Детски ясли и градини в Русе-4

  • 104 139
  • 866
  •   1
Отговори
# 510
  • Русе
  • Мнения: 319
Момичета, имате ли представа дали през Октомври има шанс за прием на повече деца в яслите ?
По принцип знам, че най-много деца приемат през Септември, но нас не можа да ни огрее септемврийския прием.
Сега се чудя дали да чакам, да видя дали през Октомври ще ни приемат, или да търся алтернативи?

# 511
  • Мнения: 4 416
Момичета, имате ли представа дали през Октомври има шанс за прием на повече деца в яслите ?
По принцип знам, че най-много деца приемат през Септември, но нас не можа да ни огрее септемврийския прием.
Сега се чудя дали да чакам, да видя дали през Октомври ще ни приемат, или да търся алтернативи?

Аз разбрах, че през октомври ще има още един прием с много места. Сега септемврийския беше с много малко бройки, не като миналата година.

# 512
  • Русе
  • Мнения: 319
deskatta,  Hug, благодаря за полезната информация!
Ще почакаме и ще се надяваме за октомври тогава.

А сега друго да питам, че досега не съм се интересувала  Embarassed:
с какви занимавки бавят дребосъците по яслите? Има ли разни "извънкласни" дейности за желаещите, както има по градините- напр. езици, танци, спорт и др.?

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 19:45 от didib

# 513
  • Мнения: 3
здравейте дайте мнение за Йори ,

# 514
  • Мнения: 261
Здравейте, мами!
Ние сме приети на градина и започваме на 15-ти септември. Днес взехме от ЛЛ Лична здравно-профилактична карта (с имунизациите) и Медицинска бележка. Готови сме с другите изследвания.
Да попитам има ли някой в Детелина? Да ми кажете до колко часа трябва да се заведе детето, защото разбрах,че ще имат тържество в 9,30 ч.?  Rolling Eyes

# 515
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте, мами!
Да ми кажете до колко часа трябва да се заведе детето, защото разбрах,че ще имат тържество в 9,30 ч.?  Rolling Eyes
Не по късно от 8:30
Прави се списък на децата необходим за требването в кухнята.
Най-добрия вариант около 8ч.
Успех на детето!

# 516
  • Мнения: 261
Здравейте, мами!
Да ми кажете до колко часа трябва да се заведе детето, защото разбрах,че ще имат тържество в 9,30 ч.?  Rolling Eyes
Не по късно от 8:30
Прави се списък на децата необходим за требването в кухнята.
Най-добрия вариант около 8ч.
Успех на детето!

Благодаря ви много!

# 517
  • Мнения: 372
deskatta,  Hug, благодаря за полезната информация!
Ще почакаме и ще се надяваме за октомври тогава.

А сега друго да питам, че досега не съм се интересувала  Embarassed:
с какви занимавки бавят дребосъците по яслите? Има ли разни "извънкласни" дейности за желаещите, както има по градините- напр. езици, танци, спорт и др.?

didib, в яслата, където бяхме до оня ден - не съм чула за такива занимавки:) Съмнява ме някъде да има. Иначе ги учат да рисуват - по-скоро да драскат в рамките на лист с някаква апликация на животинка на него; пеят детски песнички, показват за какво пеят също...Лично аз съм доволна, че пуснах детето на ясла на 2 години. Е, не му помогнаха с махането на памперса, понеже явно с пампа е по-лесно и за лелите, но като цяло - малкия ходеше с голямо желание до последно!

# 518
  • Мнения: 4 416
didib, за извънкласни дейности и аз не съм чула, а и те са малки за такива неща.

В нашата ясла големите, т.е. тези над 2 години, имаха помагала по които учиха. Беше им много интересно. Научиха много неща от там - формите, цветовете, сравняват малко и голямо и много други неща. Общо взето мога да кажа, че персонала ги занимаваше и то доста. Имахме си и педагожка  Peace
За памперса нямам наблюдение, защото тя не ползваше като тръгна, но мисля, че ги учеха и без памперс да са. Поне наше познато дете в същата ясла махна памперса.

# 519
  • Русе
  • Мнения: 319
deskatta ,
bella MI
,
благодаря за отговорите !  Hug
Тъй като не ни приеха в държавна ясла, Аз реших да я запиша в частна детска градина Смехорания. Не можах да намеря отзиви за там, но като обиколих четирите частни градини /които вземат от 2 год. възраст/ там най-много ми хареса.
Реших така, защото /без да се хваля  Embarassed/, но моята мадама на 2,5 год е много напред са материала- рисува няколко неща, пише някои буквички, познава половината букви и цифри, пее над 10 песнички и знае много стихчета и т.н. ....  Embarassed
Струва ми се, че ще й е по-скучно в ясла с по-малки деца и по-забавно и полезно за нея с по-големички. Там предлагат и допълнителни занимания по желание- доколкото се сещам- рисуване, английски, йога. За нея съм забелязала, че колкото повеше е заета, толкова е по-доволна.
Ще пробваме, пък ще видим.
Ще се оплача или похваля след като походим малко....

# 520
  • РУСЕ/ПЛОВДИВ
  • Мнения: 309
Здравейте Simple Smile Моят сладур (1г и 3м) от два дни ходи на ясла. Първият ден беше за 4 часа, хапнал е доста добре, но му се е доспало и ми звъннаха да го прибирам, че мрънкал. Днес спа там, успели са само с биберона да го приспят и след това ми го върнаха. Били са само 2 деца. Това нормално ли е? Иначе педи ни препоръча да давам бронхо ваксом за засилване на имунната система(мисля е някаква ваксина през устата), давам я, дано действа.

# 521
  • Мнения: 88
Здравейте Simple Smile Моят сладур (1г и 3м) от два дни ходи на ясла. Първият ден беше за 4 часа, хапнал е доста добре, но му се е доспало и ми звъннаха да го прибирам, че мрънкал. Днес спа там, успели са само с биберона да го приспят и след това ми го върнаха. Били са само 2 деца. Това нормално ли е? Иначе педи ни препоръча да давам бронхо ваксом за засилване на имунната система(мисля е някаква ваксина през устата), давам я, дано действа.
Кое ти се струва ненормално?  Laughing Че се адаптира бързо или, че са само две деца? За първото се радвай! 2 са, защото ги приемат поетапно. Я си представи от 15 септември 15-20 деца, които за първи път се делят от майките си! Моя много трудно свикна с яслата. Бяхме стигнали до там, че го носехме с пантофите от вкъщи и го предавахме като торба с картофи на сестрата!  Laughing
Дано и занапред така добре да му се отразява ходенето на ясла на твоя сладур и рядко да боледува  Wink

# 522
  • Мнения: 372
Здравейте Simple Smile Моят сладур (1г и 3м) от два дни ходи на ясла. Първият ден беше за 4 часа, хапнал е доста добре, но му се е доспало и ми звъннаха да го прибирам, че мрънкал. Днес спа там, успели са само с биберона да го приспят и след това ми го върнаха. Били са само 2 деца. Това нормално ли е? Иначе педи ни препоръча да давам бронхо ваксом за засилване на имунната система(мисля е някаква ваксина през устата), давам я, дано действа.

Бронховаксома не е ваксина, а имуностимулатор Peace Явно е или действащ или модерен в момента, защото и на мен ми го изписаха (за мен). Нямам идея дали е ефективен...

# 523
  • Мнения: 33
Здравейте момичета,нова съм в темата,но отсега нататък ще ви следя тъй като моята кукла навърши  вече 2г. и аз трябва да се връщам на работа,а до този момент не е приета на ясла!Тук от темата научих че октомври ще има и друго класиране/много полезна информация за мен/дано ни огрее тогава,ако не ще се наложи в някоя частна ясла или градина да я запиша!Ще помоля мама didib да сподели впечатления от Смехорания и други мами ако имат отзиви за частните заведения.Благодаря предварително и лека вечер от мен!

# 524
  • Русе
  • Мнения: 319
Ще споделя, но още не сме тръгнали  Grinning
Скрит текст:
Не мога да събера материал- урина за изследването  Mr. Green, моля помагайте ! Не иска да седне на гърнето, а специалните пликчета, дето се лепят за дупето- все не свършват работа, защото много рядко пишка и все не уцелваме момента- или са празни, или са се разплискали вече ! ooooh!. Има ли други начини ?????

Общи условия

Активация на акаунт