат в началото на всяка учебна година, за ясли, градини и училища. Това е обобщение на последните мерки и теглилки и поставените ваксини. Пари не са ми искали до сега. Ако за годината или 6 месечието му е правен профилактичен преглед на детето, няма смисъл да го водиш отново с теб. Това е справка и ако има актуална информация, ти я разпечатват бързо  Simple Smile

# 507
  • Мнения: 372
Момичета, при положение, че до 12.09 сме на ясла, а на 15.09 вече в градина, трябва ли да правя кръвни, чревни и пр. изследвания на детето? От яслата казват не, защото нямало прекъсване, а градината е още заключена и не мога да питам ...

# 508
  • Русе
  • Мнения: 520
Не, не трябва.

# 509
  • Мнения: 4 420
Момичета, при положение, че до 12.09 сме на ясла, а на 15.09 вече в градина, трябва ли да правя кръвни, чревни и пр. изследвания на детето? От яслата казват не, защото нямало прекъсване, а градината е още заключена и не мога да питам ...

Белла, по принцип не трябва, но мен вчера ме сюрпризираха, че трябва да пусна кръв и урина. Става въпрос за ДГ Чучулига. До преди седмица нямаше нужда  Peace

Общи условия

Активация на акаунт